Centralna Informacja Krajowego Rejestru Sdowego oraz Centralna Ewidencja

  • Slides: 34
Download presentation
Centralna Informacja Krajowego Rejestru Sądowego oraz Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej mgr

Centralna Informacja Krajowego Rejestru Sądowego oraz Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej mgr Katarzyna Klimas Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej Kontakt: katarzyna. smyk@uwr. edu. pl

Centralna Informacja KRS zasada jawności Rejestr jest jawny. Każdy ma prawo dostępu do danych

Centralna Informacja KRS zasada jawności Rejestr jest jawny. Każdy ma prawo dostępu do danych zawartych w Rejestrze za pośrednictwem Centralnej Informacji. Każdy ma prawo otrzymać, również drogą elektroniczną, poświadczone odpisy, wyciągi, zaświadczenia i informacje z Rejestru.

Centralna Informacja KRS Centralna Informacja jest tworzona przez Ministra Sprawiedliwości wydaje odpisy, wyciągi i

Centralna Informacja KRS Centralna Informacja jest tworzona przez Ministra Sprawiedliwości wydaje odpisy, wyciągi i zaświadczenia oraz udziela informacji z Rejestru, które mają moc dokumentów urzędowych. Dokumenty te są wydawane za pobraniem opłaty.

Sieć teleinformatyczna Centralnej Informacji KRS Centralna Informacja bezpłatnie udostępnia, w ogólnodostępnych sieciach teleinformatycznych, aktualne

Sieć teleinformatyczna Centralnej Informacji KRS Centralna Informacja bezpłatnie udostępnia, w ogólnodostępnych sieciach teleinformatycznych, aktualne informacje o podmiotach wpisanych do Rejestru oraz listę dokumentów zawartych w katalogu.

Sieć teleinformatyczna Centralnej Informacji KRS Pobrane samodzielnie wydruki komputerowe aktualnych informacji o podmiotach wpisanych

Sieć teleinformatyczna Centralnej Informacji KRS Pobrane samodzielnie wydruki komputerowe aktualnych informacji o podmiotach wpisanych do Rejestru mają moc zrównaną z mocą dokumentów wydawanych przez Centralną Informację, jeżeli posiadają cechy umożliwiające ich weryfikację z danymi zawartymi w Rejestrze.

Rejestry KRSu Rejestr składa się z: 1) rejestru przedsiębiorców; 2) rejestru stowarzyszeń, innych organizacji

Rejestry KRSu Rejestr składa się z: 1) rejestru przedsiębiorców; 2) rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej; 3) rejestru dłużników niewypłacalnych.

Rejestry przedsiębiorcy - spółki jawne, partnerskie, komandytowo-akcyjne, z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjne - europejskie zgrupowania

Rejestry przedsiębiorcy - spółki jawne, partnerskie, komandytowo-akcyjne, z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjne - europejskie zgrupowania interesów gospodarczych - spółki europejskie - spółdzielnie i spółdzielnie europejskie - przedsiębiorstwa państwowe i przedsiębiorstwa zagraniczne - instytuty badawcze - towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych i towarzystwa reasekuracji wzajemnej - oddziały przedsiębiorców zagranicznych - główne oddziały zagranicznych zakładów ubezpieczeń - główne oddziałów zagranicznych zakładów reasekuracji - instytucje gospodarki budżetowej.

Rejestry przedsiębiorcy • W Krajowym Rejestrze Sądowym nie wpisuje się osób fizycznych prowadzących działalność

Rejestry przedsiębiorcy • W Krajowym Rejestrze Sądowym nie wpisuje się osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. • Osoby te wpisane są do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej!

Rejestry KRSu Przedsiębiorcy oraz stowarzyszenia i fundacje Dłużnicy

Rejestry KRSu Przedsiębiorcy oraz stowarzyszenia i fundacje Dłużnicy

Wyszukiwanie w rejestrze przedsiębiorców

Wyszukiwanie w rejestrze przedsiębiorców

Rodzaj podmiotu • Wybór pomiędzy przedsiębiorcami a organizacjami społecznymi. • Stowarzyszenia i fundacje także

Rodzaj podmiotu • Wybór pomiędzy przedsiębiorcami a organizacjami społecznymi. • Stowarzyszenia i fundacje także mogą być przedsiębiorcami (będą wpisane do dwóch rejestrów).

Dane indentyfikacyjne podmiotu gospodarczego 1) Numer w Krajowym Rejestrze Sądowym 2) Numer Identyfikacji Podatkowej

Dane indentyfikacyjne podmiotu gospodarczego 1) Numer w Krajowym Rejestrze Sądowym 2) Numer Identyfikacji Podatkowej 3) Numer REGON (Główny Urząd Statystyczny)

Dane indentyfikacyjne podmiotu gospodarczego

Dane indentyfikacyjne podmiotu gospodarczego

Wyszukiwanie podmiotu

Wyszukiwanie podmiotu

Profil podmiotu gospodarczego

Profil podmiotu gospodarczego

Profil podmiotu gospodarczego

Profil podmiotu gospodarczego

Wydruk KRS z systemu teleinformatycznego Zgodnie z Kodeksem cywilnym przedsiębiorca działa pod firmą. 1)

