PREVENCINS PRIEMONS SIEKIANT UTIKRINTI COVID19 KORONAVIRUSO INFEKCIJOS KONTROL

  • Slides: 40
Download presentation
PREVENCINĖS PRIEMONĖS SIEKIANT UŽTIKRINTI COVID-19 (KORONAVIRUSO) INFEKCIJOS KONTROLĘ IR SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ NAUDOJIMAS

PREVENCINĖS PRIEMONĖS SIEKIANT UŽTIKRINTI COVID-19 (KORONAVIRUSO) INFEKCIJOS KONTROLĘ IR SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ NAUDOJIMAS VILKAVIŠKIO SOCIALINĖS PAGALBOS CENTRAS 2020 m.

Tematikos: Ø COVID-19 (koronaviruso) infekcijos rizikos veiksniai, ligos simptomai. Ø COVID-19 (koronaviruso) infekcijos prevencinės

Tematikos: Ø COVID-19 (koronaviruso) infekcijos rizikos veiksniai, ligos simptomai. Ø COVID-19 (koronaviruso) infekcijos prevencinės priemonės siekiant užtikrinti infekcijos kontrolę ir rekomendacijos saugiam darbui. Ø Asmeninės apsaugos priemonės, taisyklingas jų naudojimas, dažniausiai daromos klaidos. Tikslas: Ø Darbuotojų mokymas siekiant užtikrinti Covid-19 infekcijos kontrolę, taisyklingą asmeninių apsaugos priemonių naudojimą.

KAS TAI – KORONAVIRUSO INFEKCIJA (COVID-19) IR KAIP UŽSIKREČIAMA? COVID-19 pandemija – naujos kvėpavimo

KAS TAI – KORONAVIRUSO INFEKCIJA (COVID-19) IR KAIP UŽSIKREČIAMA? COVID-19 pandemija – naujos kvėpavimo takų ligos COVID -19, kurią sukelia virusas SARS-Co. V-2, pandemija. COVID-19 liga pradėjo plisti 2019 m. gruodžio mėn. Kinijos Hubėjaus provincijos sostinėje Uhane. Virusu užsikrečia vienas žmogus nuo kito per mikroskopinio dydžio lašelius, kurie į aplinką sklinda žmogui kalbant, čiaudint, kosėjant ar iškvepiant orą. Liga plinta daugiausia esant artimam žmonių tarpusavio kontaktui, tačiau gali būti perduodama ir per užkrėstus paviršius, jei palietus juos po to yra liečiamas veidas. Inkubacinis laikotarpis (t. y. laikotarpis nuo užsikrėtimo iki simptomų atsiradimo) yra nuo 2 iki 14 dienų. Nors žmonės dažniausiai būna užkrečiami, kai pasireiškia simptomai, įtariama, kad kai kurie žmonės gali perduoti virusą dar iki simptomų atsiradimo.

RIZIKOS VEIKSNIAI Didžiausia rizika užsikrėsti yra: o Sveikatos priežiūros darbuotojams, teikiantiems medicinos pagalbą sergantiesiems

RIZIKOS VEIKSNIAI Didžiausia rizika užsikrėsti yra: o Sveikatos priežiūros darbuotojams, teikiantiems medicinos pagalbą sergantiesiems COVID-19. o Šeimos nariams ir kitiems asmenims, artimai bendraujantiems su užsikrėtusiais ar sergančiais žmonėmis. o Įtariama, kad infekcija yra pavojingesnė vyresnio amžiaus asmenims bei sergantiesiems lėtinėmis ligomis. Taip pat asmenims, kurių imuninė sistema yra nusilpusi. o. Tačiau užsikrėsti SARS-Co. V-2 virusu gali bet kurio amžiaus asmuo, tad kiekvienas turime saugotis tam, kad apsaugotume ir kitus.

