Microsoft Partneriai mokyme Lietuvos novatoriko vietimo forumas Virtuali

  • Slides: 7
Download presentation
Microsoft® Partneriai mokyme Lietuvos novatoriško švietimo forumas

Microsoft® Partneriai mokyme Lietuvos novatoriško švietimo forumas

„Virtuali kelionė klasėje“ – VKK Microsoft® Partneriai mokyme Lietuvos novatoriško švietimo forumas 2012 metai

„Virtuali kelionė klasėje“ – VKK Microsoft® Partneriai mokyme Lietuvos novatoriško švietimo forumas 2012 metai

„Virtuali kelionė klasėje“ – VKK Darbo pavadinimas: Autorius(-iai) Vladzė Kiūpelienė, fizikos vyr. mokytoja; Gitana

„Virtuali kelionė klasėje“ – VKK Darbo pavadinimas: Autorius(-iai) Vladzė Kiūpelienė, fizikos vyr. mokytoja; Gitana Čerkienė, informacinių technologijų vyr. mokytoja; Stasė Žaldokienė , informacinių technologijų mokytoja metodininkė. Mokykla Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija. Mokykloje mokosi apie 800 mokinių. Dirba apie 70 mokytojų. Nuo 1992 metų mokyklos bendruomenė pasirinko humanitarinės krypties pakraipą, įvestas dramos mokymas. Mokyklos interneto svetainės adresas www. miltiniogimnazija. lt Dalykas Fizika, informacinės technologijos Klasė 2 gimnazijos klasė Projekto tikslai Naudojantis kompiuterinėmis technologijomis, parengti darbą apie Saulės sistemos kūnus ir darbą pristatyti klasėje. Trumpas mokyklos apibūdinimas Nurodykite pagrindinį ir su projektu susijusius dalykus

Projekto aprašymas Trumpas projekto apibūdinimas. Nurodykite, kokie tikslai buvo keliami ir kokie pasiekti mokomosios

Projekto aprašymas Trumpas projekto apibūdinimas. Nurodykite, kokie tikslai buvo keliami ir kokie pasiekti mokomosios veiklos rezultatai. Ar vykdyta ilgalaikė mokymo veikla? Ar vykdyta veikla skatino mokinius planuoti savo mokymosi procesą ir jį nuolat vertinti? Jei manote, kad reikia, galite įkelti dokumentus, susijusius su projekto aprašymu. Pastabose pateikta informacija, kaip į pateiktį įkelti dokumentą. Mokymosi procesas Planavimo pavyzdžiai (pedagoginis pagrindimas, nuorodos į naudotus išteklius). Apibūdinkite kūrybiškumą ir inovatyvumą. Aprašykite, kaip mokymosi planavimas palengvino XXI a. gebėjimų ir kompetencijų (žinių gilinimo, IKT taikymo, problemų sprendimo, inovacijų, bendravimo ir bendradarbiavimo) tobulinimą. Integruotas fizikos ir informacinių technologijų projektas „Saulės sistemos kūnai“ Fizikos mokytoja klasės mokiniams davė pasirinkti vieną iš 16 siūlomų temų apie Saulės sistemos kūnus. Tą pačią temą pasirinko du mokiniai klasėje, besimokantys skirtingų informacinių technologijų dalyko modulių. Fizikos mokytoja pateikė bendruosius reikalavimus būsimam darbui. Informacinių technologijų mokytojos pateikė bendruosius reikalavimus kuriamai svetainei (jeigu mokinys mokosi tinklalapių kūrimo pradmenų) bei leidiniui (jeigu mokinys mokosi kompiuterinės leidybos pradmenų). Mokiniai darbą atlikti turėjo per 3 -4 informacinių technologijų pamokas ir pasiruošti jį pristatyti klasės draugams fizikos pamokoje. Kai mokiniai pradėjo atlikti užduotį, tai jie susirašė darbo kūrimo etapus. Kiekvienos pamokos pabaigoje mokinys vertino kiekvieno etapo įgyvendinimo sėkmę, ją aptarė su greta sėdinčiu draugu ir mokytoju. Kai darbas buvo baigtas, per 2 -3 fizikos pamokas mokiniai jį pristatė poromis (vienas tinklalapį, kitas – leidinį) klasės draugams. Darbą įvertino fizikos, informacinių technologijų mokytojos, pristatymo klausytojai bei įsivertino pats darbo autorius. Šio projekto planavimo etapai (kuriuos užsirašė pats mokinys): medžiagos paieška, jos sisteminimas, darbas Sea Monkey rašykle arba MS Publisher redaktoriumi, darbo peržiūra ir redagavimas, pasiruošimas pristatymui. Aktyvus darbas sudarė sąlygas planuoti, dirbti, diskutuoti, vertinti savo ir draugų darbą, o tai ugdė norą dalintis savo sėkme ir nesėkme su draugais, bendradarbiaujant grupėje, skatino prisiimti atsakomybę už savo atliekamą darbą ir jo rezultatus, ugdė savigarbą ir pagarbą kitiems. Mokiniai mokėsi vertinti estetines raiškos formas kuriant tinklalapį arba leidinį. Kiekvienas mokinys turėjo progą atskleisti mokymosi mokytis, dalykines, komunikavimo kompetencijas.

