SZKOA PROMUJCA ZDROWIE RAPORT Z AUTOEWALUACJI W LATACH

  • Slides: 36
Download presentation
SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE RAPORT Z AUTOEWALUACJI W LATACH 2014 - 2017 Szkoła Podstawowa nr

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE RAPORT Z AUTOEWALUACJI W LATACH 2014 - 2017 Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Rafała Pomorskiego w Tychach

Definicja szkoły promującej zdrowie Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami

Definicja szkoły promującej zdrowie Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej, a przy tym wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.

Model szkoły promującej zdrowie w Polsce - rok 2015

Model szkoły promującej zdrowie w Polsce - rok 2015

Zasady przeprowadzania autoewaluacji Szkoły Promującej Zdrowie Autoewaluację przeprowadzono zgodnie z wytycznymi Krajowego Zespołu Koordynującego

Zasady przeprowadzania autoewaluacji Szkoły Promującej Zdrowie Autoewaluację przeprowadzono zgodnie z wytycznymi Krajowego Zespołu Koordynującego Sieć Szkół Promujących Zdrowie określonymi w publikacji pt. : „Szkoła Promująca Zdrowie. Poradnik dla szkół i osób wspierających ich działania w zakresie promocji zdrowia”. Praca zbiorowa pod redakcją Barbary Woynarowskiej. Ośrodek Rozwoju Edukacji. Warszawa 2016.

Standardy Szkoły Promującej Zdrowie 1. Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyjają uczestnictwu

Standardy Szkoły Promującej Zdrowie 1. Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyjają uczestnictwu społeczności szkolnej w realizacji działań w zakresie promocji zdrowia oraz skuteczności i długofalowości tych działań. 2. Klimat społeczny szkoły sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz rodziców uczniów.

3. Szkoła realizuje edukację zdrowotną i program profilaktyki dla uczniów, nauczycieli i innych pracowników

3. Szkoła realizuje edukację zdrowotną i program profilaktyki dla uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz dąży do poprawy skuteczności działań w tym zakresie. 4. Warunki oraz organizacja nauki i pracy sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli pracowników szkoły oraz współpracy z rodzicami. i innych

Standard I Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyjają uczestnictwu społeczności szkolnej w

Standard I Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyjają uczestnictwu społeczności szkolnej w realizacji działań w zakresie promocji zdrowia oraz skuteczności i długofalowości tych działań.

Standard I – wyniki ewaluacji Wymiar 1. Uwzględnienie promocji zdrowia w dokumentach oraz pracy

Standard I – wyniki ewaluacji Wymiar 1. Uwzględnienie promocji zdrowia w dokumentach oraz pracy i życiu szkoły. 2. Struktura dla realizacji programu szkoły promującej zdrowie. 3. Szkolenia, systematyczne informowanie i dostępność informacji na temat koncepcji szkoły promującej zdrowie. 4. Planowanie i ewaluacja działań w zakresie promocji zdrowia. Średnia liczba punktów dla standardu pierwszego: Średnia liczba punktów 4, 7 5 4, 8 Wybrane elementy, których poprawa jest pilna i możliwa Zbyt mała ilość szkoleń dotyczących promocji zdrowia dla pracowników niepedagogicznych. Sposoby wyjaśniania uczniom terminu Sz. PZ są dla nich mało zrozumiałe. 5 - 4, 9 - Problem priorytetowy: Zbyt mała ilość szkoleń dotyczących promocji zdrowia dla pracowników niepedagogicznych.

Standard I - wnioski Co udało się osiągnąć? : 1. Opracowano program, harmonogramy i

Standard I - wnioski Co udało się osiągnąć? : 1. Opracowano program, harmonogramy i raporty dotyczące promocji zdrowia, zgodnie z zasadami przyjętymi w Szkole Promującej Zdrowie. 2. Powołano do życia Zespół Koordynujący do spraw promocji zdrowia wspierany przez Dyrektora oraz wszystkich pracowników szkoły.

