WARUNKI REKRUTACJI na studia w Politechnice Wrocawskiej na

  • Slides: 27
Download presentation
WARUNKI REKRUTACJI na studia w Politechnice Wrocławskiej na rok akademicki 2008/2009 Doc. dr inż.

WARUNKI REKRUTACJI na studia w Politechnice Wrocławskiej na rok akademicki 2008/2009 Doc. dr inż. Magdalena Rutkowska REKRUTACJA 2008

Podstawą decyzji o przyjęciu na studia jest WSKAŹNIK REKRUTACYJNY (W) REKRUTACJA 2008

Podstawą decyzji o przyjęciu na studia jest WSKAŹNIK REKRUTACYJNY (W) REKRUTACJA 2008

Wartość WSKAŹNIKA REKRUTACYJNEGO – obliczana jest według tego samego wzoru dla wszystkich kierunków studiów;

Wartość WSKAŹNIKA REKRUTACYJNEGO – obliczana jest według tego samego wzoru dla wszystkich kierunków studiów;

Wartość WSKAŹNIKA REKRUTACYJNEGO • obliczana jest według tego samego wzoru dla wszystkich kierunków studiów;

Wartość WSKAŹNIKA REKRUTACYJNEGO • obliczana jest według tego samego wzoru dla wszystkich kierunków studiów; • zależy od wyników egzaminu maturalnego z matematyki (M), fizyki (F), języka polskiego (JP), języka obcego (JO) - na Wydział Architektury, kierunek Architektura i Urbanistyka, studia stacjonarne, również od wyniku egzaminu z rysunku (RA);

Wartość WSKAŹNIKA REKRUTACYJNEGO • obliczana jest według tego samego wzoru dla wszystkich kierunków studiów;

Wartość WSKAŹNIKA REKRUTACYJNEGO • obliczana jest według tego samego wzoru dla wszystkich kierunków studiów; – zależy od wyników egzaminu maturalnego z matematyki (M), fizyki (F), języka polskiego (JP), języka obcego (JO) - na Wydział Architektury również od wyniku egzaminu z rysunku (RA); • określana jest poprzez przeliczenie wyników matury na liczbę punktów, gdzie: procent wyniku = liczba punktów

WSKAŹNIK REKRUTACYJNY (W) jest sumą: W = M + F* + 0, 1 JP

WSKAŹNIK REKRUTACYJNY (W) jest sumą: W = M + F* + 0, 1 JP + 0, 1 JO + RA Jeśli M=0 i F=0, to JP=0 i JO=0 maksymalna wartość W = 550 pkt. , (bez uwzględnienia wyniku egzaminu z rysunku RA)

W = M + F* + 0, 1 JP + 0, 1 JO +

W = M + F* + 0, 1 JP + 0, 1 JO + RA M – jest równa większej z liczb: P albo 2, 5 R, gdzie P – liczba punktów odpowiadających wynikom egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym, R – liczba punktów odpowiadających wynikom egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym, • maksymalna wartość M =250 pkt.

W = M + F* + 0, 1 JP + 0, 1 JO +

W = M + F* + 0, 1 JP + 0, 1 JO + RA • F*- jest równa większej z liczb: P albo 2, 5 R, gdzie P – liczba punktów odpowiadających wynikom egzaminu maturalnego z fizyki na poziomie podstawowym, R – liczba punktów odpowiadających wynikom egzaminu maturalnego z fizyki na poziomie rozszerzonym, • maksymalna wartość F =250 pkt.

W = M + F* + 0, 1 JP + 0, 1 JO +

W = M + F* + 0, 1 JP + 0, 1 JO + RA * dla kandydata na Wydział Chemiczny wynik egzaminu maturalnego z fizyki może być zastąpiony wynikiem egzaminu maturalnego z chemii; * dla kandydata na Wydział Inżynierii Środowiska, kierunek Ochrona Środowiska wynik egzaminu maturalnego z fizyki może być zastąpiony wynikiem egzaminu maturalnego z chemii lub biologii;

W = M + F* + 0, 1 JP + 0, 1 JO +

W = M + F* + 0, 1 JP + 0, 1 JO + RA • JP- jest równa większej z liczb: P albo 2, 5 R, gdzie P – liczba punktów odpowiadających wynikom egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym, R – liczba punktów odpowiadających wynikom egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie rozszerzonym maksymalna wartość 0, 1 JP = 25 pkt.