Projekto rezultatai Mokinių sukurtų darbų pavyzdžiai. Kokios technologijos ir kaip buvo naudojamos projekte? Kaip

Projekto rezultatai Mokinių sukurtų darbų pavyzdžiai. Kokios technologijos ir kaip buvo naudojamos projekte? Kaip IKT buvo naudojamos žinioms bei gebėjimams gilinti, bendradarbiauti, mokytis už klasės ribų? Ar IKT naudojimas suteikė naujų galimybių? Ar skaitmeniniai ištekliai buvo naudojami novatoriškai? Įterpkite failus, vaizdo siužetus, kitus dokumentus, kurie iliustruoja mokymosi procesą ir rezultatus. Informacinių technologijų pamokose mokiniai dirbo su Sea Monkey rašykle arba MS Publisher redaktoriumi, iliustracijoms kurti ar redaguoti naudojo grafinį redaktorių GIMP. Jie turėjo galimybę naudotis naršykle informacijos paieškai ir tekstų redaktoriumi informacijos kaupimui bei sisteminimui. Skenerį mokiniai naudojo informacijos perkėlimui iš rašytinių šaltinių į skaitmeninius. Pristatymui buvo naudojama multimedija. Mokinių darbų pavyzdžiai:

Žinių gilinimas ir kritinis mąstymas Mokiniai patys planavo projekto atlikimo etapus, ieškojo reikiamos informacijos,

Žinių gilinimas ir kritinis mąstymas Mokiniai patys planavo projekto atlikimo etapus, ieškojo reikiamos informacijos, ją apdorojo, įsivertino, o tai sąlygojo jų kūrybiškumą, mokymąsi analizuoti ir vertinti. Pateikite pavyzdžių, susijusių su mokinių mokymosi veikla, reikalaujančia ne žinių atgaminimo, bet ugdančia kūrybiškumą, analizę, sintezę ar vertinimą. Mokymasis už klasės ribų Jei projekto veikla neapsiribojo tik darbu klasėje (pamokine veikla), bet buvo vykdoma ir už klasės ribų, pateikite tokių pavyzdžių. Pateikite pavyzdžių veiklos, susijusios su realaus pasaulio problemų sprendimu ar situacijų nagrinėjimu (pvz. , duomenų rinkimas ne klasėje) arba pavyzdžių, susijusių su reikšminga įtaka vietos ar pasaulio bendruomenei. Mokiniai informacijos ieškojo ne tik žiniatinklyje, bet ir mokyklos bei namų bibliotekose.

Bendradarbiavimas Pateikite pavyzdžių (jei tokių turite), iliustruojančių bendradarbiavimą, komandinį darbą, atsakomybės pasidalijimą, sprendimų priėmimą,

Bendradarbiavimas Pateikite pavyzdžių (jei tokių turite), iliustruojančių bendradarbiavimą, komandinį darbą, atsakomybės pasidalijimą, sprendimų priėmimą, kūrybą. Mokiniai bendradarbiavo: • įsivertindami savo darbo atliktą etapą - su darbo vietos kaimynu; • ruošdamiesi darbo pristatymui (pasidalijimas pristatoma medžiaga, kai bus demonstruojamas darbas) – poroje su darbą ta pačia tema rengusiu mokiniu kitoje grupėje; • vertindami darbą pristatančiuosius – su visa klase.