j zleti modellek j genercik viselkedsmintzatainak rtelmezse jszer

  • Slides: 10
Download presentation
Új üzleti modellek, új generációk viselkedésmintázatainak értelmezése újszerű adatvagyonok és módszertanok alapján avagy a

Új üzleti modellek, új generációk viselkedésmintázatainak értelmezése újszerű adatvagyonok és módszertanok alapján avagy a generációk együttműködésére/együttmozgására utaló jelek tetten érése a Google Trends adatbázisa alapján hasonlóságelemzésekre támaszkodva Pitlik László SZIE GTK TTI KFI-csoport http: //miau. gau. hu/miau/211/mta_tm_20160427_pl. doc A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA Gazdálkodástudományi Bizottság Tudásmenedzsment Munkabizottsága (www. tudasmenedzsment. org) „SHARING ECONOMY: ÚJ ÜZLETI FILOZÓFIÁK ÉS MODELLEK, ÚJ GENERÁCIÓK TÉRNYERÉSE” című konferencia - 2016. 04. 27.

Mottó: Csak az a tudás/tudomány, ami forráskódba (robotokba) átírható, minden más emberi képesség: művészet/intuíció!

Mottó: Csak az a tudás/tudomány, ami forráskódba (robotokba) átírható, minden más emberi képesség: művészet/intuíció! Többlet-értéktermelő potenciál: Az ember-gép szimbiózis garantálja a leghatékonyabb információgazdálkodást/tudásmenedzsmentet! (Tanulni tehát a forráskódba íráshoz vezető utakról mindenkinek illene? )

Elvi keretek I. : Egy társadalom akkor fejlődik fokozatosan/fenntarthatóan, ha a személyiségek önfejlődése keretében

Elvi keretek I. : Egy társadalom akkor fejlődik fokozatosan/fenntarthatóan, ha a személyiségek önfejlődése keretében a felismert szükségszerűségek válnak a boldogság alapmotívumaivá… (Tanulni tehát a felismerés objektivitásával való megharcolás képességét illető ismeretekről mindenkinek illene? )

Elvi keretek II. : Az emberi tudat, mint olyan, egy intuitív/heurisztikus/asszociatív gépezet, mely a

Elvi keretek II. : Az emberi tudat, mint olyan, egy intuitív/heurisztikus/asszociatív gépezet, mely a környezetének és önmagának változásait több-kevesebb racionalitással képes lereagálni állandó készültségben létezve… (vö. Konrad Lorenz) (Az önismeretről, mint robotizálható jelenségről tanulni mindenkinek illene? )

AZ ÜZENET : Kísérletek beállítása nem lehetséges minden hipotézis vizsgálatához, tehát a vélelmeket a

AZ ÜZENET : Kísérletek beállítása nem lehetséges minden hipotézis vizsgálatához, tehát a vélelmeket a mindennapok történéseit rögzítő napló-állományok (log, big-data) alapján kell tudni minél inkább (vagyis csak ritkán feketén-fehéren) igazolni. . .

Google Trends Services: A Google Trends adatbázisa egy fajta társadalom-lélektani, kérdőív-pótló, ingyenes adatvagyon, mely

Google Trends Services: A Google Trends adatbázisa egy fajta társadalom-lélektani, kérdőív-pótló, ingyenes adatvagyon, mely bárki számára lekérdezhető, s a világ összes, a Google által végrehajtott keresési műveletének statisztikáját engedi láttatni egyelőre tér-idő-jelenség-típus bontásban…

Kockázatok: Az ember által mért adatvagyon mindenkor korlátos, az ember alkotta módszerek is csak

Kockázatok: Az ember által mért adatvagyon mindenkor korlátos, az ember alkotta módszerek is csak adott célok mentén optimalizálhatók, de vajon maga az emberi intuíció nem hasonlóképpen szelektív az észlelés és a feldolgozás tekintetében?

Jövőkép? A XXI. század technológiai fejlődése előtérbe helyezi az ember-gép szimbiózis képességét. VÁLASZRA VÁRÓ

Jövőkép? A XXI. század technológiai fejlődése előtérbe helyezi az ember-gép szimbiózis képességét. VÁLASZRA VÁRÓ KÉRDÉSEK: Vajon kik azok, aki esetleg máris leszakadtak ebben a folyamatban? Mennyire plasztikus az emberi tanulási képesség? Van-e köze a generációknak, vagyis az időnek magának a tanulási képesség omnipotens jellegéhez? Lehet-e mindenki másként egyformán felkészült a technológiával való együttműködés kapcsán? Ha vannak vesztesei a folyamatnak, mi a teendő? …

Esettanulmány: Igaz-e, hogy a Facebook-buborékok országonkénti mérete és az országok korfájának jellege alapján a

Esettanulmány: Igaz-e, hogy a Facebook-buborékok országonkénti mérete és az országok korfájának jellege alapján a fiatalság, mint olyan egy fajta hajtóerőként értelmezhető, vagy az idő nem spontán hat, hanem a kényszerek örök fiatalként őrizhetnek meg minket embereket?

Köszönöm a figyelmet! PPT: http: //miau. gau. hu/miau/212/myx_160427_gyor. ppt pitlik@miau. gau. hu http: //miau.

Köszönöm a figyelmet! PPT: http: //miau. gau. hu/miau/212/myx_160427_gyor. ppt pitlik@miau. gau. hu http: //miau. gau. hu INNOCSEKK 156/2006