W = M + F* + 0, 1 JP + 0, 1 JO +

W = M + F* + 0, 1 JP + 0, 1 JO + RA • JO- jest równa większej z liczb: P albo 2, 5 R, gdzie P – liczba punktów odpowiadających wynikom egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym, R – liczba punktów odpowiadających wynikom egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie rozszerzonym); dla kandydata zdającego maturę dwujęzyczną za wynik matury na poziomie podstawowym przyjmuje się 100 pkt; • maksymalna wartość 0, 1 JO = 25 pkt.

W = M + F* + 0, 1 JP + 0, 1 JO +

W = M + F* + 0, 1 JP + 0, 1 JO + RA • wynik zdanego obowiązkowego egzaminu z rysunku - dotyczy tylko kandydatów na Wydział Architektury, na kierunek Architektura i Urbanistyka (studia stacjonarne) • maksymalna wartość RA = 660 pkt. (zdany egzamin to minimum 150 pkt);

W = M + F* + 0, 1 JP + 0, 1 JO Warunkiem

W = M + F* + 0, 1 JP + 0, 1 JO Warunkiem uwzględnienia wyników obowiązkowych egzaminów maturalnych jest otrzymanie minimum 30% punktów możliwych do uzyskania na danym poziomie z każdego przedmiotu.

Informacje o egzaminach z matematyki i fizyki Od przyszłego roku Politechnika Wrocławska nie organizuje

Informacje o egzaminach z matematyki i fizyki Od przyszłego roku Politechnika Wrocławska nie organizuje dobrowolnych egzaminów z matematyki i fizyki

Dodatkowe kryteria kwalifikacyjne • Na dowolny kierunek studiów na Politechnice Wrocławskiej, z wyjątkiem Wydziału

Dodatkowe kryteria kwalifikacyjne • Na dowolny kierunek studiów na Politechnice Wrocławskiej, z wyjątkiem Wydziału Architektury, na kierunek Architektura i Urbanistyka (studia stacjonarne), gdzie dodatkowo wymagane jest zdanie egzaminu z rysunku, będzie przyjęty na podstawie złożonych dokumentów laureat wskazany przez Jury Konkursowe Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego), • Na dowolny kierunek studiów Wydziału Podstawowych Problemów Techniki na podstawie złożonych dokumentów będzie przyjęty absolwent Studium Talent, który ukończył studium z oceną co najmniej bardzo dobrą,

Dodatkowe kryteria kwalifikacyjne Absolwentom Studium Talent, którzy otrzymają świadectwo dojrzałości w 2008 roku, do

Dodatkowe kryteria kwalifikacyjne Absolwentom Studium Talent, którzy otrzymają świadectwo dojrzałości w 2008 roku, do liczby M albo F uzyskanych punktów dodaje się odpowiednio z matematyki albo z fizyki : 20 punktów – za ukończone studium z oceną dostateczną lub dostateczną plus, 30 punktów – za ukończone studium z oceną dobrą lub dobrą plus, 40 punktów – za ukończone studium z oceną bardzo dobrą lub celującą. W przypadku, gdy dodanie punktów powoduje przekroczenie liczby 250, przyjmuje się M/F równe 250 punktów. Jeśli kandydat ukończył studium z matematyki oraz z fizyki, uwzględnia się tylko jeden, korzystniejszy dla niego wynik powiększenia M albo F.

Rekrutacja 2007/2008 – progi punktowe na wybranych kierunkach ARCHITEKTURY Architektura i Urbanistyka 480 BUDOWNICTWA

Rekrutacja 2007/2008 – progi punktowe na wybranych kierunkach ARCHITEKTURY Architektura i Urbanistyka 480 BUDOWNICTWA LĄDOWEGO I WODNEGO Budownictwo 276, 9 CHEMICZNY Biotechnologia 151, 4 Automatyka i Robotyka 295, 3 Informatyka 287, 8 ELEKTRONIKI Teleinformatyka 261, 3 INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA Informatyka 251 Automatyka i Robotyka 211, 1 Mechanika i Budowa Maszyn 80, 2 Transport 150, 8 Zarządzanie i Inżynieria Produkcji 225 MECHANICZNY Mechatronika 100, 8 PODSTAWOWYCH PROBLEMÓW TECHNIKI Informatyka 189, 4

ANALIZA ZALEŻNOŚCI POMIĘDZY WYNIKAMI STUDIUM TALENT A MATURĄ Z MATEMATYKI opracowanie statystyczne: mgr Małgorzata

ANALIZA ZALEŻNOŚCI POMIĘDZY WYNIKAMI STUDIUM TALENT A MATURĄ Z MATEMATYKI opracowanie statystyczne: mgr Małgorzata Żak

Analiza statystyczna Spośród 4095 studentów pierwszego roku, 451 (11, 01%) uczęszczało na zajęcia Studium

Analiza statystyczna Spośród 4095 studentów pierwszego roku, 451 (11, 01%) uczęszczało na zajęcia Studium Talent z matematyki lub fizyki. Więcej słuchaczy miał kurs z matematyki. 35 osób brało udział w zajęciach z obu przedmiotów. Dokładne liczności przedstawia poniższa tabela.

