ZDROWY STYL YCIA yj Zdrowo i Kolorowo ZDROWY

  • Slides: 14
Download presentation
ZDROWY STYL ŻYCIA Żyj Zdrowo i Kolorowo

ZDROWY STYL ŻYCIA Żyj Zdrowo i Kolorowo

ZDROWY STYL ŻYCIA Nad tym jak prowadzić zdrowy styl życia zastanawiamy się z kilku

ZDROWY STYL ŻYCIA Nad tym jak prowadzić zdrowy styl życia zastanawiamy się z kilku powodów. Po pierwsze tematyka ekologii, zdrowego odżywiania, aktywnego trybu życia przyszła do nas wraz z rozwojem popkultury. W zdrowym stylu życia nie chodzi o ideę czy modę lansowaną przez popkulturę, lecz o praktyczne korzyści. Po pierwsze prowadząc zdrowy tryb życia zwiększamy szansę na uniknięcie wielu chorób i, co tu dużo mówić, przedwczesne zejście z tego świata.

ROZGRZEWKA Rozgrzewka jest najważniejszą i nieodzowną częścią każdego treningu. Dzięki rozgrzewce prawdopodobieństwo kontuzji podczas

ROZGRZEWKA Rozgrzewka jest najważniejszą i nieodzowną częścią każdego treningu. Dzięki rozgrzewce prawdopodobieństwo kontuzji podczas ćwiczeń znacznie się obniży, a Twoje osiągi podczas treningu będą lepsze. Rozgrzewka zajmie około 15 minut. Rozgrzane mięśnie są bardziej wydajne, a ćwiczenia w głównym treningu wykonuje się przyjemniej, ponieważ ciało jest do nich przygotowane.

Brzuszki Pompki ĆWICZENIA DLA ZAAWANSOWANYCH

Brzuszki Pompki ĆWICZENIA DLA ZAAWANSOWANYCH

………………. . Rozciąganie mięśni nóg

………………. . Rozciąganie mięśni nóg

TEORIA ĆW. KLATKI PIERSIOWEJ Dobrze rozwinięta klatka piersiowa nie tylko świadczy o tężyźnie fizycznej,

TEORIA ĆW. KLATKI PIERSIOWEJ Dobrze rozwinięta klatka piersiowa nie tylko świadczy o tężyźnie fizycznej, ale także spełnia bardzo istotną rolę dla naszego zdrowia -chroni dwa najważniejsze organy: serce i płuca. Aby w pełni wszechstronnie rozwinąć muskulaturę klatki piersiowej należy atakować ja pod różnymi kątami-jakie konkretnie ćwiczenia służą rozwojowi mięśni piersiowych i które części klatki rozwijają znajdziesz poniżej. Zalecane jest wykonywanie w pierwszej kolejności, (kiedy dysponujemy największym zasobem energii) ćwiczeń podstawowych-typowo siłowych wyciskań ( w zależności od osobistych priorytetów-płasko, bądź w skosie), a dopiero w dalszej fazie treningu włączanie ćwiczeń izolowanych, jak np. rozpiętki, przenoszenia (nie wymagają one tak dużych ciężarów-ważniejsza jest technika ich wykonywania).

…………………. Ćwiczenie mięśni Klatki piersiowej

…………………. Ćwiczenie mięśni Klatki piersiowej

BIEGI mają bardzo pozytywny wpływ na poprawę siły wytrzymałości i szybkości u sportowców. Jest

BIEGI mają bardzo pozytywny wpływ na poprawę siły wytrzymałości i szybkości u sportowców. Jest to wspaniały element do budowania siły, wytrzymałości oraz szybkości. Biegi są bardzo korzystne, gdyż ćwiczymy kondycje oraz zwinność.

POPRAWNE BIEGANIE Popełniane błędy Najczęściej popełniane błędy to: • nieprawidłowe wykonywanie poszczególnych faz kroku,

POPRAWNE BIEGANIE Popełniane błędy Najczęściej popełniane błędy to: • nieprawidłowe wykonywanie poszczególnych faz kroku, szczególnie wadliwe stawianie stóp, • nieprawidłowe pochylenie tułowia, • zbyt obszerna lub statyczna praca rąk. Najczęściej spotykanym błędem jest "twarde" opadanie na piętę, niekiedy wręcz blokowanie stopą biegu. Może to doprowadzić do kontuzji, od odbicia pięty po pęknięcie kości przy gwałtowniej wykonywanym ruchu. "Twarde" bieganie odbija się niekorzystnie na całości organizmu, który z każdym krokiem doznaje wstrząsu.

KORZYŚCI Z UPRAWIANIA SPORTU Sport powinnaś uprawiać nie tylko wtedy kiedyś chcesz zrzucić parę

KORZYŚCI Z UPRAWIANIA SPORTU Sport powinnaś uprawiać nie tylko wtedy kiedyś chcesz zrzucić parę kilogramów, ale ze względu na jego plusy powinien być on codziennością. Porównując życie swoich dziadków ze swoim, a swoje życie jeszcze do młodszych od Ciebie zauważysz, że jest w nim coraz mniej ruchu. Praca głównie przy biurku, na zakupy już nie pieszo, a czas wolny zwykle spędzany przed telewizorem albo przy komputerze. Oczywistością jest, że uprawianie sportu ma duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jednak wiele z nas zapomina o zaletach uprawiania sportu i dlatego sport schodzi na drugi plan. Dlatego też zawsze powinnaś znaleźć czas na zdrowy trening

. , . , . , . ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO

. , . , . , . ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO

WYKONAŁ: KRYSTIAN BARNAŚ KL. 6 c ŹRÓDŁO: WWW. WIKIPEDIA. PL

WYKONAŁ: KRYSTIAN BARNAŚ KL. 6 c ŹRÓDŁO: WWW. WIKIPEDIA. PL

KONIEC

KONIEC