SNIs ALKALMAZI VERSENY SAJTOS NEVELSI IGNY TANULK FVROSI

  • Slides: 12
Download presentation
SNI-s ALKALMAZÓI VERSENY

SNI-s ALKALMAZÓI VERSENY

SAJÁTOS NEVELÉSI IGÉNYŰ TANULÓK FŐVÁROSI INFORMATIKA TANULMÁNYI VERSENYE Magyar Gyula Kertészeti Szakközépiskola és Szakiskola

SAJÁTOS NEVELÉSI IGÉNYŰ TANULÓK FŐVÁROSI INFORMATIKA TANULMÁNYI VERSENYE Magyar Gyula Kertészeti Szakközépiskola és Szakiskola szervezésében a Mérei Ferenc Fővárosi Pedagógiai Intézet szakmai támogatásával létrejött a hiánypótló informatika verseny.

Résztvevői kör A főváros valamennyi középiskolájának 9 - 11. évfolyamos sajátos nevelési igényű tanulói

Résztvevői kör A főváros valamennyi középiskolájának 9 - 11. évfolyamos sajátos nevelési igényű tanulói • • • TESTI FOGYATÉKOS, BESZÉD FOGYATÉKOS, (dyslexiás, dysgraphiás, dyscalculiás), HALLÁSSÉRÜLT, TANULÁSBAN AKADÁLYOZOTT TANULÓK NEVELÉSÉT, OKTATÁSÁT INTEGRÁLTAN VAGY SZEGREGÁLTAN ELLÁTÓ GIMNÁZIUMOK, SZAKKÖZÉPISKOLÁK ÉS SZAKISKOLÁK.

Általános tudnivalók A verseny kétfordulós. • Az első fordulót (iskolai) az iskolák szervezik. •

Általános tudnivalók A verseny kétfordulós. • Az első fordulót (iskolai) az iskolák szervezik. • A második fordulót (a döntőt) a Magyar Gyula Kertészeti Szakközépiskola és Szakiskola informatikai munkaközössége és a Mérei Ferenc Fővárosi Pedagógiai és Pályaválasztási Tanácsadó Intézet szakmai támogatásával szervezi és rendezi meg. jelentkezési lap

A versenyen Windows XP, vagy korábbi verziójú operációs rendszeren Microsoft Office 2003, 2007 csomagban

A versenyen Windows XP, vagy korábbi verziójú operációs rendszeren Microsoft Office 2003, 2007 csomagban lévő vagy korábbi verziójú szoftvereken dolgoznak a tanulók. (Paint, Ms Word, Ms Excel, Power. Point) A verseny során a tanulók a számítógépes alkalmazásokban való jártasságukról és tudásukról illetve az informatikai alapok ismeretéről adnak számot.

Verseny menete A döntőbe való jutáshoz pályázatot kell beadni a verseny kiírásának megfelelően és

Verseny menete A döntőbe való jutáshoz pályázatot kell beadni a verseny kiírásának megfelelően és egy bizonyos szint felett lehet bekerülni a döntőbe. A Pályázat terjedelme, formája, tartalma: Két önálló feladat elkészítése, az egyik Word formátumban 2 -3 oldal a másik pedig 3 -5 diakockából álló prezentáció (Power. Point) a megadott témában. A pályázatban saját rajznak és táblázatnak (Excel) is szerepelnie kell. A pályázat témája 2011 -ben: „Szabadidőm eltöltése” vagy „Hobbim az iskolai tanulás mellett”

DÖNTŐ A gyakorlati munka ideje 120 perc, mely alatt grafikai, szövegszerkesztői, táblázatkezelői és prezentációs

DÖNTŐ A gyakorlati munka ideje 120 perc, mely alatt grafikai, szövegszerkesztői, táblázatkezelői és prezentációs munkát kell elkészíteni. Ezt követően a versenyzők a korábban elkészített pályamunkájukat mutatják be, védik meg informatika tanárok előtt.

Értékelés • Gyakorlati feladat számítógép mellett (min. 60%) • A beküldött pályázat értékelése (20%),

Értékelés • Gyakorlati feladat számítógép mellett (min. 60%) • A beküldött pályázat értékelése (20%), szóbeli bemutatása (max. 20%)

Résztvevők létszáma Az elmúlt két év versenyein 7 iskola 86 tanuló vett részt. 2010

Résztvevők létszáma Az elmúlt két év versenyein 7 iskola 86 tanuló vett részt. 2010 -ben már integrált közösségből, általános gimnáziumból is volt versenyző. A verseny időpontja miatt a 9. , 10. , 11. évfolyamos tanulók részére lett meghirdetve, és az eredményeket évfolyamonként hirdetik ki.

SNI 2009.

SNI 2009.

Végh András MFPI Verseny szervezője: Varga Gábor Gyula

Végh András MFPI Verseny szervezője: Varga Gábor Gyula