POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO OLO

  • Slides: 30
Download presentation
POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE NAČRT DELA

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE NAČRT DELA 1. SREČANJA 15. 00 - 15. 45 VSI Osnovni podatki o mentorskem središču, izobraževanju v šolskem letu 2012/2013, naloge, teme pri obveznem drugem tujem jeziku, pričakovani dosežki v posameznem razredu, analiza dela v šolskem letu 2011/2012; učitelji 3. in 4. krog Tatjana Lubej, prof. 15. 45 - 16. 00 Odmor 16. 00 - 16. 45 3. in 4. krog Primeri dobre prakse Deborah Krtalič, prof. Tatjana Lubej, prof. učitelji 16. 45 - 18. 15 VSI 5. krog Večjezičnost Maja Debeljak, prof. Primeri dobre prakse, načrtovanje pouka, diferenciacija, . . . delavnica za učitelje Tatjana Lubej, prof. 18. 15 - 18. 30 Predstavitev dela, vprašanja, pobude, zaključek Tatjana Lubej, prof.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE USPOSABLJANJE UČITELJEV

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE USPOSABLJANJE UČITELJEV OBVEZNEGA DRUGEGA TUJEGA JEZIKA v mentorsko središče: OŠ Janka Glazerja Ruše, v koordinator: Tatjana Lubej, prof. , v usposabljanje: v živo 16 ur in na daljavo 16 ur, v trajanje: od 20. 8. 2012 do 31. 8. 2013 – 32 pedagoških ur.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE ČLANICE MENTORSKE

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE ČLANICE MENTORSKE SKUPINE: v Deborah Krtalič, OŠ Borisa Kidričevo, v Maja Debeljak, OŠ Dušana Flisa Hoče, v. Tatjana Lubej, OŠ Janka Glazerja Ruše.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE SPLETNA UČILNICA

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE SPLETNA UČILNICA v http: //skupnost. sio. si/ v geslo: tretjikrog, četrtikrog, petikrog v komuniciranje, srečanje na daljavo, v objave, v vabila, v prijave na seminar.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PROGRAM USPOSABLJANJA

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PROGRAM USPOSABLJANJA ZA UČITELJE 3. KROGA: 1. SREČANJE (september 2012 – 6 ur v živo in 8 ur na daljavo) Analiza dela v šolskem letu 2011/2012 , Standardi znanja in pričakovani dosežki, Načrtovanje pouka (letna priprava in priprave za posamezne učne sklope), Delavnica za učitelje - izdelava priprave na pouk, NA DALJAVO - oddaja letne priprave in učnega sklopa v spletno učilnico. 2. SREČANJE (november 2012 – 6 ur v živo in 4 ure na daljavo) Oblikovanje nalog za ocenjevanje znanja, Ustno ocenjevanje, Delavnica za učitelje , NA DALJAVO – primeri preizkusov znanja (ustno in pisno ocenjevanje). 3. SREČANJE (marec 2013 – 4 ure v živo in 4 ure na daljavo) Primeri dobre prakse v času izvajanja pouka obveznega drugega tujega jezika (prispevki udeležencev), Nove oblike dela pri pouku tujega jezika, Analiza dela pri pouku obveznega drugega tujega jezika, NA DALJAVO –končno poročilo o izvajanju pouka obveznega drugega tujega jezika.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PROGRAM USPOSABLJANJE

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PROGRAM USPOSABLJANJE ZA UČITELJE 4. KROGA : 1. SREČANJE (september 2012 – 6 ur v živo in 8 ur na daljavo) Analiza dela v šolskem letu 2011/2012, Načrtovanje pouka (letna priprava in priprave za posamezne učne sklope), Delavnica za učitelje - izdelava priprave na pouk. NA DALJAVO - oddaja letne priprave in učnega sklopa v spletno učilnico. 2. SREČANJE (november 2012 – 6 ur v živo in 4 ure na daljavo) Oblikovanje nalog za ocenjevanje znanja, Ustno ocenjevanje, Delavnice za učitelje, NA DALJAVO – primeri preizkusov znanja (ustno in pisno ocenjevanje). 3. SREČANJE (marec 2013 – 4 ur v živo in 4 ure na daljavo) Projekti pri pouku tujega jezika, Deželoznanstvo, Sodelovanje s tujino, Portfolijo, Delavnica za učitelje - izdelava primera dobre prakse na obravnavano tematiko in izmenjava izdelkov, NA DALJAVO – primeri dobre prakse, primer krajšega projekta in evalvacija dela v letnem poročilu.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PROGRAM USPOSABLJANJE

