Zadaniem niepenosprawnych jest uczy wiat czym jest mio

  • Slides: 21
Download presentation
„Zadaniem niepełnosprawnych jest uczyć świat, czym jest miłość” Jan Paweł II

„Zadaniem niepełnosprawnych jest uczyć świat, czym jest miłość” Jan Paweł II

Cel Warsztatu Generalnym celem Warsztatu jest nabycie umiejętności niezbędnych do podjęcia aktywności zawodowej oraz

Cel Warsztatu Generalnym celem Warsztatu jest nabycie umiejętności niezbędnych do podjęcia aktywności zawodowej oraz zaspokajania potrzeb efektywnego kontaktu z otoczeniem, a także wskazywanie sposobów życia i postępowania, zgodnych z naukami głoszonymi przez patrona Warsztatu – bł. Jana Pawła II, którego serce było zawsze otwarte na ludzi i ich potrzeby. Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzony jest przez Fundację Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji.

Zajęcia w Warsztacie Do dyspozycji uczestników pozostaje dziesięć nowocześnie wyposażonych pracowni: - pracownia gospodarstwa

Zajęcia w Warsztacie Do dyspozycji uczestników pozostaje dziesięć nowocześnie wyposażonych pracowni: - pracownia gospodarstwa domowego, - pracownia drewna i metalu, - pracownia rękodzieła artystycznego, - pracownia komputerowointernetowa, - pracownia podtrzymywania umiejętności edukacyjnych, - pracownia terapii logopedycznej, - pracownia terapii psychologicznej, - pracownia rehabilitacji układu ruchu, - pracownia biżuterii artystycznej, - pracownia kartek okolicznościowych.

Nadanie imienia Dnia 22 września 2005 r. arcybiskup Wiktor Skworc nadał Warsztatowi Terapii Zajęciowej

Nadanie imienia Dnia 22 września 2005 r. arcybiskup Wiktor Skworc nadał Warsztatowi Terapii Zajęciowej imię Jana Pawła II.

Błogosławieństwo Benedykta XVI 12 października 2006 roku Papież Benedykt XVI udzielił błogosławieństwa pracownikom i

Błogosławieństwo Benedykta XVI 12 października 2006 roku Papież Benedykt XVI udzielił błogosławieństwa pracownikom i uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II z przesłaniem, aby umocnieni Duchem Świętym dawali swoim życiem świadectwo wierności Bogu i Ewangelii.

Motto Patrona „Niepełnosprawny – osoba jedyna i niepowtarzalna, obdarzona taką samą jak inni nienaruszalną

Motto Patrona „Niepełnosprawny – osoba jedyna i niepowtarzalna, obdarzona taką samą jak inni nienaruszalną godnością – potrzebuje nie tylko opieki ale także miłości” Jan Paweł II, Rzym 2000 W holu naszego Warsztatu znajduje się portret i motto Patrona, które codziennie przypomina nam o jego wielkiej miłości do osób niepełnosprawnych.

Czytanie słów Papieża Jana Pawła II Każdego dnia, przed rozpoczęciem zajęć, odczytujemy myśl błogosławionego

Czytanie słów Papieża Jana Pawła II Każdego dnia, przed rozpoczęciem zajęć, odczytujemy myśl błogosławionego Jana Pawła II, która daje wskazówkę do właściwego postępowania w zgodzie z jego nauką.

Dzień Patrona obchodzimy 16. października, kiedy to przypada rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na

Dzień Patrona obchodzimy 16. października, kiedy to przypada rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na głowę Kościoła katolickiego. Organizujemy wówczas uroczyste akademie, konkursy wiedzy o Patronie, zwiedzamy miejsca związane z osobą Papieża, składamy kwiaty pod jego pomnikiem na placu katedralnym. Obchodzimy również uroczyste rocznice urodzin i śmierci bł. Jana Pawła II. Świętujemy dzień imienin oraz rocznice wydania najważniejszych dokumentów, np. : encykliki „Laborem Exercens”.

Dzień Patrona Quiz wiedzy o Patronie.

Dzień Patrona Quiz wiedzy o Patronie.

Dzień Patrona W dniu imienin Karola Wojtyły oglądamy filmy opowiadające o jego życiu oraz

Dzień Patrona W dniu imienin Karola Wojtyły oglądamy filmy opowiadające o jego życiu oraz organizujemy skromny poczęstunek.

Realizacja nauk papieskich • Pięcioraczki z Brzeska Pomagamy potrzebującym, zbierając i przekazując najpotrzebniejsze rzeczy.

Realizacja nauk papieskich • Pięcioraczki z Brzeska Pomagamy potrzebującym, zbierając i przekazując najpotrzebniejsze rzeczy. Tak było w przypadku pięcioraczków z Brzeska, dla których za zebrane pieniądze kupiliśmy zapas pieluszek jednorazowych. Zbieramy nakrętki, zawieszki od herbaty oraz zużyte znaczki pocztowe i przekazujemy organizacjom, które fundują sprzęt do rehabilitacji osobom niepełnosprawnym i chorym.

