sszevont munkakzssg vezeti s igazgattancsi rtekezlet Cegld 2017

  • Slides: 9
Download presentation
Összevont munkaközösség vezetői és igazgatótanácsi értekezlet Cegléd, 2017. január 19. Cegléd, Malom tér 3.

Összevont munkaközösség vezetői és igazgatótanácsi értekezlet Cegléd, 2017. január 19. Cegléd, Malom tér 3.

Munkaközösség neve: Tehetséggondozó koordinátori munkaközösség Munkaközösség vezetője: Lászlóné Rozsnyai Henriett A munkaközösség legfontosabb eredményei

Munkaközösség neve: Tehetséggondozó koordinátori munkaközösség Munkaközösség vezetője: Lászlóné Rozsnyai Henriett A munkaközösség legfontosabb eredményei a 2014/2015 tanévben: Törvényi szabályozás és tehetséggondozás koordinátori protokoll átbeszélése. A szakszolgálat feladatai, a különböző végzettségű szakemberek kompetenciája. 15 órás érzékenyítő tréning a koordinátoroknak (a MATEHETSZ szervezésében). Közös e-mail cím létrehozása az információk megosztása céljából.

A munkaközösség legfontosabb eredményei a 2015/2016 tanévben: MATEHETSZ szakembereinek előadása: Polonkai Mária - az

A munkaközösség legfontosabb eredményei a 2015/2016 tanévben: MATEHETSZ szakembereinek előadása: Polonkai Mária - az alakulóban lévő tutor hálózatról tartott tájékoztatót Szántó Judit a tehetségpont akkreditáció menetéről tartott tájékoztatót A tehetségpont akkreditációt ismertető képzésen való részvétel – erről ismertető készítése a kollégáknak. Az e-mail cím helyett levelező lista létrehozása – könnyebben kezelhető. Tehetség műhely szervezése - tematikája: Tehetség-tanácsadás menete és lehetőségei a koordinátor munkájában A műhelyt vezette: Bácsné Trefil Edina

A munkaközösség legfontosabb célkitűzései a 2016/2017 első félévében: Egy tájékoztató jellegű plakát készítése a

A munkaközösség legfontosabb célkitűzései a 2016/2017 első félévében: Egy tájékoztató jellegű plakát készítése a tehetség koordinátor munkájáról (ami akár a PMPSZ honlapjára is felkerülhet). Óvodai tehetséggondozás lehetőségei. A szakfeladat lehetőségeinek ismertetése a tagintézmény vezetők részére – Szentendrei tagintézmény jó gyakorlata. Kíváncsi láda beszerzése. Szakmai kapcsolatépítés a FPSZ koordinátoraival – közös értekezlet márciusban.

munkaközösség legfontosabb eredményei a 2016/2017 első félévében: Kíváncsi láda képzés megszervezése és az azon

munkaközösség legfontosabb eredményei a 2016/2017 első félévében: Kíváncsi láda képzés megszervezése és az azon való részvétel (majdnem az összes tagintézmény képviseltette magát). A plakát kidolgozása elkezdődött.

A munkaközösség legfontosabb nehézségei az elmúlt két és fél évben: A szakfeladat tevékenységeinek kiforratlansága.

A munkaközösség legfontosabb nehézségei az elmúlt két és fél évben: A szakfeladat tevékenységeinek kiforratlansága. Milyen tartalommal töltsük meg? Alacsony óraszám.

A munkaközösség legfontosabb kérdései: Mi fér a rendelkezésre álló óraszámba? Munkaközösségi értekezletre való eljutás.

A munkaközösség legfontosabb kérdései: Mi fér a rendelkezésre álló óraszámba? Munkaközösségi értekezletre való eljutás. Rugalmasság kérdése. Telefon-, és autó használat. Minimális költségvetéssel rendelkezhetne-e a munkaközösség?

A munkaközösség szakmai területén bevezetett jogszabályi változások 2013. február 26. -tól (15/2013. EMMI rendelet)

A munkaközösség szakmai területén bevezetett jogszabályi változások 2013. február 26. -tól (15/2013. EMMI rendelet) – 2017. február 04 -ig. A mi szakterületünkön nem történt jogszabályi változás. 30. § (1) Az Nkt. 18. § (2) bekezdés j) pontja szerinti, a kiemelten tehetséges gyermekek, tanulók gondozása keretében az Intézmény feladata: a) korai tehetség-felismerés, tehetségazonosítás, amelynek során a tehetség életkori megjelenését figyelembe kell venni, b) a tehetséges gyermek személyiségfejlődésének támogatása, szükség esetén további megsegítésre irányítás, c) önismereti csoport szervezése és vezetése a tehetséges gyermekek részére, d) tanácsadás, támogatás a szülőnek, e) konzultáció a pedagógus részére, f) közös tehetség-tanácsadási fórum szervezése, g) speciális tehetségprogramban való részvételre javaslat adása, h) a tehetségazonosítás, a tehetséggondozás feladatát ellátó pszichológus szakmai kapcsolatot tart a feladatellátási körzetében működő tehetségfejlesztő programok vezetőivel és az iskolapszichológussal, óvodapszichológussal, i) javaslatot tesz a tanuló számára a tehetségprogramba történő bekapcsolódásra, j) kimeneti mérések elvégzése, k) tehetségfejlesztő műhelyek vezetői számára konzultációs lehetőség biztosítása, melyet a tehetséggondozó koordinátor lát el. (2) A tehetséggondozó koordinátor a) kapcsolatot tart a nevelési-oktatási intézmények iskolapszichológusaival, óvodapszichológusaival, b) kapcsolatot tart a Nemzeti Tehetségponttal, c) ismeri, figyelemmel kíséri a Nemzeti Tehetségügyi Adatbázist, d) ismeri, figyelemmel kíséri a Nemzeti Tehetség Program pályázati kiírásait, e)65 kapcsolatot tart a Nemzeti Tehetségfejlesztési Központtal.

Köszönöm a figyelmet!

Köszönöm a figyelmet!