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PROGRAM USPOSABLJANJE ZA UČITELJE 5. KROGA : 1. SREČANJE (september 2012 – 6 ur v živo in 8 ur na daljavo) Načrtovanje pouka (letna priprava in priprave za posamezne učne sklope), Večjezičnost, Delavnica za učitelje - priprava letne priprave in priprave na pouk, NA DALJAVO - oddaja letne priprave in učnega sklopa v spletno učilnico. 2. SREČANJE (november 2012 – 6 ur v živo in 4 ure na daljavo) Oblikovanje nalog za preizkus znanja, Ustno ocenjevanje, Govorni nastopi, Kriteriji za ocenjevanje, Delavnica za učitelje - priprava pisnega in ustnega ocenjevanja znanja, NA DALJAVO – primeri preizkusov znanja (ustno in pisno ocenjevanje). 3. SREČANJE (marec 2013 – 4 ure v živo in 4 ure na daljavo) IKT pri pouku, Delo s slovarjem, Priprava in izvedba ekskurzije, Refleksija pouka in dela v razredu - poročanje članov skupine in ostalih učiteljev, NA DALJAVO – priprava za izvedbo učne ure z uporabo IKT in refleksija pouka ter dela.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE TEME 7.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE TEME 7. RAZRED Ø Jaz, Ø Moja šola, Ø Moja družina, Ø Moj dom, kraj.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE TEME 8.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE TEME 8. RAZRED Ø Moj kraj, Ø Opis dneva, Ø Hrana in pijača, Ø Telo in oblačila, Ø Živali, Ø Prosti čas, Ø Počitnice in vreme.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE TEME 9.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE TEME 9. RAZRED Ø predstavitev osebe (značaj), poklici, načrti za prihodnost, Ø načrt mesta, storitve, dejavnosti, Ø moja, sosedska oz. tuja država, prebivalci in jeziki, naravne in kulturne znamenitosti, predstavitev države, opis izkušnje oz. dogodka v tujini oz. v stiku s tujo kulturo.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE NAČRTOVANJE PRIPRAVE

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE NAČRTOVANJE PRIPRAVE NA POUK v UČNI NAČRT Ø Ø opredelitev predmeta, splošni cilji/kompetence, cilji in vsebine, pričakovani dosežki pri pouku drugega tujega jezika, Ø minimalni standardi znanj pri pouku drugega obveznega tujega jezika ob koncu 9. razreda, Ø medpredmetne povezave.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE CILJI IN

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE CILJI IN VSEBINE SPLOŠNA ZNANJA POSEBNA ZNANJA 70% ur 30% ur Ø razvijanje Ø širitev ali sporazumevalne poglabljanje zmožnosti; splošnih znanj Ø jezikovna zmožnost ni cilj, je le sredstvo za dosego cilja operativni cilji

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI OB KONCU 7. R v sprejemanje besedil v drugem tujem jeziku - poslušanje oz. gledanje (zelo preprosta besedila z nebesedno podporo), - branje (zelo preprosta besedila z nebesednimi ponazorili), v tvorjenje besedil v drugem tujem jeziku - govorno sporazumevanje (vključevanje v preprost pogovor), - govorno in pisno sporočanje (posamezne besede in enostavčne povedi).

