Microsoft Partneriai mokyme Lietuvos novatoriko vietimo forumas Virtuali

  • Slides: 7
Download presentation
Microsoft® Partneriai mokyme Lietuvos novatoriško švietimo forumas

Microsoft® Partneriai mokyme Lietuvos novatoriško švietimo forumas

„Virtuali kelionė klasėje“ – VKK Microsoft® Partneriai mokyme Lietuvos novatoriško švietimo forumas 2012 metai

„Virtuali kelionė klasėje“ – VKK Microsoft® Partneriai mokyme Lietuvos novatoriško švietimo forumas 2012 metai

„Virtuali kelionė klasėje“ – VKK Darbo pavadinimas: , , Aš pati gražiausia, nes esu

„Virtuali kelionė klasėje“ – VKK Darbo pavadinimas: , , Aš pati gražiausia, nes esu originaliausia” Autorius(-iai) Žaneta Krivonienė Mokykla Lazdijų rajono savivaldybės Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazija, . Pirmoji mokykla Seirijuose įkurta 1598 metais. Po 2008 m. vykusios mokyklos vidurinio ugdymo programos akreditacijos, Seirijų A. Žmuidzinavičiaus vidurinei mokyklai suteiktas gimnazijos statusas. Gimnazijoje mokosi 330 mokinių, dirba 42 mokytojai. Mokyklos interneto svetainės adresas http: //www. gimnazija. seirijai. lm. lt/ Dalykas Technologijos Klasė I –II g (9 -10) klasės Projekto tikslai Panaudojant įvairias technologijas sukurti galvos apdangalus. Sukurti darbo aprašą. Argumentuotai pristatyti darbą, pasitelkus informacines technologijas. Trumpas mokyklos apibūdinimas Nurodykite pagrindinį ir su projektu susijusius dalykus

Projekto aprašymas Trumpas projekto apibūdinimas. Nurodykite, kokie tikslai buvo keliami ir kokie pasiekti mokomosios

Projekto aprašymas Trumpas projekto apibūdinimas. Nurodykite, kokie tikslai buvo keliami ir kokie pasiekti mokomosios veiklos rezultatai. Ar vykdyta ilgalaikė mokymo veikla? Ar vykdyta veikla skatino mokinius planuoti savo mokymosi procesą ir jį nuolat vertinti? Jei manote, kad reikia, galite įkelti dokumentus, susijusius su projekto aprašymu. Pastabose pateikta informacija, kaip į pateiktį įkelti dokumentą. Mokymosi procesas Planavimo pavyzdžiai (pedagoginis pagrindimas, nuorodos į naudotus išteklius). Apibūdinkite kūrybiškumą ir inovatyvumą. Aprašykite, kaip mokymosi planavimas palengvino XXI a. gebėjimų ir kompetencijų (žinių gilinimo, IKT taikymo, problemų sprendimo, inovacijų, bendravimo ir bendradarbiavimo) tobulinimą. I – II g ( 9 - 10 ) klasės mokiniai gali rintis technologių kryptį. Pamokų metu mokiniai vykdo projektus. Projektas “Galvos apdangalai” vyko 8 pamokas. Projekto tikslai iškelti kiekvienam svarbiausiam veiklos etapui: 1. Panaudojant įvairias technologijas sukurti galvos apdangalus. Mokiniai ieškojo idėjų, analizavo medžiagas, gamino gaminius. 2. Sukurti darbo aprašą. Mokiniai rinko informaciją, ją sistemino, rašė medžiagų savybes, braižė technologines korteles, aprašė darbo eigą. 3. Argumentuotai pristatyti darbą, pasitelkus informacines technologijas. Mokėsi ne tik sisteminti medžiagą, bet ir ją paruošti pristatymui, naudojant IT, bei oratorystės meno. Technologijų programa grįsta mokinių kūrybiškumu, saviraiška ir inovatyvumu. Mokiniams suteikiama laisvė rintis medžiagas, priemones įgyvendinant projektą. Mokytojas turi būti patarėjas, konsultantas. Naudojant IT mokytojas šio projekto metu pristato trumpą istoriją apie galvos apdangalų madų pokyčius, parodo pavyzdinius darbus. Mokiniai gali naudotis kompiuteriais ieškant idėjų, pildant darbo aprašą. IT palengvina mokiniams ruošiantis pristatymui. Pristatymai būna įdomesni, originalesni, išsamesni su vaizdinėmis priemonėmis, nes mokiniai darbo metu fotografuoja darbo eigą.

