EWALUACJA AUTORSKI PLAN LEKCJI w ramach edukacyjnego projektu

  • Slides: 23
Download presentation
EWALUACJA AUTORSKI PLAN LEKCJI w ramach edukacyjnego projektu IDentyf. EYE: http: //www. id-eye. eu/index.

EWALUACJA AUTORSKI PLAN LEKCJI w ramach edukacyjnego projektu IDentyf. EYE: http: //www. id-eye. eu/index. php/pl/

AUTORSKI PLAN LEKCJI /przeprowadzony/ PRZEDMIOT Godzina wychowawcza Tytuł lekcji Moje zainteresowania offline i online.

AUTORSKI PLAN LEKCJI /przeprowadzony/ PRZEDMIOT Godzina wychowawcza Tytuł lekcji Moje zainteresowania offline i online. Czas trwania lekcji 45 min. Umiejętności/wartości/postawy, które należy rozwijać Ćwiczenie umiejętności komunikacyjnych Poznawanie różnych rodzajów zainteresowań Integracja klasy poprzez znalezienie wspólnych zainteresowań Ćwiczenie umiejętności autoprezentacji na forum grupy

Cele nauczania: Wymień tutaj czego uczniowie muszą się dowiedzieć, zastosować i zrozumieć Uczeń zna

Cele nauczania: Wymień tutaj czego uczniowie muszą się dowiedzieć, zastosować i zrozumieć Uczeń zna różne rodzaje zainteresowań (kolekcjonerstwo, majsterkowanie, modelarstwo itp. , gry online: edukacyjne, strategiczne itd. ); Ocenianie nauczania Kryteria osiągnięcia sukcesu <Kształtujące (np. podczas działania)> oraz/lub <Podsumowujące (np. po zakończeniu działania)> Wypisz zestaw wymiernych kryteriów Podsumowujące na zakończenie lekcji. Potrafi zaprezentować swoje zainteresowania. Aktywny udział uczniów w zajęciach. Wyszukiwanie informacji w Internecie.

Linki do wcześniejszej nauki Nowe umiejętności/Pojęcia/Słownictwo Wypisz pprzednią wiedzę/zasoby jakie będą wspomniane Wypisz nowe

Linki do wcześniejszej nauki Nowe umiejętności/Pojęcia/Słownictwo Wypisz pprzednią wiedzę/zasoby jakie będą wspomniane Wypisz nowe słownictwo, które będzie prezentowane uczniom Pojęcia: zainteresowanie, pasja, hobby, offline, online. Haftowanie, astrologia, akwarystyka, kynologia, hipologia. Kluczowe punkty nauczania (rola nauczyciela) wypisz tutaj co instruktor musi być w stanie zronić przed, w trakcie i po zakończeniu lekcji. Odnieś się do konkretnych zadań jakie nauczyciel musi wykonać w czasie lekcji (np. zapewnić informacje zwrotne). • Przygotowanie scenariusza lekcji • Prezentacja wybranych zagadnień przy użyciu różnych narzędzi (zestaw multimedialny, Internet, rekwizyty) • Ćwiczenia utrwalające zdobytą wiedzę (karty pracy, pytania kontrolne) • Prezentacja własnych zainteresowań offline i online • Nauczyciel jako uczeń poznaje zainteresowania swoich uczniów • Rozmowa podsumowująca

Zadania oraz zróżnicowanie uczniów (Rola Ucznia) Wypisz tutaj co uczniowie mają robić w czasie

Zadania oraz zróżnicowanie uczniów (Rola Ucznia) Wypisz tutaj co uczniowie mają robić w czasie lekcji. Odnieś się do konkretnych zadań, które mają wykonać uczniowe. Zasoby Praca w grupach (wykonywanie zadań tj. wspólne rozwiązywanie zagadek; negocjacje kto zaprezentuje swoją pasję online) Praca indywidualna: prezentacja własnych zainteresowań Wykorzystanie narzędzi url: www. facebook. com, www. google. pl, www. youtube. pl, www. wyspagier. pl, www. leagueoflegends. com Zestaw multimedialny: laptop, tablica multimedialna, rzutnik, łącze internetowe. Wypisz tutaj wszystkie zasoby potrzebne do przeprowadzenia lekcji np. Podręczniki, Rekwizyty: autentyczne przedmioty, kolekcje linki, materiały audiowizualne itp. znaczków, kart itp. Strony www (google. pl, youtube. com, itp. ) Karta pracy

(mój) WYBRANY TEMAT • Pozwól uczniom popełniać błędy i przyznawać się do nich •

(mój) WYBRANY TEMAT • Pozwól uczniom popełniać błędy i przyznawać się do nich • Zapewnić uczniom kompetencje, które pomogą im podążać za ich życiowymi celami: – Przeprowadzanie dialogu – Przeprowadzanie negocjacji – Zyskiwanie wspólnego zrozumienia

(moja) WYBRANA METODA DYDAKTYCZNA 1. KONTROLNE PYTANIA (NAUCZYCIEL PYTA, UCZEŃ WYBIERA ODPOWIEDŹ I POKAŻE

(moja) WYBRANA METODA DYDAKTYCZNA 1. KONTROLNE PYTANIA (NAUCZYCIEL PYTA, UCZEŃ WYBIERA ODPOWIEDŹ I POKAŻE ZNAK “A” LUB “B”) 3. LOSOWANIE (NAUCZYCIEL LOSUJE JAKI UCZEŃ MA DAĆ ODPOWIEDŹ – BRAK „RĄK DO GÓRY”)

(moja) WYBRANA METODA PROFILAKTYCZNA Dobre praktyki w wybranych obszarach (Radosław Nowak, Andrzej Skorupski): Dialog