COVID-19 SIMPTOMAI Ligos simptomai yra panašūs į gripą. Dažniausiai pasitaikantys simptomai: o Karščiavimas o

COVID-19 SIMPTOMAI Ligos simptomai yra panašūs į gripą. Dažniausiai pasitaikantys simptomai: o Karščiavimas o Sausas kosulys o Nuovargis Rečiau pasitaikantys simptomai: o maudimas ir skausmas o gerklės skausmas o viduriavimas o galvos skausmas o skonio ar kvapo nejutimas o odos bėrimai arba rankų ar kojų pirštų spalvos pasikeitimas Sunkios ligos simptomai: o kvėpavimo sunkumai ar negilus kvėpavimas o krūtinės skausmas ar spaudimas Sunkesniais atvejais liga sukelia plaučių uždegimą, sepsį ir septinį šoką, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Kaip atpažinti covid-19 simptomus?

Kaip atpažinti covid-19 simptomus?

PREVENCINĖS PRIEMONĖS SIEKIANT UŽTIKRINTI INFEKCIJOS KONTROLĘ o Laikytis griežtos rankų higienos: plauti rankas su

PREVENCINĖS PRIEMONĖS SIEKIANT UŽTIKRINTI INFEKCIJOS KONTROLĘ o Laikytis griežtos rankų higienos: plauti rankas su muilu ir tekančiu vandeniu (rankas reikėtų plauti dažnai ir kruopščiai su vandeniu ir muilu bent 40 sekundžių), naudoti dezinfekcines priemones, vienkartines pirštines. Rankų higiena yra būtina prieš ir po sąlyčio su paslaugų gavėju, po sąlyčio su paslaugų gavėjo aplinka, jei liesti jo aplinkos daiktai, po pirštinių nusimovimo. o Dėvėti apsauginę veido kaukę. o Vengti liesti rankomis veidą, akis, nosį, burną. o Laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo - prisidenkite nosį ir burną nosinaite arba sulenkta alkūne. Panaudotą servetėlę tuoj pat išmeskite į šiukšliadėžę ir dezinfekuokite rankas su rankų dezinfektantu arba nusiplaukite tekančiu vandeniu su muilu. o Pagal galimybes vedinti paslaugų gavėjo namus.

PREVENCINĖS PRIEMONĖS SIEKIANT UŽTIKRINTI INFEKCIJOS KONTROLĘ o Kiek įmanoma sumažinkite kontaktų skaičių ir kontaktų

PREVENCINĖS PRIEMONĖS SIEKIANT UŽTIKRINTI INFEKCIJOS KONTROLĘ o Kiek įmanoma sumažinkite kontaktų skaičių ir kontaktų trukmę. o Venkite kontakto su asmenimis be asmeninių apsaugos priemonių. o Venkite kontakto su peršalusiu ar į gripą panašių simptomų patiriančiu asmeniu. o Venkite žmonių susibūrimo vietų. o Laikykitės 2 metrų atstumo nuo kitų asmenų. Jei nėra galimybės išlaikyti 2 metrų atstumo, dėvėkite asmenines apsaugos priemones.

PREVENCINĖS PRIEMONĖS SIEKIANT UŽTIKRINTI INFEKCIJOS KONTROLĘ o Jei yra galimybė, prieš vykstant į paslaugų

PREVENCINĖS PRIEMONĖS SIEKIANT UŽTIKRINTI INFEKCIJOS KONTROLĘ o Jei yra galimybė, prieš vykstant į paslaugų gavėjo namus elektroninėmis ryšio priemonėmis susisiekti su paslaugų gavėju ar kartu gyvenančiais asmenimis arba iš karto nuvykus įsitikinti, kad nei paslaugų gavėjas, nei kartu gyvenantys asmenys nekarščiuoja ir neturi kitų ūmių viršutinių kvėpavimo ligų simptomų. o Teikiant paslaugą, kai nėra būtinas tiesioginis darbuotojo ir paslaugų gavėjo kontaktas, rekomenduojama, kad paslaugų gavėjas būtų kitoje patalpoje (kambaryje) arba, pagal galimybes, būtų išlaikomas saugus atstumas. o Teikiant lydėjimo į kitas įstaigas paslaugas, darbuotojas turi užtikrinti, kad paslaugų gavėjas dėvėtų veidą ir nosį dengiančią veido kaukę, tinkamai atliktų rankų higienos procedūras naudodamas dezinfekantą prie įėjimo į instituciją. o Rekomenduoti veido kaukę darbuotojo darbo metu paslaugų gavėjo namuose dėvėti ir paslaugų gavėjui (išskyrus asmenį, kuris dėl negalios specifikos ar sveikatos būklės to daryti negali) ir kartu gyvenantiems asmenims.

