Qax hr T smaylov adna 5li tam orta
- Slides: 34
Qax şəhər T. İsmayılov adına 5№li tam orta məktəb Fənn müəllimi : Sevil Arixova Fənn : Fizika Sinif : VIII
Mövzu İSTİLİKKEÇİRMƏ.
Standart: 1 • 1. 1. 1. İstilik və elektromaqnit(elektrik)hadisələrini və onların başvermə səbəblərini şərh edir 2 • 2. 1. 1 Maddələri fiziki xassələrinə görə fərqləndirir
Məqsəd: Istilikkeçirmə anlayışını şərh edir Müxtəlif maddələrin istilikkeçirməsinin fərqli oldugunu sadə təcrübələrlə əsaslandırır
İnteqrasiya Riy. 4. 1. 1 4. 2. 1. 2 c. 2. 1. 5 1. 2. 1 inf. H. b 3. 3. 2 4. 2. 1 1. 1. 1 3. 2. 1
Iş forması Qruplarla iş Fərdi iş Kollektivlə iş
Üsullar Müsahibə Sorğu Beyin həmləsi Təcrübə
Resurslar Elektron dərslik Ehtiyat vasitələr Test tapşırıqları Iş vərəqləri Dərslik ştativ Mis və dəmir çubuqlar, Nazik metal mil, qayka Spirt lampası Plastilin, buz parçası, su, tıxac Mismarlar, sınaq şüşəsi
«Elm tükənməz xəzinədir. O xəzinənin açarı isə soruşub öyrənməkdir. Soruşub öyrənin, çünki soruşduqda 4 adama savab düşür: Soruşana, öyrənənə, dinləyənə, bunları sevənə» Məhəmməd(s)peygəmbər
? ? Hansı metalın istilik keçirməsi daha yaxşıdır?
Fizika gözlərə nur, İşıq verən elmdir. Nə üçünlər, niyələr Şüuru titrədəndir. Gəlin biz də bir şüurumuzu titrədək görək, apardıgımız təcrübələrdə istilikvermənin hansı növü ilə tanış olduq? Və daxili enerjinin bu cür dəyişməsində daşınan nədir?
Tədqiqat sualı. . • Müxtəlif maddələrin istilikkeçirməsi hansı şəkildə gedir ?
Kiçik qruplarda tədqiqatın aparılması. Şagirdlər kiçik qruplara bölünür. Hər qrupa təqdim olunan paylanma materiallarının icrasına başlanılır.
Tapşırıq I qrup. -Selsi Araşdırma-1. Daxili enerjinin dəyişməsi necə baş verdi?
Tapşırıq IIqrup-Kelvin O Araşdırma-2: Müxtəlif maddələrin istilikkeçirməsi haqqında hansı nəticəyə gəldiniz?
Tapşırıq III Qrup-Farenheyt Araşdırma 3 Mayelərin istilikkeçirməsi haqqında hansı nəticəyə gəldiniz? Qazların istilikkeçirməsi haqqında hansı nəticəyə gəldiniz?
Məlumatın mübadiləsi Hər qrup öz işinin nəticələrini təqdim edir. Qruplardakı şagirdlər onları diqqətlə dinləyir.
Məlumatın müzakirəsi və təşkili Qrup işinin nəticəsinə görə iştirakçılar təkliflərinin müzakirəsini təşkil edir, fikir və mülahizələrini bölüşür.
Ümumiləşmə Video material təqdim olunur. ( Şagirdlərin fikirləri ilə video materialda səslənən fikirlər müqayisə olunur )
Nəticələrin çıxarılması. O Əldə edilən məlumatlar ümumiləşdirilir, yardımçı suallarla müzakirə aparılır, alınan cavablar ayrı-ayrı şagirdlərdə təlim göstəricilərinin dəqiqləşməsinə xidmət edir, qrupun fəallığı təlim müvəffəqiyyətini tənzimləyir və şagirdlərin fənnə marağının artmasına səbəb olur.
Ev tapşırığı O Metalların yaxşı istilikkeçirmə qabiliyyətindən hansı məqsədlər üçün istifadə olunması ilə baglı məlumat toplayın.
Qiymətləndirmə
qrup 1 Meyar Şərhetmə Əsaslanıdırma 2 3
- Səkgiz
- Aq q
- Fizika nəyi öyrənir
- Mktb nedir
- 245 nömrəli tam orta məktəb
- 24 saylı tam orta məktəb
- Adna klasik
- Tam gün tam yıl eğitim uygulaması ek ders ücreti
- Udarački instrumenti
- Ossa pneumatica örnekleri
- Kenarorta dikme
- üst orta kol çevresi
- Ortaa
- Asya hun devleti kurucusu
- Cv arama
- Esneklik türleri
- Merdiven rıht yüksekliği hesaplama
- Selbium
- Orta kızılırmak
- Meddah yeni dünya
- üst orta kol çevresi ölçümü
- Istituto comprensivo de filippo
- Sharon velasquez orta
- Geometrik ortalama
- Kemikler
- Gurbansoltan eje
- Türkiye dilim orta meridyen haritası
- Evlattan babaya dua
- Melinda orta nwea
- Ertuğrul gazi orta okulu
- Geometrik ortalama formülü
- Transvers eksen
- üçgenin yardımcı elemanları sıralaması
- Orta şiddette fiziksel aktivite
- Dra orta