3. Prowadzono zakrojone na szeroką skalę działania edukacyjno – informacyjne, których celem było systematyczne

3. Prowadzono zakrojone na szeroką skalę działania edukacyjno – informacyjne, których celem było systematyczne i efektywne informowanie całej społeczności szkolnej na temat koncepcji i działań Szkoły Promującej Zdrowie (m. in. szkolenia Rady Pedagogicznej, zebrania z rodzicami, imprezy szkolne, tablice i gabloty szkolne, strona www szkoły, szkolna gazetka „Flesz” itp. ). 4. Dokumentowano, planowano i podsumowywano działania realizowane w ramach promocji zdrowia, zgodnie z zasadami przyjętymi w Szkole Promującej Zdrowie (m. in. raporty, sprawozdania, fotorelacje itp. ).

W dalszym ciągu należy: 1. Zachęcać pracowników szkoły, w tym pracowników niepedagogicznych, do udziału

W dalszym ciągu należy: 1. Zachęcać pracowników szkoły, w tym pracowników niepedagogicznych, do udziału w działaniach mających na celu promocję zdrowia (m. in. poprzez zwiększenie liczby szkoleń z zakresu promocji zdrowia, zdrowia psychicznego oraz profilaktyki uzależnień). 2. Stale wyjaśniać i przybliżać uczniom terminy i zagadnienia związane z działaniami Szkoły Promującej Zdrowie, stosując język i sformułowania zrozumiałe dla uczniów.

Standard II Klimat społeczny szkoły sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli pracowników szkoły

Standard II Klimat społeczny szkoły sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli pracowników szkoły oraz rodziców uczniów. i innych

Standard II – wyniki ewaluacji Badana grupa, liczba zbadanych osób Uczniowie liczba: 59 Nauczyciele

Standard II – wyniki ewaluacji Badana grupa, liczba zbadanych osób Uczniowie liczba: 59 Nauczyciele liczba: 34 Pracownicy niepedagogiczni liczba: 14 Rodzice uczniów liczba: 58 Wymiary 1. Stwarzanie uczniom możliwości uczestnictwa w życiu szkoły. Relacje i wsparcie ze strony nauczycieli. Relacje między uczniami. 2. Stwarzanie nauczycielom możliwości uczestnictwa w życiu szkoły. Relacje i wsparcie ze strony dyrekcji szkoły. Relacje między nauczycielami. Relacje z uczniami. Relacje z rodzicami uczniów. 3. Stwarzanie pracownikom możliwości uczestnictwa w życiu szkoły. Relacje i wsparcie ze strony dyrekcji szkoły. Relacje z nauczycielami. Relacje z innymi pracownikami szkoły, którzy nie są nauczycielami. Relacje z uczniami. 4. Stwarzanie rodzicom możliwości uczestnictwa w życiu szkoły. Relacje z nauczycielami i dyrekcją. Postrzeganie przez rodziców sposobu, w jaki nauczyciele traktują ich dziecko. Średnia liczba punktów dla standardu drugiego dla wszystkich badanych grup: Średnia liczba punktów 4 4, 8 4, 6 Elementy wymagające poprawy Relacje między uczniami (dokuczanie, wyśmiewanie plotkowanie). Poczucie nauczycieli, że rodzice słabo angażują się w życie szkoły. Słaba komunikacja pomiędzy nauczycielami a pracownikami niepedagogicznymi. Poczucie, że ich zdanie dotyczące klasy czy szkoły nie zawsze jest brane pod uwagę. - 4, 5 Problem priorytetowy: Relacje między uczniami (dokuczanie, wyśmiewanie, plotkowanie).

Standard II - wnioski Co udało się osiągnąć? : 1. Uczniom, rodzicom, nauczycielom i

Standard II - wnioski Co udało się osiągnąć? : 1. Uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym stwarzano różne możliwości uczestnictwa w życiu szkoły (m. in. imprezy, konkursy, festyny szkolne, akcje o zasięgu miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim, programy, szkolenia, prelekcje itp. ).

W dalszym ciągu należy: 1. Pracować nad poprawą relacji w grupach rówieśniczych m. in.