PREVENCINĖS PRIEMONĖS SIEKIANT UŽTIKRINTI INFEKCIJOS KONTROLĘ o Sekite savo sveikatos būklę (reguliariai matuokitės temeperatūrą),

PREVENCINĖS PRIEMONĖS SIEKIANT UŽTIKRINTI INFEKCIJOS KONTROLĘ o Sekite savo sveikatos būklę (reguliariai matuokitės temeperatūrą), nevykite į darbą pasireiškus karščiavimui (37, 30 C ir daugiau), ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, žarnyno infekcijų ir kt. užkrečiamų ligų požymiams (pvz. : karščiavimas, sloga, pasunkėjęs kvėpavimas, kosulys, viduriavimas, vėmimas ir pan. ). o Pajutę į gripą panašius simptomus susisiekite su šeimos gydytoju, skambinkite į karštąją koronos liniją telefono numeriu 1808

KAIP TEISINGAI PLAUTI RANKAS?

KAIP TEISINGAI PLAUTI RANKAS?

Svarbu!

Svarbu!

SVARBIAUSI ORGANIZMO STIPRINIMO VEIKSNIAI

SVARBIAUSI ORGANIZMO STIPRINIMO VEIKSNIAI

ASMENINĖS APSAUGOS PRIEMONĖS Jei dėvite medicininę veido kaukę, kaip tinkamai ją naudoti: Prieš liesdami

ASMENINĖS APSAUGOS PRIEMONĖS Jei dėvite medicininę veido kaukę, kaip tinkamai ją naudoti: Prieš liesdami kaukę – nusiplaukite rankas. o Patikrinkite ar kaukėje nėra skylių. o Raskite priekinę kaukės pusę, kurioje yra metalo gabaliukas arba standus sulenkimas. o Įsitikinkite, kad spalvota kaukės pusė yra išorėje. o Metalinę dalį ar standų sulenkimą priglauskite prie nosies ir įsitikinkite, kad gerai prigludo. o Kaukė privalo uždengti burną, nosį ir smakrą. o Įsitikinkite, kad tarp kaukės ir veido nėra tarpų. o Venkite kaukę liesti rankomis. o Nusiimkite kaukę suėmę už galinių raištelių. o Patraukite kaukę nuo veido ir laikykite toliau nuo savo aprangos. o Nieko nelaukdami išmeskite panaudotą kaukę į šiukšliadėžę, kuri užsidaro. o Nusiėmus kaukę – nusiplaukite rankas.

ASMENINĖS APSAUGOS PRIEMONĖS Jei dėvite medicininę veido kaukę, ko nedaryti? Nedėvėkite pažeistos ar drėgnos

ASMENINĖS APSAUGOS PRIEMONĖS Jei dėvite medicininę veido kaukę, ko nedaryti? Nedėvėkite pažeistos ar drėgnos kaukės. Nedėvėkite kaukės, kuri nedengia nosies. Nedėvėkite kaukės, kuri nepriglunda prie veido. Nelieskite kaukės priekinės dalies. Nenusiimkite kaukės, kai kalbatės su kitais asmenimis ar darant kitus darbus. Nepalikite panaudotos kaukės, kur ją gali pasiekti kiti asmenys. Nenaudokite tos pačios kaukės pakartotinai.

