Microsoft Partneriai mokyme Lietuvos novatoriko vietimo forumas Virtuali

  • Slides: 7
Download presentation
Microsoft® Partneriai mokyme Lietuvos novatoriško švietimo forumas

Microsoft® Partneriai mokyme Lietuvos novatoriško švietimo forumas

„Virtuali kelionė klasėje“ – VKK Microsoft® Partneriai mokyme Lietuvos novatoriško švietimo forumas 2012 metai

„Virtuali kelionė klasėje“ – VKK Microsoft® Partneriai mokyme Lietuvos novatoriško švietimo forumas 2012 metai

„Virtuali kelionė klasėje“ – VKK Darbo pavadinimas: Augsiu sveikas, būsiu laimingas Autorius(-iai) Inga Navickienė

„Virtuali kelionė klasėje“ – VKK Darbo pavadinimas: Augsiu sveikas, būsiu laimingas Autorius(-iai) Inga Navickienė Mokykla Panevėžio , , Vyturio” progimanzija įsikūrusi miesto centre. Mokykloje dirba 56 mokytojai, mokosi 512 mokinių. Dirbantys mokytojai yra iniciatyvūs ir novatoriški. Dalyvauja įvairiuose projektuose, kuriuose mokosi ne tik kaip gerinti ugdymo kokybę, bet ir efektyviau naudoti IKT ugdymo procese. Mokyklos interneto svetainės adresas http: //www. vyturio. panevezys. lm. lt Dalykas Socialinė pedagogika, sveikos gyvensenos ugdymas, etika, klasės valandėlės. Klasė 4 kl. Projekto tikslai Panaudojant IKT, formuoti mokinių sveikos gyvensenos poreikį, veikti mokinių požiūrį į sveikatą, skatinti juos nuolat rūpintis savo sveikata ir sveikai gyventi. Trumpas mokyklos apibūdinimas Nurodykite pagrindinį ir su projektu susijusius dalykus

Projekto aprašymas Trumpas projekto apibūdinimas. Nurodykite, kokie tikslai buvo keliami ir kokie pasiekti mokomosios

Projekto aprašymas Trumpas projekto apibūdinimas. Nurodykite, kokie tikslai buvo keliami ir kokie pasiekti mokomosios veiklos rezultatai. Ar vykdyta ilgalaikė mokymo veikla? Ar vykdyta veikla skatino mokinius planuoti savo mokymosi procesą ir jį nuolat vertinti? Jei manote, kad reikia, galite įkelti dokumentus, susijusius su projekto aprašymu. Pastabose pateikta informacija, kaip į pateiktį įkelti dokumentą. Mokymosi procesas Planavimo pavyzdžiai (pedagoginis pagrindimas, nuorodos į naudotus išteklius). Apibūdinkite kūrybiškumą ir inovatyvumą. Aprašykite, kaip mokymosi planavimas palengvino XXI a. gebėjimų ir kompetencijų (žinių gilinimo, IKT taikymo, problemų sprendimo, inovacijų, bendravimo ir bendradarbiavimo) tobulinimą. Projektu siekiama ne tik formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius, bet ir panaudojus IKT sukurti produktą viešam pristatymui ir jį pristatyti. 4 klasių mokiniai mokydamiesi ieškoti tikslingos informacijos, ją atrinkdami, rūšiuodami, kurdami pateiktis sukūrė produktą (teorinę ir praktinę dalį apimančias pateiktis) ir gebėjo jį viešai pristatyti , išrinkti geriausią produktą. Konferencijai buvo ruošiamasi apie mėnesį laiko. Mokiniai nuolat buvo skatinami planuotis savo veiklas. Kiekvieną savaitę rengiamų susirinkimų arba video pokalbių (konferencijų) pagalba planuoti maži žingsneliai projekto įgyvendinimo link. Susitikimų metu kiekvienas pristatydavo atliktas veiklas, išsiaiškindavome klaidas, netikslumus, taip sudaroma galimybė vieniems mokytis iš kitų. Mokiniai buvo skatinami tiksliai planuotis, nes susirinkimų metu argumentuotai reikėjo pristatyti atliktas veiklas, kad būtų galima pereiti į kitą planavimo etapą. Naudoti ištekliai: http: //www. asu. lt/nm/failai/MT_pagrindai_edukologijoje/50612. html, http: //www. upc. smm. lt, www. gerapamoka. lt ir kt. Darbas reikšmingas tiek pasaulio pažinimui, tiek tarpusavio santykių suvokimui, tiek sveikatinimo ugdymui mokiniams priimtinu būdu, t. y. naudojant IKT. Kūrybiškumas ir inovatyvumas atsiskleidė per naujų idėjų pripažinimą ir komandinį darbą, ieškant informacijos ir mokantis rengti prezentaciją ir reklamą. Planavimas padėjo laiku atlikti visus darbus ir ugdytis bendrąsias kompetencijas: asmeninę (įveikti savo trūkumus, laikytis susitarimų, įsipareigojimų), iniciatyvumo ir kūrybingumo (kurti ir siūlyti idėjas ir įgyvendinti jas iki galo), komunikavimo (išskirti svarbią informaciją, pasakyti viešą kalbą), mokėjimo mokytis (užduotis atlikti laiku ir pagal vertinimo kriterijus), pažinimo (veikti pagal planą), socialinę (mokėti dirbti komandoje ir padėti kitiems).