W dalszym ciągu należy: 1. Pracować nad poprawą relacji w grupach rówieśniczych m. in. poprzez stale wzbogacanie oferty zajęć pozalekcyjnych (m. in. sportowych, rekreacyjnych, kulturalnych, uspołeczniających i innych) i profilaktycznych (m. in. profilaktyka uzależnień, integracja środowiska szkolnego i lokalnego, imprezy, konkursy, akcje, programy itp. ) pozwalających na skierowanie energii dzieci i młodzieży na pozytywną aktywność pozaszkolną.

2. Aktywizować rodziców do regularnego uczestnictwa w szkoleniach, prelekcjach, warsztatach organizowanych na terenie szkoły

2. Aktywizować rodziców do regularnego uczestnictwa w szkoleniach, prelekcjach, warsztatach organizowanych na terenie szkoły (m. in. zaproszenia Dyrektora szkoły i wychowawców klas wysyłane przez Librus, informacje zamieszczane w szkolnych gablotach i na stronie internetowej szkoły, spotkania i apele z Dyrektorem szkoły, konsultacje indywidualne, spotkania ze specjalistami itp. ). 3. Tworzyć warunki do aktywnego uczestnictwa, partnerstwa i współdziałania wszystkich pracowników szkoły z uczniami i ich rodzicami w zakresie realizacji działań promujących zdrowie (m. in. poprzez realizację programów profilaktycznych i prozdrowotnych, prelekcje, akcje, szkolenia, warsztaty, festyny itp. ).

Standard III Szkoła realizuje profilaktyki dla edukację zdrowotną uczniów, nauczycieli i program i innych

Standard III Szkoła realizuje profilaktyki dla edukację zdrowotną uczniów, nauczycieli i program i innych pracowników szkoły oraz dąży do poprawy skuteczności działań w tym zakresie.

Standard III – wyniki ewaluacji Wymiar 1. Realizacja edukacji zdrowotnej zgodnie z podstawą programową

Standard III – wyniki ewaluacji Wymiar 1. Realizacja edukacji zdrowotnej zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego. 2. Aktywny udział uczniów w procesie edukacji zdrowotnej, współpraca z rodzicami i społecznością lokalną. 3. Działania dla poprawy jakości i skuteczności edukacji zdrowotnej. 4. Edukacja zdrowotna nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Średnia liczba punktów dla standardu trzeciego: Średnia liczba punktów Elementy wymagające poprawy 4, 6 Niewystarczająca ilość treści edukacji zdrowotnej na wszystkich zajęciach szkolnych. 4, 2 Rodzice są w niewystarczającym stopniu zainteresowani realizacją programu zdrowotnego w szkole. - 5 4 Uczestnictwo pracowników niepedagogicznych w szkoleniach i zajęciach z zakresu promocji zdrowia. 4, 5 - Problem priorytetowy: Słabe zainteresowanie rodziców realizacją programu zdrowotnego w szkole. Zbyt mała ilość szkoleń z zakresu promocji zdrowia dla pracowników niepedagogicznych.

Standard III - wnioski Co udało się osiągnąć? : 1. Działania z zakresu edukacji

Standard III - wnioski Co udało się osiągnąć? : 1. Działania z zakresu edukacji zdrowotnej prowadzone przez szkołę są zgodne z podstawą programową kształcenia ogólnego. 2. Uczniowie biorą aktywny udział w procesie edukacji zdrowotnej (m. in. poprzez udział w akcjach i programach typu „Zdrowe Tychy”, „Śniadanie daje moc”, „Zdrowo jem – więcej wiem”, „Tydzień dla zdrowia” itp. ), współpracując przy tym z całą społecznością szkolną oraz społecznością lokalną.

3. Szkoła prowadzi szeroką działalność mającą na celu poprawę jakości i skuteczności realizowanej edukacji

3. Szkoła prowadzi szeroką działalność mającą na celu poprawę jakości i skuteczności realizowanej edukacji zdrowotnej (ewaluacje, diagnozy, raporty, badania ankietowe itp. ). 4. Dyrektor szkoły tworzy warunki do podnoszenia przez nauczycieli i innych pracowników szkoły ich kompetencji w zakresie promocji zdrowia m. in. poprzez organizowanie szkoleń, warsztatów, prelekcji itp. dla wszystkich pracowników szkoły.