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI OB KONCU 8. RAZREDA V 8. razredu uenci nadgrajujejo znanje in zmožnosti, ki so si jih pridobili v prvem letu učenja. Z nekoliko zahtevnejšimi oziroma daljšimi besedili razvijajo vse štiri jezikovne zmožnosti (poslušanje, branje, govorjenje, pisanje). Na sprejeto besedilo ali sogovorevo spodbudo se odzivajo s posameznimi besedami ali besednimi zvezami v drugem tujem jeziku, nebesedno ali v prvem jeziku.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI OB KONCU 8. RAZREDA Poslušanje in gledanje: učenci razberejo temo besedila, prepoznajo osebe, ki nastopajo v besedilu, kraj in čas dogajanja, prepoznajo nekatere vljudnostne dogovore in najbolj očitne oblike nevljudnosti, ki so znak medkulturnih razlik, spoznavajo pomen in rabo nekaterih temeljnih sporazumevalnih funkcij in vzorce socialne interakcije v predvidljivih okolišinah, razumejo nekatere pogosto rabljene besede, sporočanjske vzorce in strukture, ki povzemajo učenev izkušenjski svet, razumejo sogovorca, če govori počasi in jasno in po potrebi določeno poved tudi ponovi; v primeru nerazumevanja prosijo za pojasnilo, sledijo navodilom, ki uravnavajo učni proces.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI OB KONCU 8. RAZREDA Branje: ob koncu 8. razreda pri branju preprostih besedil, ki uvajajo tematiko, povezano z njihovim življenjem in so opremljena z nebesednimi ponazorili, učenci: razberejo temo besedila, prepoznajo osebe, kraj in čas dogajanja, opazujejo različnost zapisov besedil v tujem jeziku in jih primerjajo z zapisi v prvemjeziku, razumejo nekatere pogosto rabljene besede, sporočanjske vzorce in strukture, ki se nanašajo na najbolj temeljne reči iz vsakdanjega življenja.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI OB KONCU 8. RAZREDA Tvorjenje besedil v drugem tujem jeziku ob koncu 8. razreda - govorno sporazumevanje učenci se ob nebesedni podpori vključujejo v preprost pogovor s sovrstnikom v zvezi s trenutnimi potrebami, pri tem tvorijo zelo preprosta besedila, v okviru katerih: predstavijo sebe in druge, posredujejo in pridobivajo podatke v zvezi s šolskim predmetnikom in interesnimi dejavnostmi, življenjem na šoli in šolskimi prostori, bližnjo okolico, razvijajo občutljivost za različnost običajev in navad in pozitiven odnos do drugačnosti, uporabijo nekatere temeljne sporazumevalne funkcije in vzorce socialne interakcije v predvidljivih okolišinah (npr. nakupovanje, iskanje poti do izbranega kraja itd. ).

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI OB KONCU 8. RAZREDA Tvorjenje besedil v drugem tujem jeziku ob koncu 8. razreda - govorno in pisno sporočanje: učenci ob nebesedni podpori (vzorec ali predloga) tvorijo zelo preprosta govorjena in pisna besedila, v okviru katerih: preprosto opišejo sebe, svojo družino, prijatelja, vzornika, svoj kraj, pozdravijo, voščijo, povabijo (tudi z uporabo informacijske komunikacijske tehnologije), se uvajajo v uporabo slovarja in drugih virov v drugem tujem jeziku (npr. svetovni splet itd. ).

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE Delo z

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE Delo z umetnostnimi besedili Uvajanje dela z umetnostnimi besedili pri drugem tujem jeziku spodbuja razvijanje sporazumevalne zmožnosti v tem jeziku, drugih stičnih zmožnosti in medkulturnih vrednot. Z obravnavo izbranih umetnostnih besedil učenec spoznava kulturno raznolikost ter razvija odnos do lastne in tuje kulture. Pri izboru umetnostnih besedil upoštevamo naslednja merila: ² ustreznost, ² aktualnost, ² zanimivost, ² avtentičost.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI OB KONCU 9. RAZREDA Uc enci v 9. razredu širijo in poglabljajo uc ne vsebine iz 7. in 8. razreda ter se seznanjajo tudi z medkulturnimi vsebinami. Uc enci v 9. razredu razvijajo sporazumevalno zmožnost v drugem tujem jeziku s pomoc jo nekoliko daljših in zahtevnejših besedil, ki so podprta z nebesednimi ponazorili. Obravnavana tematika je nekoliko širše zastavljena in vkljuc uje uc enc eve interese. Uc enci se na sprejeta besedila ali na sogovorc eve spodbude odzivajo s posameznimi besedami, besednimi zvezami v drugem tujem jeziku ali s tvorjenjem kratkih povedi, obc asno tudi z uporabo prvega jezika.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI OB KONCU 9. RAZREDA Poslušanje in gledanje: - učenci razberejo temo besedila, prepoznajo osebe, ki nastopajo v besedilu, kraj in c as dogajanja, - prepoznajo osnovne vljudnostne dogovore pri medosebnih stikih, - razumejo globalno sporoc ilo besedila, ki uvaja znano temo, - razumejo sogovorca, c e govori poc asi in jasno in po potrebi doloc eno poved tudi ponovi; v primeru nerazumevanja prosijo za pojasnilo, - sledijo navodilom, ki uravnavajo uc ni proces.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI OB KONCU 9. RAZREDA Branje: učenci razberejo globalno sporoc ilo besedila in doloc ene specific ne podatke, razumejo nekatere pogosto rabljene besede, sporoc anjske vzorce in strukture, ki se nanašajo na najbolj temeljne rec i iz vsakdanjega življenja, razberejo temo preprostega umetnostnega besedila, prepoznajo osebe, kraj in c as dogajanja, upoštevajo pravopisne posebnosti in razberejo najbolj osnovne jezikovne strukture, razvijajo obc utljivost za razlic nost kultur,