ASMENINĖS APSAUGOS PRIEMONĖS Jei dėvite nemedicininę (medžiaginę) veido kaukę, kaip tinkamai ją naudoti: o

ASMENINĖS APSAUGOS PRIEMONĖS Jei dėvite nemedicininę (medžiaginę) veido kaukę, kaip tinkamai ją naudoti: o Prieš liesdami kaukę – nusiplaukite rankas. o Patikrinkite ar kaukė nėra pažeista arba nešvari. o Užsidėję kaukę įsitikinkite, kad tarp veido ir kaukės nėra tarpų. o Dėvima kaukė būtinai turi dengti burną, nosį ir smakrą. o Venkite kaukę liesti rankomis. o Prieš nusiimdami kaukę – nusiplaukite rankas. o Nusiimkite kaukę suėmę už galinių raištelių. o Patraukite kaukę nuo veido. o Kaukę sudėkite į švarų, sandariai uždaromą plastikinį maišelį. o Nusiėmus kaukę – nusiplaukite rankas. o Išimdami panaudotą kaukę iš maišelio, imkite tik už raištelių. o Kaukę plaukite bent kartą per dieną. Darykite tai su muilu ar skalbikliu, naudokite karštą vandenį.

ASMENINĖS APSAUGOS PRIEMONĖS Jei dėvite nemedicininę (medžiaginę) veido kaukę, ko nedaryti? Nedėvėkite kaukės, kuri

ASMENINĖS APSAUGOS PRIEMONĖS Jei dėvite nemedicininę (medžiaginę) veido kaukę, ko nedaryti? Nedėvėkite kaukės, kuri atrodo pažeista. Nedėvėkite kaukės, kuri nepriglunda prie veido. Nedėvėkite kaukės, jei ji nedengia nosies. Nenusiimkite kaukės, jei šalia (1 m. atstumu) yra kitų žmonių. Nedėvėkite kaukės, su kuria jums sunku kvėpuoti. Nedėvėkite nešvarios ar drėgnos kaukės. Savo kauke nesidalinkite su kitais asmenimis.

ASMENINĖS APSAUGOS PRIEMONĖS Medikai pabrėžia, kad kaukės turėtų būti naudojamos kartu su kitomis prevencinėmis

ASMENINĖS APSAUGOS PRIEMONĖS Medikai pabrėžia, kad kaukės turėtų būti naudojamos kartu su kitomis prevencinėmis priemonėmis: kruopščia rankų higiena (dažnu rankų plovimu su muilu ir vandeniu ar rankų dezinfekavimu alkoholiniu antiseptiku), fizine distancija, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketu. Infekcijos perdavimo rizika išlieka kai kaukė nusiimama netinkamai, kai užterštos kaukės tvarkomos netinkamai bei dėl padidėjusio žmonių polinkio liesti veidą dėvint kaukę.

ASMENINĖS APSAUGOS PRIEMONĖS Akių apsauga: o Dirbant su įtariamais ar patvirtintais Covid-19 asmenimis, turi

ASMENINĖS APSAUGOS PRIEMONĖS Akių apsauga: o Dirbant su įtariamais ar patvirtintais Covid-19 asmenimis, turi būti naudojami akiniai arba veido skydai, kad būtų išvengta viruso patekimo pro akių gleivinę. Rekomenduojamas pasirinkimas yra akiniai su minkštomis sandariomis briaunomis, nerasojantys, bet be ventiliacijos. Svarbu: akiniai turi tikti vartotojui pagal veido ypatybes.

ASMENINĖS APSAUGOS PRIEMONĖS Kūno apsauga: o Norint išvengti kūno užteršimo, dirbant su įtariamais ar

ASMENINĖS APSAUGOS PRIEMONĖS Kūno apsauga: o Norint išvengti kūno užteršimo, dirbant su įtariamais ar patvirtintais Covid-19 asmenimis, turėtų būti naudojami ilgomis rankovėmis atsparūs vandeniui chalatai. Šis AAP komponentas nebūtinai turi būti sterilus, nebent jis būtų naudojamas sterilioje aplinkoje (pvz. , operacinėje). o Jei vandeniui nepraleidžiančių chalatų nėra, galima naudoti vienkartinę plastikinę prijuostę ant vandeniui pralaidaus chalato. o Vienkartinė kepurė. o Antbačiai arba uždara avalynė.