Standard IV Warunki oraz organizacja nauki i pracy sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów,

Standard IV Warunki oraz organizacja nauki i pracy sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz współpracy z rodzicami.

Standard IV – wyniki ewaluacji Wymiar Średnia liczba punktów 1. Wybrane pomieszczenia i ich

Standard IV – wyniki ewaluacji Wymiar Średnia liczba punktów 1. Wybrane pomieszczenia i ich wyposażenie oraz organizacja pracy. 4, 9 2. Czystość szkoły. 4, 3 3. Organizacja przerw międzylekcyjnych. 4 4. Wychowanie fizyczne oraz aktywność fizyczna członków społeczności szkolnej. 4, 8 5. Żywienie w szkole. 4, 6 Średnia liczba punktów dla standardu czwartego: 4, 5 Elementy wymagające poprawy Trudności logistyczne związane z dużą ilością dzieci jedzących obiad. Uczniowie nie zawsze dbają o porządek i czystość w szkole. Hałas podczas przerw i podczas zajęć wychowania fizycznego. Rodzice rzadko zapraszani są do współorganizacji imprez związanych ze zdrowiem. Brak systematycznej diagnozy dotyczącej tego co uczniowie spożywają na śniadanie. - Problem priorytetowy: Hałas podczas przerw i podczas zajęć wychowania fizycznego. Nie wszyscy uczniowie dbają o porządek i czystość w szkole.

Standard IV – wnioski Co udało się osiągnąć? : 1. Obiekty szkolne dostosowane są

Standard IV – wnioski Co udało się osiągnąć? : 1. Obiekty szkolne dostosowane są do potrzeb uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły. 2. W szkole jest czysto. Toalety i umywalnie są czyste, stale dostępny jest papier toaletowy i suszarki do rąk.

3. Dwie sale gimnastyczne, obiekty sportowe wyposażone w boiska do gier zespołowych oraz plac

3. Dwie sale gimnastyczne, obiekty sportowe wyposażone w boiska do gier zespołowych oraz plac zabaw dla młodszych dzieci umożliwiają realizację bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych i profilaktycznych w tym: sportowych, rekreacyjnych, terapeutycznych itp. 4. Szkoła dzięki własnej kuchni może zapewnić uczniom zdrowe drugie śniadania i ciepłe posiłki z uwzględnieniem zasad racjonalnego żywienia. 5. Wszystkie przerwy międzylekcyjne (poza tzw. długimi przerwami obiadowymi) trwają nie krócej niż 10 minut.

W dalszym ciągu należy: 1. Zwracać uwagę na trudności logistyczne związane z dużą ilością

W dalszym ciągu należy: 1. Zwracać uwagę na trudności logistyczne związane z dużą ilością dzieci jedzących obiad ( m. in. dyżury nauczycieli, odczytywanie list itp. ). 2. Kłaść nacisk na przestrzeganie norm obowiązujących w szkole, zachowywanie przez uczniów porządku i ładu oraz dbanie o czystość w szkole (m. in. godziny wychowawcze, apele z Dyrektorem szkoły, prelekcje i pogadanki z pedagogiem/psychologiem szkolnym itp. ).

3. Zachęcać rodziców do współpracy przy organizacji szkolnych imprez, także tych związanych ze zdrowiem

3. Zachęcać rodziców do współpracy przy organizacji szkolnych imprez, także tych związanych ze zdrowiem (m. in. festyny szkolne, pikniki rodzinne, warsztaty, udział w programach i akcjach typu „Zdrowe Tychy”, „Tydzień dla zdrowia” itp. ). 4. Dążyć do ograniczenia poziomu hałasu podczas przerw międzylekcyjnych i zajęć wychowania fizycznego (m. in. przerwy i zajęcia w-f prowadzone na świeżym powietrzu itp. ). 5. Systematycznie diagnozować poziom wiedzy uczniów w zakresie zdrowego żywienia (np. drugie śniadania, desery itp. ).