(moja) WYBRANA METODA PROFILAKTYCZNA Dobre praktyki w wybranych obszarach (Radosław Nowak, Andrzej Skorupski): Dialog (rozmowy indywidualne i grupowe - społeczności) Dobre praktyki w wybranych obszarach (Radosław Nowak, Andrzej Skorupski): „Ja jako narzędzie” – narzędzie trzeba doskonalić

(moja) WYBRANA TECHNOLOGIA Proszę wpisz tu z listy „DOBRYCH PRAKTYK Nr IV” Obszar: Osobiste

(moja) WYBRANA TECHNOLOGIA Proszę wpisz tu z listy „DOBRYCH PRAKTYK Nr IV” Obszar: Osobiste i zawodowe sieci kontaktów; Zarządzanie i dzielenie się informacjami Narzędzie: facebook; youtube Url: www. facebook. com, www. youtube. com

(moje) DOBRE PRAKTYKI PROSZĘ W NASTĘPNYCH 4 SLAJDACH OCENIAĆ SWOJE WYBRANE I STOSOWANE DOBRE

(moje) DOBRE PRAKTYKI PROSZĘ W NASTĘPNYCH 4 SLAJDACH OCENIAĆ SWOJE WYBRANE I STOSOWANE DOBRE PRAKTYKI – JAK POMAGAŁY/ PRZEZKADZAŁY OSIĄGNAĆ CEL PLANU LEKCJI, KTÓRY WYBIERAŁEŚ?

AUTO-EWALUACJA – (mój) TEMAT Temat oraz sposób realizacji zajęć okazał się dla uczniów bardzo

AUTO-EWALUACJA – (mój) TEMAT Temat oraz sposób realizacji zajęć okazał się dla uczniów bardzo interesujący, każdy chętny uczeń mógł zaprezentować swoje zainteresowania w grupie a wybrani na drodze negocjacji uczniowie prezentowali swoje zainteresowania online. Zaproponowana przez nauczyciela forma zajęć okazała się bardzo interesująca i efektywna. Podczas zajęć uczniowie mogli usystematyzować wiedzę na temat zainteresowań, pasji i sposobów ich rozwijania.

AUTO-EWALUACJA – (moja) DYDAKTYKA Uczniowie korzystali z kolorowych karteczek, za pomocą, których informowali nauczyciela

AUTO-EWALUACJA – (moja) DYDAKTYKA Uczniowie korzystali z kolorowych karteczek, za pomocą, których informowali nauczyciela o znajomości bądź nieznajomości danego pojęcia, oraz do gotowości odpowiedzi na zadane zagadki. Kontrolne pytania spełniły swoją funkcję tj. podtrzymywanie zaangażowania w toku lekcji.

AUTO-EWALUACJA – (moja) PROFILAKTYKA • Uczniowie pracując w grupach nawiązywali dialog, próbując znaleźć odpowiedzi

AUTO-EWALUACJA – (moja) PROFILAKTYKA • Uczniowie pracując w grupach nawiązywali dialog, próbując znaleźć odpowiedzi na zadane pytanie bądź wykonanie zadania. • Musieli również wspólnie zadecydować kto będzie reprezentować daną grupę na forum • Nauczyciel pilnował kolejności zabierania głosu i czasu wypowiedzi • Każdy uczeń został doceniony za to co przygotował i zaprezentował podczas zajeć

AUTO-EWALUACJA – (moja) TECHNOLOGIA Korzystanie podczas zajęć lekcyjnych z urządzeń multimedialnych oraz możliwość wchodzenia

AUTO-EWALUACJA – (moja) TECHNOLOGIA Korzystanie podczas zajęć lekcyjnych z urządzeń multimedialnych oraz możliwość wchodzenia na strony www i dzielenie się własnymi zainteresowaniami wzbudziły u uczniów ogromny entuzjazm, jak również pozwoliła nauczycielowi uzyskać pewne informacje na temat wychowanków a wychowankom na temat nauczyciela co z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na dalszą współpracę i relacje między rówieśnikami.

(moje) INNE/ UWAGI/ REFLEKSJE Temat oraz metody realizacji godziny wychowawczej okazały się dla uczniów

(moje) INNE/ UWAGI/ REFLEKSJE Temat oraz metody realizacji godziny wychowawczej okazały się dla uczniów bardzo interesujące. Podczas zajęć wykazywali się dużym zaangażowaniem i motywacją do wykonywania kolejnych zadań. Chętnie opowiadali o swoich zainteresowaniach i z zaciekawieniem poznawali zainteresowania innych. Zaproponowane praktyki okazały się skuteczne i miały pozytywny wpływ na przebieg lekcji.

AUTORKA PLANU LEKCJI I EWALUACJI • Imię nazwisko: Anna Dąbrowska-Górska • Kontakt e-mail: a.

AUTORKA PLANU LEKCJI I EWALUACJI • Imię nazwisko: Anna Dąbrowska-Górska • Kontakt e-mail: a. dabrosia@wp. pl • Gdańsk, dn: 09. 10. 2014

POZOSTAJEMY DO DYSPOZYCJI Prezes Zarządu Fundacji Citizen Project: Beata Staszyńska staszynska. beata@gmail. com tel.

POZOSTAJEMY DO DYSPOZYCJI Prezes Zarządu Fundacji Citizen Project: Beata Staszyńska staszynska. beata@gmail. com tel. : 502 589842 www. foundationcitizenproject. eu Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień: Ewelina Gerke e. gerke@gcpu. pl tel. : 58 320 02 56 www. gcpu. pl