ASMENINĖS APSAUGOS PRIEMONĖS Rankų apsauga: o Pirštines privaloma dėvėti kontaktuojant su įtariamais ar patvirtintais

ASMENINĖS APSAUGOS PRIEMONĖS Rankų apsauga: o Pirštines privaloma dėvėti kontaktuojant su įtariamais ar patvirtintais COVID-19 atvejais.

ASMENINĖS APSAUGOS PRIEMONĖS o Darbuotojai, dirbantys su patvirtintais COVID-19, visą AAP komplektą dėvi 4

ASMENINĖS APSAUGOS PRIEMONĖS o Darbuotojai, dirbantys su patvirtintais COVID-19, visą AAP komplektą dėvi 4 -6 val. arba keičia, jei AAP suteršiama / sudrėksta. o Darbuotojai, dirbantys su įtariamais COVID-19, keičia visą AAP komplektą po kiekvieno paslaugų gavėjo. o Vienkartinės AAP turi būti saugiai tvarkomos po naudojimo (kaip infekuotos atliekos). Daugkartinio naudojimo apsaugos priemonės turi būti iš karto po naudojimo valomos ir dezinfekuojamos.

KOKIA SEKA APSIRENGTI/UŽSIDĖTI ASMENINES APSAUGOS PRIEMONES? 1. Rankų dezinfekcija 2. Apsauginis chalatas 3. Respiratorius/medicininė

KOKIA SEKA APSIRENGTI/UŽSIDĖTI ASMENINES APSAUGOS PRIEMONES? 1. Rankų dezinfekcija 2. Apsauginis chalatas 3. Respiratorius/medicininė kaukė 4. Kepuraitė 5. Apsauginiai akiniai/veido skydas 6. Vienkartinės pirštinės

KOKIA SEKA NUSIRENGTI/NUSIIMTI ASMENINES APSAUGOS PRIEMONES? 1. Pirštinės 2. Vienkartinis chalatas 3. Rankų dezinfekcija

KOKIA SEKA NUSIRENGTI/NUSIIMTI ASMENINES APSAUGOS PRIEMONES? 1. Pirštinės 2. Vienkartinis chalatas 3. Rankų dezinfekcija 4. Apsauginiai akiniai/veido skydas 5. Kepuraitė 6. Respiratorius/medicininė kaukė 7. Rankų dezinfekcija

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ APSIRENGIMAS/UŽSIDĖJIMAS TINKAMA SEKA Ø Prieš rengiantis AAP įtariamojo ar patvirtinto

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ APSIRENGIMAS/UŽSIDĖJIMAS TINKAMA SEKA Ø Prieš rengiantis AAP įtariamojo ar patvirtinto COVID-19 atvejo valdymui, reikėtų atlikti tinkamą rankų higieną vadovaujantis tarptautinėmis rekomendacijomis. Tai yra kritinis aspektas ir turėtų būti atliekamas naudojant tirpalą alkoholio pagrindu pagal gamintojo rekomendacijas.

DAŽNIAUSIAI DAROMOS ATLIEKAMOS RANKŲ HIGIENOS KLAIDOS: o Žiedai, apyrankės, laikrodžiai. o Pirštinių nekeitimas tarp

DAŽNIAUSIAI DAROMOS ATLIEKAMOS RANKŲ HIGIENOS KLAIDOS: o Žiedai, apyrankės, laikrodžiai. o Pirštinių nekeitimas tarp kontaktų su įtariamų ar patvirtintų COVID-19 atvejų. o Nuolatinis tų pačių pirštinių dėvėjimas, liečiant įvairius aplinkos objektus ir asmeninius daiktus, rūbus, veidą.

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ APSIRENGIMAS/UŽSIDĖJIMAS TINKAMA SEKA Ø Atsparaus vandeniui ir ilgomis rankovėmis chalato

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ APSIRENGIMAS/UŽSIDĖJIMAS TINKAMA SEKA Ø Atsparaus vandeniui ir ilgomis rankovėmis chalato apsivilkimas. Yra įvairių tipų chalatai (vienkartiniai, daugkartinio naudojimo); šiame pavyzdyje yra pateikiamas daugkartinio naudojimo ilgomis rankovėmis atsparus vandeniui chalatas.

