PRZD NINOV REIM DA PRZDNINOV REIM DA Zachovaj

  • Slides: 13
Download presentation
PRÁZD NINOVÝ REŽIM DŇA

PRÁZD NINOVÝ REŽIM DŇA

PRÁZDNINOVÝ REŽIM DŇA „Zachovaj poriadok a poriadok zachová teba. “ Voľno možno premárniť alebo

PRÁZDNINOVÝ REŽIM DŇA „Zachovaj poriadok a poriadok zachová teba. “ Voľno možno premárniť alebo zas krátky čas možno rozumne využiť. Preto je dobré na prázdniny si stanoviť každodenný poriadok a snažiť sa ho dodržať. Prázdniny sú akýmsi cvičením sa v dospelosti. Sú totiž ukážkou toho, aký raz bude človek, keď sa stane dospelým.

JE DOB RÉ MAŤ q je to pre žiaka radostný čas SVOJ S YSTÉM

JE DOB RÉ MAŤ q je to pre žiaka radostný čas SVOJ S YSTÉM q Znamená to vypnúť každodenný školský stereotyp a možnosť venovať sa viac rodičom, hrám, športu, súrodencom, kamarátom či starým rodičom. q Deti si toto voľno zaslúžia a dobrí rodičia ho deťom zo srdca doprajú Na začiatku prázdnin je dobré, vytvoriť si konkrétny plán a denný režim, ktorý nám pomôže prázdniny prežiť užitočnejšie, ako premárniť čas, alebo ho využívať na páchanie hriechov.

CELKOVÝ Horlivý mi PLÁN NA P RÁZDNINY ništrant: qčastejšie chodieva do kostola, nielen v

CELKOVÝ Horlivý mi PLÁN NA P RÁZDNINY ništrant: qčastejšie chodieva do kostola, nielen v tie dni, keď má službu qz voľného času prázdnin si nejaký čas vyčlení aj na čítanie kníh. Od miništranta sa očakáva, že cez prázdniny prečíta aspoň dve knihy, podľa možnosti s náboženským obsahom. Čítanie kníh formuje charakter človeka na dlhý čas, možno aj na celý život. qvybrať si dobrú knihu – pomôže ti pán farár alebo pán kaplán či pani katechétka alebo rodičia. Najdôležitejšie je začať, potom to už pôjde. Čaro prázdnin spočíva v tom, že žiak, miništrant, má do istej miery možnosť naložiť s voľným časom ako uzná za vhodné. Tu sa ukáže zrelosť mladého človeka aké priority si zvolí.

1. STANOVIŤ SI ČAS RANNÉHO VSTÁVANIA

1. STANOVIŤ SI ČAS RANNÉHO VSTÁVANIA

2. PRVOU ČINNOSŤOU MÁ BYŤ RANNÁ MODLITBA, POTOM HYGIENA A RAŇAJKY.

2. PRVOU ČINNOSŤOU MÁ BYŤ RANNÁ MODLITBA, POTOM HYGIENA A RAŇAJKY.

3. DOPOLUDŇAJŠÍ ČAS VYPLNIŤ PRÁCOU V DOMÁCNOSTI PODĽA TOHO, ČO URČIA RODIČIA.

3. DOPOLUDŇAJŠÍ ČAS VYPLNIŤ PRÁCOU V DOMÁCNOSTI PODĽA TOHO, ČO URČIA RODIČIA.

4. POLUDŇAJŠIA MODLITBA ANJEL PÁNA

4. POLUDŇAJŠIA MODLITBA ANJEL PÁNA

5. POPOLUDNÍ: NEJAKÝ ČAS VENOVAŤ PRÁCI V DOMÁCNOSTI ALEBO HRÁM, PRECHÁDZKAM, NÁVŠTEVÁM KAMARÁTOV ALEBO

5. POPOLUDNÍ: NEJAKÝ ČAS VENOVAŤ PRÁCI V DOMÁCNOSTI ALEBO HRÁM, PRECHÁDZKAM, NÁVŠTEVÁM KAMARÁTOV ALEBO STARÝCH RODIČOV, PRÍPADNE ČÍTANIU. a v e t š v á n a i Častejš kostola.

6. VEČER BY SA MAL PREŽÍVAŤ V RODINE ALEBO PRI ČÍTANÍ.

6. VEČER BY SA MAL PREŽÍVAŤ V RODINE ALEBO PRI ČÍTANÍ.

7. DLHŠIA VEČERNÁ MODLITBA. SPYTOVANIE SVEDOMIA : AKO SOM PREŽIL DEŇ A OSOBNÉ POĎAKOVANIE

7. DLHŠIA VEČERNÁ MODLITBA. SPYTOVANIE SVEDOMIA : AKO SOM PREŽIL DEŇ A OSOBNÉ POĎAKOVANIE PÁNU BOHU ZA PREŽITÝ DEŇ A ZA JEDNOTLIVÉ ZÁŽITKY V ŇOM ALEBO ODPROSENIE ZA CHYBY A NEDOKONALOSTI.

UŽIVOTNENIE: y n i n d z á r p Cez e n t

UŽIVOTNENIE: y n i n d z á r p Cez e n t i b o s o m á d si ej, š j a ň a r a n ť a ž zále poludňajšej e b t i l d o m j e n r a večernom mia. o d e v s í n a v o t spy Na zač iatku p rázdnin si vybe riem dv e knihy n Aspoň a čítanie. jedna n ech je nábože a druhá nská zo slov môže byť enskej ale svetov ej litera bo túry. Popros ím prito m o radu dospel ých.

Cez práz dniny častejšie chodím do kosto la na svä tú omšu al ebo

Cez práz dniny častejšie chodím do kosto la na svä tú omšu al ebo aj m i mo n e j zájdem Každý deň p o zdraviť P doma pomáham ána Ježiša v o Sviato pri práci sti O ltárnej. v domácnosti alebo robím to, čo mi káže mama alebo otec.