IDentif EYE PRAKTINIS USIEMIMAS PRISTATYMAS This project has

  • Slides: 25
Download presentation
IDentif. EYE PRAKTINIS UŽSIEMIMAS PRISTATYMAS This project has been funded with support from the

IDentif. EYE PRAKTINIS UŽSIEMIMAS PRISTATYMAS This project has been funded with support from the European Commission. This communication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein. .

PRAKTINIO UŽSIEMIMO TIKSLAS Šio praktinio užsiemimo, susidedančio iš penkių sesijų, metu sužinosite, kaip sukurti,

PRAKTINIO UŽSIEMIMO TIKSLAS Šio praktinio užsiemimo, susidedančio iš penkių sesijų, metu sužinosite, kaip sukurti, įgyvendinti ir įvertinti 45 minučių trukmės pamokų planus 12 -14 amžiaus mokiniams. Pamokos bus skirtos pagerinti mokinių gebėjimą susidoroti su iššūkiais, kylančiais virtualioje erdvėje bei padidinti jų saugumą internete, o taip pat ugdyti sąmoningus ir atsakingus piliečius. Tam pasiekti naudositės papildytos realybės žaidimu, interaktyvius didaktinius metodus bei profilaktikos elementus. Šio praktinio užsiemimo metu kiekvienas sukursite pamokos planą bei jį įgyvendinsite savo mokykloje. Po to mes ir vėl susitiksime, kad įvertintumėm savo patirtį ir sukurtumėm geriausių praktikų/išmoktų pamokų sąrašą.

TAPATYBIŲ ETIKETĖS Jeigu galvojame apie tapatybes, kaip apie pasakojimus apie save, galime sakyti, kad

TAPATYBIŲ ETIKETĖS Jeigu galvojame apie tapatybes, kaip apie pasakojimus apie save, galime sakyti, kad jos susideda iš tapatybių etikečių. Šios etiketės gali būti plačios arba ne tokios plačios. Kuo siauresnės mūsų tapatybių etiketės, tuo mažiau atviri grįžtamajam ryšiui ir mokymuisi mes esame. Situacijose, kuriose vyrauja pasitikėjimas, esame atviresni grįžtamajam ryšiui.

GEROSIOS PRAKTIKOS Leiskite mokiniams pakartoti ir suprasti šiuos sakinius: • Kartais aš darau klaidas;

GEROSIOS PRAKTIKOS Leiskite mokiniams pakartoti ir suprasti šiuos sakinius: • Kartais aš darau klaidas; • Aš kartais būnu egoistiškas; • Aš esu problemos dalis. Paaiškinkite, ką jie reiškia. Paklauskite mokinių, ar sutinka su sakiniais, ir kaip jaučiasi juos tardami. Suteikite mokiniams grįžtamąjį ryšį ir padėkite jiems suprasti skirtumą tarp patarimo ir vertinimo, Suteikite mokiniams vertinimą, ir padėkite jiems suprasti skirtumą tarp įvertinimo, pasekmių ir vertinimo.

DISKUSIJA

DISKUSIJA

“TAKUS” GYVENIMAS Globalizacija, Ultra-vartotojiškumas, Greiti pokyčiai – nauji įpročiai nespėja susiformuoti, Nerimas dėl pertekliaus

“TAKUS” GYVENIMAS Globalizacija, Ultra-vartotojiškumas, Greiti pokyčiai – nauji įpročiai nespėja susiformuoti, Nerimas dėl pertekliaus siekimo.

GEROSIOS PRAKTIKOS Vienintelis būdas užtikrinti pagarbą sau, įgyti įgūdžių, reikalingų sugyventi su kitais: •

GEROSIOS PRAKTIKOS Vienintelis būdas užtikrinti pagarbą sau, įgyti įgūdžių, reikalingų sugyventi su kitais: • Dialogas, • Derybos, • Tarpusavio supratimas, • Konfliktų valdymas ir sprendimas, • Gebėjimas mokytis ir reaguoti į naujas situacijas.

DISKUSIJA

DISKUSIJA

TAPATYBIŲ TEORIJOS Erving Goffman Paul Ricoeur Anthony Giddens

TAPATYBIŲ TEORIJOS Erving Goffman Paul Ricoeur Anthony Giddens

TECHNOLOGIJOS IR VIRTUALIOS TAPATYBĖS Nėra auditorijų atskyrimo, Alogritmai ir duomenys vietoje nežodinio bendravimo, Profilių

TECHNOLOGIJOS IR VIRTUALIOS TAPATYBĖS Nėra auditorijų atskyrimo, Alogritmai ir duomenys vietoje nežodinio bendravimo, Profilių šablonai, Skirtingi pasakojimai tuo pačiu metu, Pasakojimuose apie save nėra tęstinumo ir nuoseklumo.

