VEIKL UDUOTLS PELDIUK GRUPS VAIKAMS Tema Sju ir

  • Slides: 24
Download presentation
VEIKLŲ UŽDUOTĖLĖS „PELĖDŽIUKŲ“ GRUPĖS VAIKAMS Tema: „Sėju ir auginu“ 2020. 03. 30. – 04.

VEIKLŲ UŽDUOTĖLĖS „PELĖDŽIUKŲ“ GRUPĖS VAIKAMS Tema: „Sėju ir auginu“ 2020. 03. 30. – 04. 03.

Tikslas - skatinti vaikus domėtis augalų gyvenimu, juos stebint, prižiūrint, pažįstant. Uždaviniai: - Padėti

Tikslas - skatinti vaikus domėtis augalų gyvenimu, juos stebint, prižiūrint, pažįstant. Uždaviniai: - Padėti šeimai ugdyti vaiko gebėjimus pažinti augalus; - Nuteikti prižiūrėti, globoti, auginti augalus, domėtis jais; - Sėti, stebėti dygstančias sėklas; - Atpažinti, pavadinti, skirti 3 - 5 augalus; - Parodyti, pavadinti augalų dalis (šaknys, stiebas, lapai, žiedai).

Nuotaikinga mankštelė Norint žvaliai ir gerai nusiteikus pradėti dieną, kiekvieną rytą pradėti mankšta. Taigi

Nuotaikinga mankštelė Norint žvaliai ir gerai nusiteikus pradėti dieną, kiekvieną rytą pradėti mankšta. Taigi siūlome nuotaikingą mankštelę, kartojant judesius, kartu pasimankštinti. Ir kartu namuose su tėveliais šito pasimokyti. Šokis - žaidimas Aram Sam - https: //www. youtube. com/watch? v=Xd. Z 5 R 0 Ixmlg&list=RDUP-ct. UE 4 DHo&index=18

Ryto pasisveikinimas su šeimos nariais; Atspėti mįslę. Ryto pasisveikinimas J. Nekrošius „Ryto nuotaika“ Per

Ryto pasisveikinimas su šeimos nariais; Atspėti mįslę. Ryto pasisveikinimas J. Nekrošius „Ryto nuotaika“ Per kalnelį saulė ritas. . . “Labas rytas, labas rytas! Debesėliui, žemei, saulei Ir visam geram pasauliui. “ Labą diena! – mamai, tėčiui, Draugui, miestui ir miestiečiui. O kai žvaigždės ims vėl degti, Mes linkėsim: „Labą naktį!. . “ Justino Marcinkevičiaus mįslė: „Pupa“ Tris pupas dedu į rėtį, Ir einu tų pupų sėti. Vieną valgau, kitą sėju, Trečią vandeniu palieju. Dvi išdygo – o čia – čia, Kur pasislėpė trečia?

Pirštukų žaidimas: „Štai penki pirštai, penki darbininkai“ Nykštys žemę suarė, išpureno Smilius grūdus pasėjo

Pirštukų žaidimas: „Štai penki pirštai, penki darbininkai“ Nykštys žemę suarė, išpureno Smilius grūdus pasėjo į žemę. Sudygo, užaugo, siūbuoja javai Tai bus geri grūdeliai - grūdai. Didysis pirštas ėjo derliaus nuimti. Paėmė pjautuvą, nupjovė kvietelius Ir surišo juos į pėdelius. Pirštas Bevardis kūlė kvietelius Ir į malūną vežė grūdelius. Malė, malė juos girnelėm, Ir miltais pavirto grūdeliai. O Mažylis tešlą minkė, bandeles kepė, Kvietė kaimynus ir šitaip sakė: "Valgykit į sveikatą!"

