Maisto vartojimo tendencijos Autoriai Paulius Mieelis Jolanta Dzikaviit

  • Slides: 11
Download presentation
Maisto vartojimo tendencijos Autoriai: Paulius Mieželis Jolanta Dzikavičiūtė Šarūnas Gerulaitis

Maisto vartojimo tendencijos Autoriai: Paulius Mieželis Jolanta Dzikavičiūtė Šarūnas Gerulaitis

Pažiūrėkite, kuo gali virsti pasaulis dėl besaikio maisto vartojimo ir švaistymo Šaltinis: Lietuvos vartotojų

Pažiūrėkite, kuo gali virsti pasaulis dėl besaikio maisto vartojimo ir švaistymo Šaltinis: Lietuvos vartotojų institutas http: //www. vartotojai. lt/lt/video -> Maisto atliekos Pakomentuokite, ką supratote iš šio filmuko.

Maždaug taip atrodytų valstybės, jeigu jų dydis būtų proporcingas jų gyventojų suvartojamam maisto kiekiui:

Maždaug taip atrodytų valstybės, jeigu jų dydis būtų proporcingas jų gyventojų suvartojamam maisto kiekiui: World Food Program žemėlapis, 2009 Įvardinkite kelias valstybes, kurios žemėlapyje atrodo per didelės, ir kelias, kurios atrodo per mažos. Ką žinote apie jų gyventojų mitybą?

Pažiūrėkite, kaip skiriasi pasaulio valstybių gyventojų su maistu gaunamos energijos kiekis. Šaltinis: Charts. Bin

Pažiūrėkite, kaip skiriasi pasaulio valstybių gyventojų su maistu gaunamos energijos kiekis. Šaltinis: Charts. Bin „Daily Calorie Intake Per Capita“, 2010 m. http: //chartsbin. com/view/1150 Kuo tamsesnė spalva žemėlapyje, tuo daugiau kalorijų per dieną suvartoja vidutinis šio šalies gyventojas. Nurodykite keletą priežasčių, kodėl taip yra.

Pirma užduotis. „Netolygus maisto vartojimas“ Kodėl vienose šalyse žmonės persivalgo, o kitose – badauja?

Pirma užduotis. „Netolygus maisto vartojimas“ Kodėl vienose šalyse žmonės persivalgo, o kitose – badauja? 1. Padedami mokytojo, įvardinkite ir užrašykite, kokios problemos lemia netolygų maisto vartojimą pasaulyje. 2. Dirbdami grupėse pasitarkite, kokie galėtų būti šių problemų sprendimo būdai. 3. Kartu aptarkite veiksmus, kurių imdamiesi galėtumėte prisidėti prie pagalbos badaujančioms šalims. I. Bereznicko piešinys

Kiek maisto suvartojama Lietuvoje? Pagrindinių maisto produktų suvartojimas vienam gyventojui Lietuvoje 2011 m. Pagal

Kiek maisto suvartojama Lietuvoje? Pagrindinių maisto produktų suvartojimas vienam gyventojui Lietuvoje 2011 m. Pagal Lietuvos statistikos departamento duomenis Bendras suvartojamo maisto kiekis kasmet didėja!

Maisto produktų suvartojimas Europoje pastarąjį dešimtmetį kito: Mažėjo Didėjo Bulvės Vaisiai ir daržovės Jautiena

Maisto produktų suvartojimas Europoje pastarąjį dešimtmetį kito: Mažėjo Didėjo Bulvės Vaisiai ir daržovės Jautiena Kiauliena Pienas Vištiena Žuvis ir jūros gėrybės Šaltinis: Europos aplinkos agentūros ir Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenys, 2010 m. www. eea. europa. eu/soer/europe/consumption-and-environment http: //www. fao. org/corp/statistics/en/ I. Bereznicko piešinys Kokius maisto produktų vartojimo pokyčius Lietuvoje pastebite jūs?

Išlaidos maistui yra prioritetas ES senbuvių šalių gyventojai maistui išleidžia apie 13 proc. pajamų:

Išlaidos maistui yra prioritetas ES senbuvių šalių gyventojai maistui išleidžia apie 13 proc. pajamų: Lietuvos gyventojai maistui išleidžia apie trečdalį savo pajamų: Ką tai rodo? Kodėl taip yra?

Antra užduotis. „Pinigai sąvartyne“ Vienas šalies gyventojas per metus išmeta apie 32, 5 kg

Antra užduotis. „Pinigai sąvartyne“ Vienas šalies gyventojas per metus išmeta apie 32, 5 kg maisto (Maisto banko duomenys, 2012 m. ). Statistinio lietuvio mitybos struktūra: 35 proc. pieno ir pieno produktų, 15 proc. grūdų ir grūdų produktų, 14 proc. bulvių, 11 proc. daržovių, 9 proc. vaisių ir uogų, 8, 5 proc. mėsos ir mėsos produktų. • Naudodamiesi pateiktais duomenimis, apskaičiuokite, kiek tam tikrų maisto produktų per metus vidutinis lietuvis išmeta į sąvartyną. • Kiek pinigų reikėtų išleisti, norint įsigyti tokį maisto kiekį? Padiskutuokite, kaip reikėtų spręsti šią problemą. Bendrai rastus sprendimus galite pasiūlyti tėvams.

Apibendrinimas Vakarų pasaulyje žmonės suvartoja daug maisto. Daug daugiau, negu reikia jų organizmui. Kasmet

Apibendrinimas Vakarų pasaulyje žmonės suvartoja daug maisto. Daug daugiau, negu reikia jų organizmui. Kasmet šis kiekis vis didėja! • Lietuvoje daugiausia suvartojama pieno ir jo produktų, o vaisių – gana mažai. • Lietuvos gyventojai „pravalgo“ nemažą dalį savo pajamų. Taip pat nemažai pinigų keliauja į sąvartyną. I. Bereznicko piešinys

Vien rūpintis vis didėjančiais suvartojamo maisto kiekiais ir šiame pasaulyje badaujančiais žmonėmis negana. Reikia

Vien rūpintis vis didėjančiais suvartojamo maisto kiekiais ir šiame pasaulyje badaujančiais žmonėmis negana. Reikia piliečių, galinčių ir norinčių keistis. I. Bereznicko piešinys Vartokite atsakingai – tiek, kiek jums reikia.