DISKUSIJA

DISKUSIJA

INTERAKTYVŪS DIDAKTINIAI METODAI Mokiniai yra bendrai atsakingi už savo mokymąsi, Reikia įtraukti visus mokinius

INTERAKTYVŪS DIDAKTINIAI METODAI Mokiniai yra bendrai atsakingi už savo mokymąsi, Reikia įtraukti visus mokinius klsėje, Mokymas ir mokymasis yra skirtingos sritys. Tik bendraujant galima nustatyti, kiek iš tikrųjų išmokstama.

GEROSIOS PRAKTIKOS Pamokos metu užduokite diagnostinius klausimus, Leiskite mokiniams parodyti, ar vis dar seka

GEROSIOS PRAKTIKOS Pamokos metu užduokite diagnostinius klausimus, Leiskite mokiniams parodyti, ar vis dar seka pamoką, jeigu ne, paprašykite kito mokinio paaiškinti, Parinkite mokinį, kuris atsakinės, ne “rankų pakėlimo” metodu, bet atsitiktiniu pasirinkimu.

DISKUSIJA

DISKUSIJA

PROFILAKTIKA Išlaikykite tęstinumą dirbant su jaunimu, nedirbkite epizodiškai. Tik sistemiškas tęstinumas duoda rezultatų –

PROFILAKTIKA Išlaikykite tęstinumą dirbant su jaunimu, nedirbkite epizodiškai. Tik sistemiškas tęstinumas duoda rezultatų – sukurkite reguliarias galimybes bendrauti. Patariama “diagnozuoti” klasę: sužinokite, ką mokiniai veikia, kuo domisi, kokių turi sunkumų, ko jiems reikia iš suaugusiųjų. Padėkite jiems vystyti savo gebėjimus ir potencialą, mokykite gyvenimiškų įgūdžių, kurie padės sudėtingose situacijose ateityje. Elkitės su vaiku kaip su aktyviu bendravimo proceso dalyviu. Šioje amžiaus grupėje svarbu įtraukti tėvus. Būkite savo klasei autoritetu – vaikams reikia išmintingų suaugusiųjų. Kurkite pasitikinčius santykius per mokytojo-mokinių dialogus.

GEROSIOS PRAKTIKOS Naudokite interaktyvius metodus, kur mokytojas inicijuoja bendravimą ir įtraukia vaikus. Mokiniai aktyviai

GEROSIOS PRAKTIKOS Naudokite interaktyvius metodus, kur mokytojas inicijuoja bendravimą ir įtraukia vaikus. Mokiniai aktyviai dalyvauja ir daro įtaką mokymosi procesui, pavyzdžiui, projektinis mokymasis. Veiklos, kurių metu mokytojas atlieka patarėjo, draugo, mentoriaus vaidmenį ir tik koordinuoja ir moderuoja idėjas, planus ir veiklas, suformuotas pačių mokinių, yra pačios efektyviausios. Remiantis mokinių “diagnozavimu”, mokytojas planuoja, kokius įgūdžius jie turėtų įgyti projekto metu. Mokytojas nustato labai aiškų ir konkretų mokymosi tikslą. Įtraukite tokius elementus, kaip: minčių lietus, diskusija, pasidalijimas užduotimis, projekto įvertinimas, išmoktų pamokų aptarimas. „Aš, kaip įrankis” – tai apie mokytojo savęs tobulinimo procesą. Mokytojas turėtų tobulinti savo profesinius įgūdžius, reikalingus dirbant su jaunimu. Taip pat toks mokytojo elgesys rodo gerą pavyzdį mokiniams ir parodyti jiems savęs tobulinimo vertę. “Aš – problemos dalis” – toks požiūris turėtų padėti Jūsų darbe bei suteikti mokiniams daugiau pasitikėjimo Jumis. Tai reiškia, jog probleminėse situacijose suvokiate save, kaip problemos dalį, ir nebūtinai iš teigiamos pusės.