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ APSIRENGIMAS/UŽSIDĖJIMAS TINKAMA SEKA Ø Užsidėjus chalatą, siūloma pereiti prie respiratoriaus,

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ APSIRENGIMAS/UŽSIDĖJIMAS TINKAMA SEKA Ø Užsidėjus chalatą, siūloma pereiti prie respiratoriaus, kuris apsaugo nuo lašelių ir dalelių įkvėpimo. ECDC siūlo naudoti FFP 2 arba FFP 3 respiratorius visoms procedūroms, valdant įtariamą ar patvirtintą COVID-19 atvejį. Metalinį nosies spaustuką reikia sureguliuoti (pritaikyti), o dirželiai turi būti priveržti, kad laikytųsi tvirtai ir būtų patogu. Jei veido kaukė yra dėvima kaip respiratoriaus pakaitalas, svarbi teisinga jos padėtis ant veido. Ją sureguliuoti (pritaikyti) metaliniu nosies spaustuku, kad būtų pasiektas tinkamas pritaikymas.

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ APSIRENGIMAS/UŽSIDĖJIMAS TINKAMA SEKA Ø Vienkartinės kepurės užsidėjimas. Ø Įsitikinę, kad

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ APSIRENGIMAS/UŽSIDĖJIMAS TINKAMA SEKA Ø Vienkartinės kepurės užsidėjimas. Ø Įsitikinę, kad respiratoriaus (veido kaukės) padėtis yra tinkama, uždėkite akinius akių apsaugai. Akinius užsidėkite virš kaukės dirželių ir įsitikinkite, kad elastingas tekstilės dirželis tvirtai priglustų, bet ne per stipriai. Ø Jei naudojami akiniai su kojelėmis, įsitikinkite, kad jų padėtis yra tinkama.

DAŽNIAUSIAI DAROMOS KAUKIŲ, RESPIRATORIŲ, AKINIŲ AR SKYDELIO DĖVĖJIMO KLAIDOS: o Nosies neuždengimas. o Kaukės

DAŽNIAUSIAI DAROMOS KAUKIŲ, RESPIRATORIŲ, AKINIŲ AR SKYDELIO DĖVĖJIMO KLAIDOS: o Nosies neuždengimas. o Kaukės lietimas rankomis. o Kaukės ilgas naudojimas – drėgna neapsaugo. o Akinių rasojimas – dėl neteisingai užsidėtos kaukės / respiratoriaus. o Aprasojusių akinių-skydelio valymas. Prisiminkite: Teisingas asmeninių apsaugos priemonių dėvėjimas apsaugo nuo užsikrėtimo.

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ APSIRENGIMAS/UŽSIDĖJIMAS TINKAMA SEKA Ø Po akinių sekančios yra pirštinės. Kai

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ APSIRENGIMAS/UŽSIDĖJIMAS TINKAMA SEKA Ø Po akinių sekančios yra pirštinės. Kai dedatės pirštines, svarbu užtempti pirštinę ant riešo virš chalato rankogalių.

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ NUSIRENGIMAS/NUSIĖMIMAS TINKAMA SEKA Ø Po kontakto su asmeniu įtariamu ar

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ NUSIRENGIMAS/NUSIĖMIMAS TINKAMA SEKA Ø Po kontakto su asmeniu įtariamu ar sergančiu COVID-19, asmeninių apsaugos priemonių nusirengimas yra kritinis ir svarbus žingsnis, kurį būtina atidžiai atlikti, siekiant išvengti užsikrėtimo, nes asmeninės apsaugos priemonės gali būti užterštos. Ø Pirmiausiai rekomenduojama nusiimti pirštines, nes jos laikomos stipriai užterštu elementu (daiktu). Ø Pirštines nusiimti galima naudojant įvairias technikas – svarbiausia „nuogomis“ rankomis neliesti išorinės pirštinių pusės.