Susipažinkime iš kur atsiranda gėlytė Pavasarį, kai ilgiau šviečia saulutė, greičiau sušyla žemė ir

Susipažinkime iš kur atsiranda gėlytė Pavasarį, kai ilgiau šviečia saulutė, greičiau sušyla žemė ir ūkininkai pradeda sėti ir auginti, pavyzdžiui: • Grūdus, iš jų galima išvirti skanią košę, o sumalus gaunasi balti miltai iš kurių galima iškepti labai skanių blynų; • Daug įvairių daržovių, iš kurių galime pasigaminti įvairių salotų, kurias labai sveika valgyti; • Dar pavasarį auginamos gėlytės. Ar žinai kaip jos atsiranda? Tai dabar mes pabandysime susipažinti. Daugelis tėvelių ir mamyčių žino kaip sėti ir auginti, o vaikučius bus patogiau supažindinti stebint žemiau esančias nuotraukytes.

1. Iš pradžių į vazonėlį reikia prikasti žemių. 2. Tada įberti kelias sėklytes ir

1. Iš pradžių į vazonėlį reikia prikasti žemių. 2. Tada įberti kelias sėklytes ir užberti ploną sluoksnį žemių. 3. Tada reikia palaistyti. Laistyti reikia ir daugiau kartų, kai žemė išdžiūsta, vėl reikia palieti, nes sėklytės sudžius ir gėlytė neužaugs. 4. Tada vazonėlį pastatyti ant palangės kur ilgiausiai šviečia saulė.

5. Kai sėklytė sušyla, pradeda lysti stiebelis ir pirmi gėlytės lapeliai. 6. Ant stiebelio

5. Kai sėklytė sušyla, pradeda lysti stiebelis ir pirmi gėlytės lapeliai. 6. Ant stiebelio užauga pumpurėlis iš kurio išsiskleidžia žiedlapiai. Taip ir atsiranda gėlytė.

Taip vaikučiai namuose: Sėjo sėklytes; Laistė žemę.

Taip vaikučiai namuose: Sėjo sėklytes; Laistė žemę.

Užduotis: Parodyk kelią bitutei kur reikia skristi, kur auga gėlytė. Kai bitutė „priskris“ prie

Užduotis: Parodyk kelią bitutei kur reikia skristi, kur auga gėlytė. Kai bitutė „priskris“ prie gėlytės, noriu sužinoti iki kelių moki skaičiuoti, todėl noriu paprašyti, kad suskaičiuotum kiek turi gėlytė - stiebelių: . . . . ? lapelių: . . . . ? žiedlapių: . . . . ? Taip vaikučiai padėjo surasti bitutei kelią.

Užduotis: Gal gali pasakyti kas čia per kirmėlė? Tai sliekas. Jis gyvena žemėje ir

Užduotis: Gal gali pasakyti kas čia per kirmėlė? Tai sliekas. Jis gyvena žemėje ir ją purena. Kai žemė puri, geriau augalai. Noriu patikrinti tavo žinias. Pasakyk, kuris sliekas yra ilgesnis, o kuris - trumpesnis (tėveliai nepasakinėja)? Ilgesnį slieką nuspalvink ruda spalva, o trumpesnį – rožine. Taip mums sekėsi atlikti užduotį.

Užduotis: (pasiūlymas), sukurti atvirutę iš delno atspaudo. Jums reikės: balto piešimo popieriaus lapo, guašo

Užduotis: (pasiūlymas), sukurti atvirutę iš delno atspaudo. Jums reikės: balto piešimo popieriaus lapo, guašo ar akvarelės ir teptuko. Pradedam – imame teptuką, pamirkome į dažus ir dažome delniuką, o tada lipdome jį ant balto piešimo popieriaus lapo, atitraukiam rankytę ir viskas, gėlės žiedas yra, o stiebelį ir lapelius galima nupiešti teptuku, bet galima ir pirštukais tepant ar štampuojant. O čia idėjos:

Ir mums sekėsi puikiai

Ir mums sekėsi puikiai

Užduotis: Susipažinti ir įtvirtinti skaičių 1. Skaičiuką reikia nuspalvinti savo mėgiama spalva ir pasimokyti

Užduotis: Susipažinti ir įtvirtinti skaičių 1. Skaičiuką reikia nuspalvinti savo mėgiama spalva ir pasimokyti rašyti, tau reikia vedžioti per brūkšnelius ir viskas. Prašau įvertinti mūsų darbą:

Eksperimentas: „Lelijos žiedas skleidžiasi“.