DISKUSIJA

DISKUSIJA

ŠVIETIMO TECHNOLOGIJOS Įgūdžiai Mokymosi įgūdžiai 21 amžiaus įgūdžiai Kritinis mąstymas, Kūrybiškas mąstymas, Bendradarbiavimas, Bendravimzas

ŠVIETIMO TECHNOLOGIJOS Įgūdžiai Mokymosi įgūdžiai 21 amžiaus įgūdžiai Kritinis mąstymas, Kūrybiškas mąstymas, Bendradarbiavimas, Bendravimzas Raštingumo įgūdžiai Informacinis raštingumas Medijų raštingumas Technologinis raštingumas Gyvenimiški įgūdžiai Lankstumas Iniciatyvumas Socialiniai įgūdžiai Produktyvumas Lyderystė Web 2. 0 priemonės Blogai Wiki puslapiai Dalijimasis multimedija Bendradarbiavimo ir bendravimo programos Biuro pobūdžio programos Duomenų kaupimo programos Wiki puslapiai Dalijimasis multimedija Audio blogai ir podcast’ai Socialiniai tinklai Bendradarbiavimo ir bendravimo programos Duomenų kaupimo programos

PR ŽAIDIMAS Papildyta realybė sukelia susidomėjimą aplinką ir mūsų tapatybėmis. Papildytos realybės žaidimas sukelia

PR ŽAIDIMAS Papildyta realybė sukelia susidomėjimą aplinką ir mūsų tapatybėmis. Papildytos realybės žaidimas sukelia susidomėjimą virtualiomis tapatybėmis.

PR ŽAIDIMO KŪRIMAS Sugalvokite temą Sukurkite klausimus Sukurkite atsakymų variantus Kiekvienam atsakymo variantui sukurkite

PR ŽAIDIMO KŪRIMAS Sugalvokite temą Sukurkite klausimus Sukurkite atsakymų variantus Kiekvienam atsakymo variantui sukurkite realbės papildymo atvaizdą Sukurkite garsus ir animacijas (nebūtinai) Sukurkite statines puslapio dalis Išverskite (nebūtinai) Sukurkite pamokos planą.

DISKUSIJA

DISKUSIJA

MOKYTOJO POŽIŪRIS Ar Jūsų pamokos planas bus skirtas mokomojo dalyko, ar po pamokinės veiklos

MOKYTOJO POŽIŪRIS Ar Jūsų pamokos planas bus skirtas mokomojo dalyko, ar po pamokinės veiklos užsiemimui? Kokiems sunkumams ar tobulėjimo progai bus skirtas? Pasirinkite bent vieną gerąją praktiką iš kiekvieno lygmens: o Pirmas lygis: Tapatybių etiketės ir “takus” gyvenimas; o Antras lygis: Interaktyvūs didaktiniai metodai; o Trečias lygis: profilaktiniai metodai; o Ketvirtas lygis: Papildytos realybės žaidimo išbandymas ar kūrimas (jeigu mokytojas nepasirengęs išbandyti PR žaidimo, gali pasirinkti vieną iš edukacinių technologijų).

PAMOKOS PLANAS Sukurkite 45 minučių trukmės pamokos planą. Pamokos bus skirtos pagerinti mokinių gebėjimą

PAMOKOS PLANAS Sukurkite 45 minučių trukmės pamokos planą. Pamokos bus skirtos pagerinti mokinių gebėjimą susidoroti su iššūkiais, kylančiais virtualioje erdvėje bei padidinti jų saugumą internete, o taip pat ugdyti sąmoningus ir atsakingus piliečius.

PAMOKOS APIBENDRINIMAS Ar tai buvo mokomojo dalyko, ar po pamokinės veiklos planas? Kokiems sunkumams

PAMOKOS APIBENDRINIMAS Ar tai buvo mokomojo dalyko, ar po pamokinės veiklos planas? Kokiems sunkumams ar tobulėjimo progai bus skirtas? Kurias gerąsias praktikas pasirinkote? Kaip pasirinktos gerosios praktikos paveikė Jūsų mokymą? Kaip pasirinktos gerosios praktikos paveikė Jūsų mokinius? Kaip pasirinktos gerosios praktikos paveikė Jūsų mokinių saugumą internete?

GERIAUSIŲ PRAKTIKŲ/IŠMOKTŲ PAMOKŲ SĄRAŠAS Ar mokytojai naudojo panašias gerąsias praktikas, ir ar jos turėjo

GERIAUSIŲ PRAKTIKŲ/IŠMOKTŲ PAMOKŲ SĄRAŠAS Ar mokytojai naudojo panašias gerąsias praktikas, ir ar jos turėjo panašų poveiki trijuose lygmenyse? Kokių sąlygų reikia, kad gerosios praktikos turėtų teigiamą poveikį visuose trijuose lygmenyse? Apibendrinkite diskusiją sukurdami geriausių praktikų/išmoktų pamokų sąrašą.