Projekto rezultatai Mokinių sukurtų darbų pavyzdžiai. Kokios technologijos ir kaip buvo naudojamos projekte? Projekte

Projekto rezultatai Mokinių sukurtų darbų pavyzdžiai. Kokios technologijos ir kaip buvo naudojamos projekte? Projekte naudota programinė įranga: Prezentacinė programa MS Power. Point; Tekstų redagavimas MS Word , Žiniatinklis Internet Explorer, El. Paštas MS Outlook, gmail, Piešimo Paint , Adobe Reader, Kitos programos, Kaip IKT buvo naudojamos žinioms bei gebėjimams gilinti, bendradarbiauti, mokytis už klasės ribų? Ar IKT naudojimas suteikė naujų galimybių? Ar skaitmeniniai ištekliai buvo naudojami novatoriškai? Technologijų panaudojimas: 1. Informacijos paieška internete ir konsultacijos video konferencijų, skype pagalba. 2. Skeneris- konferencijos pateiktims ruošti-knygos skenavimas. 3. MS Power. Point programa- pateiktims ruošti. 4. Fotoaparatas konferencijos nuotraukoms ir video albumo kūrimui. 5. Diktofonas-ilgesniems pokalbiams įrašyti. 6. Interneto svetainė www. facebook. com geriausio pranešimo atrankai. Įterpkite failus, vaizdo siužetus, kitus dokumentus, kurie iliustruoja mokymosi procesą ir rezultatus. Pagrindiniai naudoti IKT gebėjimai: smalsumo puoselėjimas naujovėms, domėjimasis technologijomis ir jų teikiamomis galimybėmis, ieškoti informacijos, ją apdoroti ir pateikti. Mokėjimas gauti, atrinkti, perduoti informaciją naudojant IKT. Mokytoja vadovavosi nuostata, kad mokinius reikia mokinti ne tik gerai naudoti IKT, bet įgalinti naudoti IKT jų gyvenime. IKT buvo naudojamos kaip mokymosi motyvacijos, vaizdumo įrankis. IKT naudojimo patrauklumas ir veiksmingumas priklausė nuo kiekvieno gebėjimo naudoti šias technologijas, o sąlygos mokymuisi sudarytos palankios.

Žinių gilinimas ir kritinis mąstymas Pateikite pavyzdžių, susijusių su mokinių mokymosi veikla, reikalaujančia ne

Žinių gilinimas ir kritinis mąstymas Pateikite pavyzdžių, susijusių su mokinių mokymosi veikla, reikalaujančia ne žinių atgaminimo, bet ugdančia kūrybiškumą, analizę, sintezę ar vertinimą. Mokymasis už klasės ribų Jei projekto veikla neapsiribojo tik darbu klasėje (pamokine veikla), bet buvo vykdoma ir už klasės ribų, pateikite tokių pavyzdžių. Pateikite pavyzdžių veiklos, susijusios su realaus pasaulio problemų sprendimu ar situacijų nagrinėjimu (pvz. , duomenų rinkimas ne klasėje) arba pavyzdžių, susijusių su reikšminga įtaka vietos ar pasaulio bendruomenei. • Patys mokiniai sugalvojo, kad pranešimams neužtenka vien tik teorinio temos atskleidimo, kad tam dar reikia ir atlikti tyrimą , apklausiant 3 -4 klasių mokinius, padaryti diagramas ir išmokti jas , , skaityti”. Kadangi mokiniai žinojo, kad pranešimai bus vertinami pagal kriterijus, tai ypač skatino darbą atlikti gerai ir kūrybiškai. Vertinimo kriterijai: originalumas, kūrybiškumas, temos atskleidimas, IKT panaudojimo kokybė, darbų pasiskirstymas, informacijos rinkimas ir apdorojimas, darbo išbaigtumas, apimtis, gebėjimas pasinaudoti turima informacija, darbo atlikimas laiku, punktualumas. • Kad parengti pranešimą apie vitaminus, ketvirtokės ne tik ieškojo informacijos internete, knygose, bet vyko pokalbiui pas šeimos gydytoją ir diktofono pagalba įrašinėjo pokalbį. • Kad atlikti tyrimus savo prenešimams, mokiniai ėjo į 3 -4 klasių mokinių klases ir atliko tyrimus t. y. klausinėjo: kiek mokiniai miega, kiek laiko ir kada sportuoja, kokį maistą valgo ir pan. Atlikę tyrimus apibendrino, darė diagramas ir t. t.

Bendradarbiavimas Pateikite pavyzdžių (jei tokių turite), iliustruojančių bendradarbiavimą, komandinį darbą, atsakomybės pasidalijimą, sprendimų priėmimą,

Bendradarbiavimas Pateikite pavyzdžių (jei tokių turite), iliustruojančių bendradarbiavimą, komandinį darbą, atsakomybės pasidalijimą, sprendimų priėmimą, kūrybą. Bendradarbiavimas, komandininis darbas. Ir atsakomybės pasidalinimas. Mokiniai pranešimus rengė ir skaitė poromis. Poroje reikėjo susitarti koks turi būti abiems pusėms priimtinas galutinis rezultatas. Kadangi mokiniai darbus darė po pamokų, dažniausiai atskirai, komunikuodami tik video pokalbių (konferencijų pagalba), reikėjo racionaliai pasiskirstyti užduotis ir jas laiku atlikti. Taip pat daug jėgų reikėjo pasitelkti, norint surinkti kuo daugiau balsų už savo darbą www. facebook. com svetainėje, kurioje po konferencijos buvo patalpinti pranešimo akcentai (nuotraukos). Sprendimų priėmimas. Mes stengiamės, kad visi sprendimai būtų priimami kartu susitarus su visa kūrybine komanda, atsiklausiant jų nuomonės, suvokiant jų poreikius. Pavyzdžiui, kokia turi būti pranešimo tema, kokių technologijų pagalba bendrausime tarpusavyje ir sukursime galutinį produktą, kokia bus kūrybinė darbo prezentacija – priklausė tik nuo mokinių ir jų komandos bendrų susitarimų.