Wydruk KRS z systemu teleinformatycznego Zgodnie z Kodeksem cywilnym przedsiębiorca działa pod firmą. 1) Firmą osoby prawnej jest jej nazwa. 2) Firmą osoby fizycznej jest jej imię i nazwisko

Wydruk KRS z systemu teleinformatycznego Informacje odnośnie wspólników oraz posiadanych przez nich udziałów. W

Wydruk KRS z systemu teleinformatycznego Informacje odnośnie wspólników oraz posiadanych przez nich udziałów. W tej części znajdują się takie informacje jak numer PESEL lub REGON wspólników oraz informacje dotyczące kapitału oraz wartości udziałów objętych za aport.

Wydruk KRS z systemu teleinformatycznego Informacje odnośnie organu oraz osób wchodzących w jego skład.

Wydruk KRS z systemu teleinformatycznego Informacje odnośnie organu oraz osób wchodzących w jego skład.

Wydruk KRS z systemu teleinformatycznego Informacje odnośnie organu nadzoru.

Wydruk KRS z systemu teleinformatycznego Informacje odnośnie organu nadzoru.

Wydruk KRS z systemu teleinformatycznego Informacje odnośnie prokurentów.

Wydruk KRS z systemu teleinformatycznego Informacje odnośnie prokurentów.

Wydruk KRS z systemu teleinformatycznego Informacje odnośnie przedmiotu działalności: - Przeważający – max 1

Wydruk KRS z systemu teleinformatycznego Informacje odnośnie przedmiotu działalności: - Przeważający – max 1 - Pozostałe – max 9

Wydruk KRS z systemu teleinformatycznego Informacje dotyczące zakończenia bytu przedsiębiorcy oraz obciążeń: - rozwiązanie;

Wydruk KRS z systemu teleinformatycznego Informacje dotyczące zakończenia bytu przedsiębiorcy oraz obciążeń: - rozwiązanie; - likwidacja; - postępowanie upadłościowe…

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Tworzy się Centralną Ewidencję i Informację o

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Tworzy się Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej, zwaną dalej "CEIDG". CEIDG prowadzi w systemie teleinformatycznym minister właściwy do spraw gospodarki. Każdy ma bezpłatny dostęp do informacji znajdujących się w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej CEIDG udostępnia zawarte w niej dane i

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej CEIDG udostępnia zawarte w niej dane i informacje określone: w art. 25 ust. 1, z wyjątkiem numeru PESEL, daty urodzenia, adresu zamieszkania, oraz danych kontaktowych w przypadku gdy, podając je, osoba uprawniona sprzeciwiła się ich udostępnianiu w CEIDG. W CEIDG rejestruje się przedsiębiorców będących osobami fizycznymi!

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Domniemywa się, że dane i informacje, o

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Domniemywa się, że dane i informacje, o których mowa w ust. 2, udostępniane przez CEIDG, są prawdziwe. W przypadku stwierdzenia niezgodności tych danych lub informacji ze stanem faktycznym każdy ma obowiązek niezwłocznie poinformować o tym właściwy organ, o którym mowa w ust. 5.

Wyszukiwanie przedsiębiorcy w CEIDG

Wyszukiwanie przedsiębiorcy w CEIDG

Wyszukiwanie przedsiębiorcy w CEIDG Podobnie jak w przypadku wyszukiwania w systemie teleinformatycznym Centralnej Informacji

Wyszukiwanie przedsiębiorcy w CEIDG Podobnie jak w przypadku wyszukiwania w systemie teleinformatycznym Centralnej Informacji KRS, wyszukiwanie następuje według danych identyfikacyjnych podmiotu (firmy, numerów w rejestrach publicznych oraz adresu).

Wyszukiwanie przedsiębiorcy w CEIDG

Wyszukiwanie przedsiębiorcy w CEIDG

Profil przedsiębiorcy obejmują podstawowe dane dotyczące działalności gospodarczej – imię i nazwisko osoby fizycznej

Profil przedsiębiorcy obejmują podstawowe dane dotyczące działalności gospodarczej – imię i nazwisko osoby fizycznej (a więc firmę), adres, numery w rejestrach…

Profil przedsiębiorcy … datę rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej (oraz daty związane z zawieszeniem i

Profil przedsiębiorcy … datę rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej (oraz daty związane z zawieszeniem i końcem działalności gospodarczej), przeważająca działalność gospodarcza oraz wykonywana działalność gospodarcza, informacje o stosunkach osobistych i gospodarczych (spółka cywilna), a także obciążeniach i likwidacji.

Profil przedsiębiorcy Informacja o podmiocie, który dokonał wpisu do CEIDG (albo pierwotny wpis albo

Profil przedsiębiorcy Informacja o podmiocie, który dokonał wpisu do CEIDG (albo pierwotny wpis albo przeniesienie z ewidencji gminnej), a także o wpisach (wraz z numerami wniosku, jeśli wpis był dokonany na wniosek).

Dziękuję za uwagę

Dziękuję za uwagę