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI OB KONCU 9. RAZREDA Tvorjenje besedil - govorno sporazumevanje se predstavijo, predstavijo druge, posredujejo in pridobivajo podatke v zvezi z življenjem na šoli in interesnimi dejavnostmi, uporabijo nekatere osnovne sporazumevalne funkcije in vzorce socialne interakcije v predvidljivih okolišc inah, razvijajo obc utljivost za razlic nost obic ajev in navad in pozitiven odnos do drugac nosti.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIČAKOVANI DOSEŽKI OB KONCU 9. RAZREDA Tvorjenje besedil - govorno in pisno sporočanje: na preprost nac in opišejo sebe, svojo družino, prijatelja, predmet, kraj, dogodek (npr. športni dan, rojstni dan itd. ), dopolnjujejo besedilo (tvorijo kratko poved ob slic ici, strip itd. ) ali ga preoblikujejo (npr. spreminjanje oseb, zakljuc ka zgodbe itd. ), se uvajajo v uporabo slovarja in drugih tujih virov (npr. svetovni splet itd. ).

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE STANDARDI ZNANJA

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE STANDARDI ZNANJA OB ZAKLJUČKO 9. RAZREDA: izhajajo iz opisov ravni sporazumevalne jezikovne zmožnosti po Skupnem evropskem jezikovnem okviru za uc enje, pouc evanje in preverjanje/ocenjevanje jezikov, standardi znanj so primerljivi s t. i. vstopno ravnijo ali ravnijo A 1 po Skupnem evropskem jezikovnem okviru, standarde znanj na ravni A 1 naj bi dosegli vsi uc enci na vseh štirih podroc jih sporazumevalne jezikovne zmožnost. Natančneje je zadeva opisana v učnem načrtu za obvezni

POSTOPNO UVAJNAJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PREVERJANJE IN

POSTOPNO UVAJNAJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PREVERJANJE IN OCENJEVANJE ZNANJA Preverjanje znanja: v ustno – sprotno (nekaj minut na začetku vsake šolske ure), v pisno – občasno (pred pisnim ocenjevanjem znanja). Ocenjevanje znanja: v govorno - enkrat v 1. polletju in enkrat v 2. polletju (govorni nastop, v pisno – enkrat v vsakem polletju.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE POSEBNA ZNANJA

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE POSEBNA ZNANJA v delo z izvirnimi besedili, v uvajanje zahtevnejših učnih dejavnosti, v ustvarjalne dejavnosti, v medkulturne izmenjave preko spleta, obiski v tujini… Vključeni so vsi učenci, vendar z različno zahtevnimi nalogami.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE NAČRTOVANJE PRIPRAVE

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE NAČRTOVANJE PRIPRAVE NA POUK v urna razporeditev po posameznih temah, v cilji in vsebine po posameznih sklopih, v letna priprava, v dnevna priprava.

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIMERI DOBRE

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE PRIMERI DOBRE PRAKSE 7. RAZRED 2, 5, 7, 8, 10, 14, 15, 30, 36, 43, Lenin, ekskurzija 8. RAZRED 9. RAZRED 14, 15, 29, 30, 47, 54, 56, 4, 5, 6, 9, 10, 12, 24, 26, 59, 60, Luther, ekskurzija 27, 29, Nibelungenlied

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE KAKO STE

POSTOPNO UVAJANJE DRUGEGA TUJEGA JEZIKA V OSNOVNO ŠOLO ŠTAJERSKO – KOROŠKO OBMOČJE KAKO STE SE POČUTILI? RDEČI LISTEK – tega prosim ne ponavljajte več RUMENI LISTEK – to bi želel-a naslednjič slišat ZELENI LISTEK – to je bilo dobro izpeljano