Projekto rezultatai Mokinių sukurtų darbų pavyzdžiai. Kokios technologijos ir kaip buvo naudojamos projekte? Kaip

Projekto rezultatai Mokinių sukurtų darbų pavyzdžiai. Kokios technologijos ir kaip buvo naudojamos projekte? Kaip IKT buvo naudojamos žinioms bei gebėjimams gilinti, bendradarbiauti, mokytis už klasės ribų? Ar IKT naudojimas suteikė naujų galimybių? Ar skaitmeniniai ištekliai buvo naudojami novatoriškai? Įterpkite failus, vaizdo siužetus, kitus dokumentus, kurie iliustruoja mokymosi procesą ir rezultatus. Projekto metu mokiniai gamino galvos apdangalus iš įvairiausių medžiagų: audinių, nerinių, gipso tvarsčio, vielos, augalų, siūlų ir t. t. Darbo eigą fotografavo, naudojosi kompiuteriu ieškant informacijos, apdorojant nuotraukas, ruošiant skaidres, pildant darbo aprašą. Mokytoja naudojo IT darbo techninės užduoties pristatymui, skaidrių demonstravimui, mokinių darbų fotografavimui ir sisteminimui.

Žinių gilinimas ir kritinis mąstymas Pateikite pavyzdžių, susijusių su mokinių mokymosi veikla, reikalaujančia ne

Žinių gilinimas ir kritinis mąstymas Pateikite pavyzdžių, susijusių su mokinių mokymosi veikla, reikalaujančia ne žinių atgaminimo, bet ugdančia kūrybiškumą, analizę, sintezę ar vertinimą. Mokymasis už klasės ribų Jei projekto veikla neapsiribojo tik darbu klasėje (pamokine veikla), bet buvo vykdoma ir už klasės ribų, pateikite tokių pavyzdžių. Pateikite pavyzdžių veiklos, susijusios su realaus pasaulio problemų sprendimu ar situacijų nagrinėjimu (pvz. , duomenų rinkimas ne klasėje) arba pavyzdžių, susijusių su reikšminga įtaka vietos ar pasaulio bendruomenei. Projekto metu mokiniai nuolat ugdo kūrybiškumą nuo idėjos iki galutinio rezultato. Dažnai būna, kad geras rezultatas pasiekiamas nuolat ieškant, eksperimentuojant, išbandant medžiagas. Mokiniai nebijo klysti ir džiaugiasi, kai pasiekti rezultatai pranoksta jų pačių lūkesčius. Geriausias vertinimas, tai draugų ir gimnazijos bendruomenės pasakyti pagiriamieji žodžiai parodos metu. Mokinių darbai buvo eksponuojami ne tik mokyklos bendruomenei, bet ir Seirijų bibliotekoje. Darbus galėjo pamatyti ir vertinti miestelio bendruomenė. Tai mokiniams suteikė daug džiaugsmo, pasitikėjimo ir noro kurti ir dirbti toliau.

Bendradarbiavimas Pateikite pavyzdžių (jei tokių turite), iliustruojančių bendradarbiavimą, komandinį darbą, atsakomybės pasidalijimą, sprendimų priėmimą,

Bendradarbiavimas Pateikite pavyzdžių (jei tokių turite), iliustruojančių bendradarbiavimą, komandinį darbą, atsakomybės pasidalijimą, sprendimų priėmimą, kūrybą. Mokiniai dirbu darniai, dalinosi patarimais, turima medžiaga. Gautą patirti ir patarimus fiksavo ir paliko kaip vaizdinę medžiagą kitiems mokiniams. Projektai leidžia mokiniams labiau atsiskleisti, neriboja fantazijos ir kūrybiškumo. Trūkumas, tai, kad kartais laisvė sunkina apsisprendimą. Tada mokytojas turi padėti mokiniui rasti geriausią išeitį.