Śladami Ojca Świętego • Nowy i Stary Sącz. Podążając szlakami naszego Patrona, dotarliśmy do

Śladami Ojca Świętego • Nowy i Stary Sącz. Podążając szlakami naszego Patrona, dotarliśmy do Nowego i Starego Sącza. Odwiedziliśmy Sądecki Park Etnograficzny, klasztor klarysek i papieski ołtarz na błoniach w Starym Sączu.

Śladami Ojca Świętego • Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska Celem wycieczki było dokładne zapoznanie się

Śladami Ojca Świętego • Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska Celem wycieczki było dokładne zapoznanie się z postacią Jana Pawła II. Zwiedziliśmy wszystkie miejsca związane z dzieciństwem błogosławionego. Dzięki tej wycieczce poznaliśmy cechy, które były tak charakterystyczne dla osobowości Papieża: patriotyzm, umiłowanie lokalnych społeczności, tradycji i kultury oraz dotrzymywanie słowa, uczciwość i życzliwość.

Śladami Ojca Świętego • Zakopane. W 2007 roku, pojechaliśmy do Zakopanego i zwiedzaliśmy sanktuarium

Śladami Ojca Świętego • Zakopane. W 2007 roku, pojechaliśmy do Zakopanego i zwiedzaliśmy sanktuarium na Krzeptówkach, które jest votum wdzięczności za ocalenie Ojca Świętego w dniu 13. 05. 1981 r.

Śladami Ojca Świętego • Kraków. W drugą rocznicę śmierci papieża spędziliśmy cały dzień w

Śladami Ojca Świętego • Kraków. W drugą rocznicę śmierci papieża spędziliśmy cały dzień w Jego „umiłowanym Krakowie”. Zwiedzaliśmy miejsca związane z Janem Pawłem II. Byliśmy pod „papieskim” oknem przy Franciszkańskiej 3. Zobaczyliśmy dziedziniec Kurii Metropolitalnej, Seminarium Duchowne, gdzie przyszły Papież przygotowywał się do kapłaństwa i Kryptę Leonarda na Wawelu, gdzie przyjął święcenia.

Śladami Ojca Świętego • Rzym Podczas 6 -dniowej pielgrzymki do Rzymu spotkaliśmy się z

Śladami Ojca Świętego • Rzym Podczas 6 -dniowej pielgrzymki do Rzymu spotkaliśmy się z Ojcem Świętym Benedyktem XVI na południowej modlitwie "Anioł Pański" w niedzielę i na środowej audiencji ogólnej na Placu św. Piotra. Najważniejszym punktem programu pielgrzymki była modlitwa przy grobie Jana Pawła II - Patrona naszego Warsztatu. W cichej modlitwie podziękowaliśmy za wszystko, co ten Papież uczynił dla ludzi, także dla chorych, cierpiących i niepełnosprawnych. W Bazylice św. Piotra została odprawiona przez ks. prałata Pawła Ptasznika, msza w intencji Warsztatu, pracowników, uczestników i ich rodziców oraz za Stanisławę Krawczyk – zmarłą uczestniczkę naszego Warsztatu.

Najcenniejsza relikwia Cząstka z pasa Papieża Jana Pawła II jest naszą najcenniejszą relikwią i

Najcenniejsza relikwia Cząstka z pasa Papieża Jana Pawła II jest naszą najcenniejszą relikwią i pamiątką. Znajduje się w gablocie między innymi cennymi rzeczami, które ofiarowywał wiernym Ojciec Święty podczas swoich pielgrzymek i audiencji.

Gablota z dewocjonaliami W gablocie, oprócz wspomnianych już relikwii naszego Patrona, znajdują się również:

Gablota z dewocjonaliami W gablocie, oprócz wspomnianych już relikwii naszego Patrona, znajdują się również: relikwie Św. Kingi, św. Brata Alberta, św. Bernadetty, św. Ojca Pio, św. Faustyny Kowalskiej, św. Zygmunta Gorazdowskiego, bł. Zygmunta Szczęsnego, bł. Edmunda Bojanowskiego, ks. Jerzego Popiełuszki.

Spotkanie z Haliną Kwiatkowską Spotkanie z wieloletnią przyjaciółką Papieża z lat szkolnych Haliną Kwiatkowską

Spotkanie z Haliną Kwiatkowską Spotkanie z wieloletnią przyjaciółką Papieża z lat szkolnych Haliną Kwiatkowską było najważniejszym wydarzeniem obchodów 5 -lecia istnienia Warsztatu. Wspomnienia, anegdoty oraz recytacja ulubionych wierszy Karola Wojtyły pogłębiły naszą wiedzę o życiu i osobowości naszego Patrona.

Spotkanie z Haliną Kwiatkowską

Spotkanie z Haliną Kwiatkowską

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II ul. Hodowlana 6 33 -100 Tarnów Autor

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II ul. Hodowlana 6 33 -100 Tarnów Autor prezentacji: Małgorzata Chomentowska Terapeuta w pracowni komputerowo–internetowej www. repi. pl www. wtzjp 2. pl