Arkusz oceny efektów działań Dobre samopoczucie w szkole (część E ankiety) Badana grupa Średnia

Arkusz oceny efektów działań Dobre samopoczucie w szkole (część E ankiety) Badana grupa Średnia liczba punktów Najważniejsze lub najczęściej powtarzające się czynniki wpływające na samopoczucie (dotyczy odpowiedzi na pytania otwarte w ramkach) DOBRZE Uczniowie Liczba zbadanych: 59 Nauczyciele Liczba zbadanych: 34 Pracownicy niepedagogiczni Liczba zbadanych: 14 4 5 5 Rodzice Liczba zbadanych: 59 5 Średnia liczba punktów dla czterech grup 4, 8 Bezpieczeństwo w szkole, miła atmosfera, koledzy i koleżanki. Miła przyjazna atmosfera, dobra współpraca. Życzliwość, miła atmosfera, dobry kontakt z nauczycielami. Ład porządek, bezpieczeństwo, życzliwy stosunek personelu. ŹLE Złe zachowanie na przerwach, dokuczanie, hałas. Przyczyny nieudzielenia odpowiedzi na pytania otwarte ___________________ Hałas ___________________ Problem priorytetowy: Zbyt duży hałas w szkole. Złe zachowanie uczniów na przerwach: wygłupy, krzyki, plotki, dokuczanie.

Podejmowanie działań dla umacniania zdrowia (część F ankiety) Badana grupa Uczniowie Liczba zbadanych: 59

Podejmowanie działań dla umacniania zdrowia (część F ankiety) Badana grupa Uczniowie Liczba zbadanych: 59 Nauczyciele Liczba zbadanych: 34 Pracownicy niepedagogiczni Liczba zbadanych: 14 Średni odsetek dla trzech grup Odsetek odpowiedzi tak 81% 88% 90, 6% 86, 5% Działania dla umacniania zdrowia podejmowane NAJCZĘŚCIEJ Uczniowie starają się być bardziej aktywni fizycznie. NAJRZADZIEJ Ograniczenie czasu spędzonego przy komputerze i na oglądaniu telewizji. Nauczyciele zwracają większa uwagę na to jak się odżywiają. Starają się być bardziej aktywni fizycznie. Rozwijają swoje umiejętności radzenia sobie ze stresem. Zwracają większą uwagę na to jak się odżywiają. - Znajdują czas na relaks i odpoczynek. - Wnioski do dalszych działań: Wszystkie badane grupy powinny poznać ciekawe i aktywne metody spędzania wolnego czasu redukujące stres i pozwalające się odstresować.

Aktywność prozdrowotna realizowana w szkole w latach 2014 - 2017 W ciągu ostatnich trzech

Aktywność prozdrowotna realizowana w szkole w latach 2014 - 2017 W ciągu ostatnich trzech lat szkoła brała aktywny udział w wielu programach, kampaniach i akcjach edukacyjnych, informacyjnych i profilaktycznych, których celem była szeroko rozumiana działalność prozdrowotna. Działania szkoły realizowane były w następujących obszarach: 1. Edukacji zdrowotnej. 2. Zdrowego odżywiania. 3. Aktywności ruchowej. 4. Bezpieczeństwa w szkole.

Wśród najważniejszych działań szkoły realizowanych w obszarze edukacji zdrowotnej należy wyróżnić między innymi: 1.

Wśród najważniejszych działań szkoły realizowanych w obszarze edukacji zdrowotnej należy wyróżnić między innymi: 1. Udział w programie „Zdrowe Tychy”. 2. Udział w ogólnopolskim programie pt. „Wiem co jem”. 3. Udział w programie Sanepid-u pt. „Czyste powietrze wokół nas – dymy”. 4. Udział w ogólnopolskim programie dla szkół pt. „Wzorowa łazienka”. 5. Udział w akcji pt. „Sprzątanie Świata” – weź sprawy w swoje ręce. 6. Udział w akcji pod hasłem pt. „Zamień śmieci w fajne rzeczy”. 7. Udział w projekcie, „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem” itp.