Średnie wyniki matury z matematyki słuchaczy Studium Talent. . Na obu poziomach osoby, które

Średnie wyniki matury z matematyki słuchaczy Studium Talent. . Na obu poziomach osoby, które uczęszczały na zajęcia Studium (niezależnie od przedmiotu) uzyskują średnio lepszy wyniki.

Rozkład wyników matury z matematyki na poziomie podstawowym dla różnych ocen studium talent. Wśród

Rozkład wyników matury z matematyki na poziomie podstawowym dla różnych ocen studium talent. Wśród osób, które nie uczęszczały na Studium Talent prawie 20% nie ma oceny z matury z matematyki a ok. 50% uzyskało ponad 70 punktów. Ci, którzy brali udział w zajęciach w zdecydowanej większości (ponad 80%) otrzymują na maturze podstawowej 70 -100 punktów.

Rozkład wyników matury z matematyki na poziomie rozszerzonym dla różnych ocen studium talent. Połowa

Rozkład wyników matury z matematyki na poziomie rozszerzonym dla różnych ocen studium talent. Połowa osób, które nie uczęszczały na zajęcia Studium Talent nie ma oceny z matury rozszerzonej z matematyki lub tej matury nie zdała. W tej grupie tylko 10% uzyskało najwyższe wyniki (powyżej 70 pkt). Wśród uczestników zajęć widać wyraźną zależność – im wyższa ocena tym częściej wynik matury jest pozytywny. Ponad 40% osób, które otrzymały ocenę 3, 5 lub wyższą, uzyskuje na maturze ponad 70 pkt.

Zależności między wynikami Studium Talent a wynikami z Analizy matematycznej Sprawdzono, czy uczęszczanie na

Zależności między wynikami Studium Talent a wynikami z Analizy matematycznej Sprawdzono, czy uczęszczanie na zajęcia Studium Talent ma wpływ na wyniki uzyskiwane przez studentów na studiach.

Zależności między wynikami Studium Talent a wynikami z Analizy matematycznej Widać wyraźnie, że im

Zależności między wynikami Studium Talent a wynikami z Analizy matematycznej Widać wyraźnie, że im wyższa ocena w Studium Talent tym mniejszy odsetek osób, które nie zdały AM 1. Jednocześnie zwiększa się grupa, która z Analizy Matematycznej uzyskała ocenę bardzo dobrą. Niezależnie od oceny uzyskanej w Studium jedną z częściej uzyskiwanych ocen z AM 1 jest 3. Warto zwrócić uwagę, że wśród słuchaczy Studium Talent Analizy Matematycznej 1 nie zalicza ok. 15% podczas gdy dla wszystkich studentów I roku jest to ok. 40%. Wyróżnić należy osoby, które wybrały zajęcia z fizyki – w tej grupie mniejszy odsetek nie zalicza Analizy Matematycznej w pierwszym semestrze (około 10%).

Zależności między wynikami Studium Talent a wynikami z Analizy matematycznej Można też porównać średnią

Zależności między wynikami Studium Talent a wynikami z Analizy matematycznej Można też porównać średnią ocenę z AM 1 osób, które uczęszczały i tych, którzy nie uczęszczali na zajęcia w Studium Talent. Średnie oceny są różne, z korzyścią dla osób, które uczęszczały na zajęcia w Studium.

Wnioski • Systematyczna praca z młodzieżą w szkole przynosi bardzo dobre wyniki na studiach,

Wnioski • Systematyczna praca z młodzieżą w szkole przynosi bardzo dobre wyniki na studiach, • Udział w dodatkowych zajęciach - Studium Talent uzupełnia wiadomości szkolne i ułatwia młodzieży adaptację na studiach oraz pozwala uzyskać im lepsze wyniki, • Dobrze przygotowani w szkołach kandydaci tworzą grupę dobrych studentów, jest to wynikiem wielkiego zaangażowania pracowników szkół oraz współpracy z Uczelnią.

Dziękuję za uwagę www. studiuj. pwr. wroc. pl

Dziękuję za uwagę www. studiuj. pwr. wroc. pl