Domowe leczenie ywieniowe poza domem Rady dotyczce organizacji

  • Slides: 9
Download presentation
Domowe leczenie żywieniowe, poza domem Rady dotyczące organizacji podróży i wyjazdów z żywieniem. Marek

Domowe leczenie żywieniowe, poza domem Rady dotyczące organizacji podróży i wyjazdów z żywieniem. Marek Lichota

Planowanie wyjazdu Planowanie podróży wymaga od osób objętych leczeniem żywieniowym uwzględnienia wielu czynników wpływających

Planowanie wyjazdu Planowanie podróży wymaga od osób objętych leczeniem żywieniowym uwzględnienia wielu czynników wpływających na formę spędzenia czasu poza domem. Są to m. in. : § wybór środka transportu (samochód, samolot, pociąg itp. ) § typ zakwaterowania ( hotel, prywatny apartament, kemping itp. ), § klimat w miejscu pobytu (temperatura, wilgotność) § czas wyjazdu (który warunkuje ilość „wyposażenia żywieniowego”. ) Warto się nad tym zastanowić jeszcze przed dokonaniem wyboru , z którego później trudno będzie się wycofać. Przedstaw plany podróży swojemu lekarzowi lub zespołowi żywieniowemu, który się Tobą opiekuje, by ustalić czy jest on odpowiedni do Twojego aktualnego stanu zdrowia, uwzględnić specyfikę podróży i zapewnić odpowiednią ilość wyposażenia.

Planowanie wyjazdu Uzyskaj zaświadczenie ze swojego ośrodka, które będzie opisywać rodzaj stosowanej terapii, możliwe

Planowanie wyjazdu Uzyskaj zaświadczenie ze swojego ośrodka, które będzie opisywać rodzaj stosowanej terapii, możliwe elementy składowe jak również podkreśli fakt, że ta forma terapii jest niezbędna do podtrzymania funkcji życiowych Twojego organizmu.

Planowanie wyjazdu Warto przetłumaczyć zaświadczenie na język kraju do którego się udajemy, bądź przynajmniej

Planowanie wyjazdu Warto przetłumaczyć zaświadczenie na język kraju do którego się udajemy, bądź przynajmniej na język angielski jak również pamiętać o tym by zabrać ze sobą kilka jego kopii. Jeśli to możliwe skopiuj bądź zeskanuj najważniejsze karty chorobowe. By nie powiększać bagażu można nagrać je na dowolną pamięć przenośną (np. USB) Przygotuj listę wszystkich rzeczy, które masz zabrać i sprawdzaj ją na etapie pakowania jak i przed samym wyjazdem. Na wypadek nieprzewidzianych okoliczności bądź pomyłki pamiętaj by zawsze zabrać zapas, który wystarczy Ci na kilka dodatkowych dni. Dotyczy to zarówno preparatów żywieniowych, akcesoriów z nim związanych jak i innych lekarstw i środków wyposażenia medycznego, które stosujesz na co dzień. (zwiększone zużycie opatrunków, płytek stomijnych itp. )

Rezerwacja wyjazdu Na każdym etapie rezerwacji należy pamiętać by informować o swoich specjalnych potrzebach

Rezerwacja wyjazdu Na każdym etapie rezerwacji należy pamiętać by informować o swoich specjalnych potrzebach związanych z chorobą i terapią żywieniową (winda, wskazania dietetyczne itp. ) Bez względu na to czy korzystamy z pomocy biura podróży czy organizujemy wyjazd samodzielnie warto upewnić się, że obiekt charakteryzuje się odpowiednim standardem i wyposażeniem (toaleta, lodówka itp. ) By uniknąć niespodzianek, w przypadku wycieczki zorganizowanej poinformuj organizatora o tym, że będziesz podróżował z niezbędnym, ale znacznym objętościowo i wagowo wyposażeniem medycznym.

Podróż samolotem Skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta wybranych przez Ciebie linii lotniczych. Podczas

Podróż samolotem Skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta wybranych przez Ciebie linii lotniczych. Podczas kontaktu przekaż następujące informacje dotyczące dodatkowego bagażu: - co będziesz transportował i dlaczego jest to niezbędne dla Ciebie - jaka jest waga i wymiary każdego opakowania Każda z linii lotniczych ma odrębną politykę dotyczącą opłat za dodatkowy bagaż medyczny. Nie ma żadnego przepisu, który nakazuje im nie pobierać za to opłat. Jednocześnie jeśli wystarczająco wcześnie i w sposób przekonujący uzasadnimy konieczność zabrania dodatkowego bagażu z wyposażeniem medycznym, często nawet „tanie linie” nie pobierają dodatkowej opłaty. Zawsze notuj datę i nazwisko osoby, z którą na ten temat rozmawiałeś. Pamiętaj by poprosić o odnotowanie w rejestrze Twojej rezerwacji o przebytej rozmowie.

Podróż samolotem - Pakowanie Płyny – wszystkie płyny powinny być transportowane w wytrzymałych i

Podróż samolotem - Pakowanie Płyny – wszystkie płyny powinny być transportowane w wytrzymałych i przeznaczonych do tego celu pojemnikach. Warto pamiętać by wziąć ze sobą taśmę na wypadek otwarcia pojemników do kontroli Wskazane jest również transportowanie leków, które muszę być przechowywane w temp. chłodniczej w dedykowanych do tego celu pojemnikach chłodniczych (Cool-box) http: //www. suchy-lod. com. pl/ http: //www. dssmithpackagingeurope. com/ c/sca-cool-logistics/temperature-controlledpackaging/Dry-Ice-Shippers 1/

Podróż samolotem - Odprawa Jeśli Twoja mobilność jest ograniczona zawsze masz prawo prosić o

Podróż samolotem - Odprawa Jeśli Twoja mobilność jest ograniczona zawsze masz prawo prosić o pomoc naziemny personel lotniska. Wyraźnie oznacz „bagaż medyczny” by pakować go z właściwą ostrożnością. Umieść na nim swoje imię i nazwisko, adres i telefon na wypadek zagubienia. Podczas odprawy bagażowej zwróć uwagę jak ważne są transportowane rzeczy. Zawsze upewnij się, że bagaż jest bezpiecznie zapakowany. Większość preparatów i urządzeń medycznych nie jest wrażliwa na działanie promieniowania rentgenowskiego przy prześwietlaniu i skanowaniu przy kontroli bagażu. Aczkolwiek sugerujemy zapytać przed wylotem o bezpieczeństwo takiej kontroli swój zespół żywieniowy. Odbiór bagażu – jeśli nie będziesz w stanie sam wypakować bagażu w punkcie odbioru, zwróć się z taką prośbą już podczas odprawy.

Podróż samolotem - Pakowanie Wyposażenie „suche” i produkty pomocnicze Używając wcześniej przygotowanej list sprawdź

Podróż samolotem - Pakowanie Wyposażenie „suche” i produkty pomocnicze Używając wcześniej przygotowanej list sprawdź czy masz Większość preparatów i urządzeń medycznych nie jest wrażliwa na działanie promieniowania rentgenowskiego przy prześwietlaniu i skanowaniu przy kontroli bagażu. Aczkolwiek sugerujemy zapytać przed wylotem o bezpieczeństwo takiej kontroli swój zespół żywieniowy. Odbiór bagażu – jeśli nie będziesz w stanie sam wypakować bagażu w punkcie odbioru, zwróć się z taką prośbą już podczas odprawy.