Wśród najważniejszych działań szkoły realizowanych w obszarze zdrowego odżywiania należy wyróżnić między innymi: 1.

Wśród najważniejszych działań szkoły realizowanych w obszarze zdrowego odżywiania należy wyróżnić między innymi: 1. Udział w kolejnych edycjach Eko – Kiermaszu Żywności i innych imprezach organizowanych przez miasto Tychy. 2. Udział w programie „Kraina pięciu porcji: 5 porcji warzyw, owoców czy soku". 3. Udział w ogólnopolskim programie pt. „Tesco dla szkół – Kulinarni Odkrywcy”. 4. Udział w programie „Zdrowo jem, więcej wiem”. 5. Udział w akcji pod hasłem pt. „Tydzień dla zdrowia”. 6. Udział w akcji Światowy Dzień Żywności. 7. Udział w akcjach pt. „Śniadanie daje moc”, "Warzywa i owoce", "Mleko w szkole" itp.

Wśród najważniejszych działań szkoły realizowanych w obszarze aktywności ruchowej należy wyróżnić między innymi: 1.

Wśród najważniejszych działań szkoły realizowanych w obszarze aktywności ruchowej należy wyróżnić między innymi: 1. Udział w programie pod hasłem „W - f z klasą”. 2. Udział w programie pod hasłem „Trzymaj formę”. 3. Udział w „II Szkolnym Rajdzie Rowerowym”. 4. Udział w Spartakiadzie Integracyjnej. 5. Udział w programie „Bezpieczna Szkoła”. 6. Realizacja programu , , Zachowaj trzeźwy umysł”. 7. Realizacja programu „Rowerem do zdrowia”. 8. Udział w turnieju piłkarskim o , , Puchar Kibice Razem” itp.

Wśród najważniejszych działań szkoły realizowanych w obszarze bezpieczeństwa w szkole należy wyróżnić między innymi:

Wśród najważniejszych działań szkoły realizowanych w obszarze bezpieczeństwa w szkole należy wyróżnić między innymi: 1. Udział w turnieju edukacyjno - sportowym w ramach programu , , Zdrowe Tychy” pt. „Jestem aktywny jesienią”. 2. Udział w programie „Bezpieczna Szkoła”. 3. Udział w programie „Zachowaj trzeźwy umysł”. 4. Udział w programie „Kraina Tauronka”. 5. Udział w ogólnopolskiej kampanii , , Bądź kumplem nie dokuczaj". 6. Udział w akcji „Stop krzywdzeniu dzieci”. 7. Obchody „Dnia Bez Przemocy”.

Podsumowanie Szkoła dba o kształtowanie i rozwijanie nawyków prozdrowotnych wśród społeczności szkolnej poprzez: 1.

Podsumowanie Szkoła dba o kształtowanie i rozwijanie nawyków prozdrowotnych wśród społeczności szkolnej poprzez: 1. Rozwijanie zainteresowań dzieci, udział uczniów w zajęciach pozalekcyjnych organizowanych przez nauczycieli. 2. Współpracę z ośrodkami zdrowia i innymi instytucjami wspierającymi profilaktykę uzależnień oraz promującymi zdrowy tryb życia.

3. Zachęcanie uczniów do udziału w konkursach, olimpiadach, zawodach, turniejach, lokalnych imprezach środowiskowych i

3. Zachęcanie uczniów do udziału w konkursach, olimpiadach, zawodach, turniejach, lokalnych imprezach środowiskowych i uroczystościach miejskich. 4. Aktywnie działające Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne propagujące wypoczynek o charakterze rekreacyjno – naukowym.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do współpracy Szkolny Zespół Promujący Zdrowie w składzie: Przewodnicząca:

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do współpracy Szkolny Zespół Promujący Zdrowie w składzie: Przewodnicząca: Danuta Styczeń Członkinie: Beata Szyja, Elżbieta Zawada, Leokadia Bratek, Anna Pęchalska