Eksperimentas: „Lelijos žiedas skleidžiasi“.

Užduotis: Papasakok ką matai šiame paveikslėlyje o mama ar tėtis tegul užrašo. Užrašė

Užduotis: Papasakok ką matai šiame paveikslėlyje o mama ar tėtis tegul užrašo. Užrašė

Įtvirtinimui: Norim patikrinti Tavo žinias ar gerai atsimeni ką reikia daryti iš eilės, kad

Įtvirtinimui: Norim patikrinti Tavo žinias ar gerai atsimeni ką reikia daryti iš eilės, kad užaugtų gėlytė? Tu parodyk, o mama ar tėtis tegul sužymės eiliškumą. Žinoma, jei yra noras, gali ir nuspalvinti. Štai taip. . .

Visą savaitę vaikučiai kruopščiai darbavosi, o tėveliai jiems padėjo. Visiems kartu buvo smagu.

Visą savaitę vaikučiai kruopščiai darbavosi, o tėveliai jiems padėjo. Visiems kartu buvo smagu.

Štai darbingų akimirkų

Štai darbingų akimirkų

O būna ir taip:

O būna ir taip:

Štai ir pradėjo dygti pirmieji daigeliai

Štai ir pradėjo dygti pirmieji daigeliai

Tėveliams šią savaitę pasiūlytos nuorodos: 78 Lietuviškos Audio Knygos Visiškai NEMOKAMAI (atsisiųsk iškart!): https:

Tėveliams šią savaitę pasiūlytos nuorodos: 78 Lietuviškos Audio Knygos Visiškai NEMOKAMAI (atsisiųsk iškart!): https: //www. audioknygos. lt/78 -nemokamos-lietuviskos-audio-knygos 3/? fbclid=Iw. AR 06 A 3 HB 1 Qgy. Ly 1 i. Ugy. T 4 h. SGDPqfvx_ug. KZ 0 ytck. JZT 9 mi. Ldl. Pp. BYxhem. E Pasižiūrėti, kaip galima pasigaminti knygutę namuose: https: //www. facebook. com/kretingosbiblioteka/videos/152088417473471 7/Uzpf. STEw. MDAw. Mj. Y 1 Mzcw. Njc 0 Njp. WSzo 2 MDI 0 MDQw. ODM 4 Mj. M 1 MDc/ ? multi_permalinks=606447130085869%2 C 602827687114480%2 C 60582730 6814518%2 C 605826513481264%2 C 605974836799765&notif_id=15858139 99889008&notif_t=group_activity Žaidimas savaitgaliui smulkiosios motorikos lavinimui, pasigamink pats ir linksmai žaisk – https: //www. facebook. com/lali. calizayar/videos/3251880811522829/? fref =gs&dti=172361757185514&hc_location=group

Savaitės refleksija: Ø Tai antra savaitė, kai ugdymas vyko nuotoliniu būdu. Jau beveik visi

Savaitės refleksija: Ø Tai antra savaitė, kai ugdymas vyko nuotoliniu būdu. Jau beveik visi tėveliai su vaikais įsijungė į veiklas. Ø Visi tėveliai labai patenkinti gautomis užduotėlėmis, vaikai jas atlieka noriai, dauguma vaikų atlieka visas užduotėles palaipsniui, neskubėdami, o kitiems dar būna maža, dirba papildomai (tai A. K. , K. M. , V. A. , M. K. ). Ø Šeimos patyrė daug teigiamų emocijų, dalyvaudamos veikloje , , Sodinu auginu“, sėjo sėklytes ne tik mažiukai, bet ir vyresni broliukai ar sesutės, kaip buvo džiugu, kai savaitės pabaigoje pasipylė nuotraukos su daigeliais, vaikai skaičiavo, matavo, kurio šeimos nario greičiau išdygo, daugiau ir t. t Ø Tėveliai paveiksluoja, filmuoja ką vaikai veikia, užrašo vaikų komentarus. Ø Vaikai deklamuoja eilėraštukus, dainuoja daineles, žaidžia pirštukų žaidimus, šoka, dainuoja, sportuoja.