o Pradėkite nuo (1) suimant ir laikant pirštinę (su kita ranka ant kurios yra

o Pradėkite nuo (1) suimant ir laikant pirštinę (su kita ranka ant kurios yra pirštinė) tarp delno ir riešo srities. o (2) nulupkite pirštinę nuo riešo. o (3) kol vidinė pusė išsivers į išorę atidengiant pirštus. o Dabar su pusiau pirštine dengta ranka (4) suimkite ir laikykite kitą ranką su pirštine tarp delno ir riešo. o (5) lupkite pirštinę nuo riešo. o (6) kol vidinė pusė išsivers į išorę atidengiant pirštus. Dabar, kai abi rankos yra pusiau su pirštinėmis. o (7) nuimkite pirštinę nuo vienos rankos visiškai sugriebiant vidinę pirštinės dalį ir nulupant ją visiškai nuo rankos ir tą patį darykite su kita pusiau pirštine dengta ranka naudojant ranką be pirštinės, suimdami vidinę pirštinės pusę. o Pirštines išmeskite (8) į biologiškai pavojingų atliekų šiukšliadėžę. o Nusiėmus pirštines, būtina atlikti rankų higieną.

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ NUSIRENGIMAS/NUSIĖMIMAS TINKAMA SEKA Ø Chalatas nuimamas užsidėjus naują pirštinių porą.

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ NUSIRENGIMAS/NUSIĖMIMAS TINKAMA SEKA Ø Chalatas nuimamas užsidėjus naują pirštinių porą. Jei naudojate chalatą su užsegimu nugaroje, kitas asmuo turėtų padėti atsegti chalato nugarinę dalį. Asistentas turi mūvėti pirštines ir medicininę kaukę. Asistentas atsegęs chalatą, nusiima pirštines ir atlieka rankų higieną su dezinfekcijos priemone. Ø Atsegus chalatą, galima jį nusirengti, sugriebiant nugarinę chalato pusę ir nuimant jį nuo savęs užteršą priekinę chalato dalį laikant į vidų. Ø Vienkartinį chalatą dabar dedame utilizuoti. Dezinfekuokite rankas.

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ NUSIRENGIMAS/NUSIĖMIMAS TINKAMA SEKA Ø Po chalato reikia nusiimti akinius. Ø

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ NUSIRENGIMAS/NUSIĖMIMAS TINKAMA SEKA Ø Po chalato reikia nusiimti akinius. Ø Jei akiniai yra vienkartiniai – juos reikia utilizuoti, jei akiniai daugkartinio naudojimo - sudėti į maišą ar konteinerį dezinfekcijai. Ø Norėdami nuimti akinius, su elastiniu tekstilės dirželiu, pirštus pakiškite po dirželiu nugarinėje galvos pusėje ir nuimkite akinius kaip parodyta (žr. pav. ). Reikėtų vengti liesti priekinę akinių dalį, kuri gali būti užteršta.

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ NUSIRENGIMAS/NUSIĖMIMAS TINKAMA SEKA Ø Jei yra naudojami akiniai su kojelėmis,

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ NUSIRENGIMAS/NUSIĖMIMAS TINKAMA SEKA Ø Jei yra naudojami akiniai su kojelėmis, jie turėtų būti nuimami kaip parodyta (žr. pav. ).

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ NUSIRENGIMAS/NUSIĖMIMAS TINKAMA SEKA Ø Sekantis turi būti nuimamas respiratorius. Norėdami

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ NUSIRENGIMAS/NUSIĖMIMAS TINKAMA SEKA Ø Sekantis turi būti nuimamas respiratorius. Norėdami nusiimti respiratorių, rodomuosius pirštus ir nykščius pakiškite po dirželiais nugarinėje pusėje ir nuimkite jį kaip parodyta (žr. pav. ). Ø Respiratorių (arba medicininę kaukę) reikia iškarto išmesti. Ø Respiratoriaus (arba medicininės kaukės) nuėmimo metu svarbu neliesti respiratoriaus (išskyrus elastinius dirželius).

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ NUSIRENGIMAS/NUSIĖMIMAS TINKAMA SEKA Ø Paskutinis AAP elementas, kurį reikia nusiimti

SAUGUS ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ NUSIRENGIMAS/NUSIĖMIMAS TINKAMA SEKA Ø Paskutinis AAP elementas, kurį reikia nusiimti yra pirštinės. Ø Pirštinės nuimamos pagal aukščiau aprašytą procedūrą. Po pirštinių nuėmimo atliekama rankų higiena (plovimas muilu ir vandeniu arba dezinfekcinėmis priemonėmis).

PRISIMINKITE: Ø Prevencines priemones siekiant užtikrinti Covid-19 infekcijos kontrolę; Ø Asmenines apsaugos priemones; Ø

PRISIMINKITE: Ø Prevencines priemones siekiant užtikrinti Covid-19 infekcijos kontrolę; Ø Asmenines apsaugos priemones; Ø Dažniausiai daromas asmeninių apsaugos priemonių naudojimo klaidas. Vadovaudamiesi pateiktomis rekomendacijomis tinkamai atlikite: Ø Rankų higieną; Ø Asmeninių apsaugos priemonių apsirengimą/užsidėjimą; Ø Asmeninių apsaugos priemonių nusirengimą/nusiėmimą. Viruso plitimas priklauso ir nuo mūsų veiksmų. Būkime budrūs, saugokime save ir kitus! Saugaus darbo

Informacijos šaltiniai: Ø LR Sveikatos apsaugos ministerija: „Kokie COVID-19 simptomai ir gydymas“ https: //sam.

Informacijos šaltiniai: Ø LR Sveikatos apsaugos ministerija: „Kokie COVID-19 simptomai ir gydymas“ https: //sam. lrv. lt/lt/koronavirusas/duk-covid-19/kokie-covid-19 -simptomai-ir-gydymas Ø LR Sveikatos apsaugos ministerija: „Asmeninės apsaugos priemonės ir jų lygiai“ https: //sam. lrv. lt/lt/news/prevenciniai-veiksmai-del-naujojo-koronaviruso-informacija-nuolatpapildoma/koronavirusas/informacija-aspi-ir-sveikatos-prieziuros-specialistams-1/asmenines-apsaugos-priemones-irju-lygiai Ø LR Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos: „Dėl asmeninių apsaugos priemonių apsirengimo ir nusirengimo sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose gydomi įtariami ir patvirtinti COVID-19 pacientai“ https: //sam. lrv. lt/uploads/sam/documents/files/KORONA/rekomendacijos%20 ASPI%20 del%20 AAP%20 naudojimo. pd f Ø Vilkaviškio visuomenės sveikatos biuras: „Dėl Covid-19“ https: //vilkaviskiovsb. lt/del-covid-19/ https: //www. facebook. com/700911223289762/videos/386360805739950 Ø LR Sveikatos apsaugos ministerija: „Apsaugos priemonės ir gydymas“ https: //sam. lrv. lt/lt/news/prevenciniai-veiksmai-del-naujojo-koronaviruso-informacija-nuolatpapildoma/koronavirusas/informacija-visuomenei Ø Higienos institutas: „Didesnės rizikos susirgti sunkia COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) forma asmenų skaičius savivaldybėse“ http: //www. hi. lt/news/1610/1246/Didesnes-rizikos-susirgti-sunkia-COVID-19 -ligos-koronaviruso-infekcijos-formaasmenu-skaicius-savivaldybese. html Ø Užkrečiamų ligų ir AIDS centras: „Kas labiausiai rizikuoja užsikrėsti“ http: //www. ulac. lt/lt/kas-labiausiai-rizikuoja-uzsikresti Ø Užkrečiamų ligų ir AIDS centras: „Kaip saugiai dėvėti veido kaukę“ http: //www. ulac. lt/naujienos/pranesimai-spaudai/kaip-saugiai-deveti-veido-kauke Ø Užkrečiamų ligų ir AIDS centras: „Personalo apsaugos priemonių saugaus naudojimo svarbiausi aspektai metodinės rekomendacijos“ http: //www. ulac. lt/uploads/downloads/ebola/ECDC%20 ASP%20 mokymo%20 priemone%281%29. pdf Ø World Health Organization: „Coronavirus disease (COVID-19)“ https: //www. who. int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/question-and-answers-hub/q-a-detail/q-acoronaviruses#: ~: text=symptoms