ADOMAS MICKEVIIUS Vlini misterija tampa tikruoju j likimo

  • Slides: 15
Download presentation
ADOMAS MICKEVIČIUS „Vėlinių“ misterija tampa tikruoju jų likimo paradoks: kalbėti su nesančiais arba pačiam

ADOMAS MICKEVIČIUS „Vėlinių“ misterija tampa tikruoju jų likimo paradoks: kalbėti su nesančiais arba pačiam būti nesančiu, kad galėtum veikti gyvųjų pasaulį. /M. Martinaitis/

 • Adomo Mickevičiaus tėvo mirties dieną sprogo veidrodis. Naktį, kai visi miegojo, jis

• Adomo Mickevičiaus tėvo mirties dieną sprogo veidrodis. Naktį, kai visi miegojo, jis priėjo prie sprogusio veidrodžio. Nenukabino jo. Atsargiai VEIDRODIS lytėjo ilgą ir aštrų sprogį. Veidrodis dabar buvo tamsus, nes jame teatsimušę kambario patamsis. . . • Iš Mečislovo Jastruno knygos „Adomas Mickevičius“

Aleksandras Snežka: „Kas nori pažinti praeitį tenuvalo dulkes nuo kapų“ Bernardinų kapinėms Vilniuje daugiau

Aleksandras Snežka: „Kas nori pažinti praeitį tenuvalo dulkes nuo kapų“ Bernardinų kapinėms Vilniuje daugiau kaip 200 metų.

Senieji tikėjimai Pagal Gintaro Beresnevičiaus kn. „Dausos“ • Tikėjimas pomirtiniu atpildu, patiriamu įsikūnijus gyvosios

Senieji tikėjimai Pagal Gintaro Beresnevičiaus kn. „Dausos“ • Tikėjimas pomirtiniu atpildu, patiriamu įsikūnijus gyvosios gamtos kūriniuose. Pomirtinis atpildas paremtas atlyginimo už gera ir bausmės už pikta principais. • Tikėjimas į klaidžiojančias sielas. Mirusieji, nusipelnę geresnio gyvenimo, iškeliauja anapus, o žemiškoje erdvėje lieka nedorėliai, įsikūniję gyvūnuose, ar nelaimingieji, dėl vienos ar kitos priežasties negalintys atsidurti pomirtiniame pasaulyje. , taip pat žmonės, neišgyvenę jiems skirto laiko, nepalaidoti ar palaidoti netinkamai. • Skaistyklos erdvė, susijusi su krikščionybe. Atgailaujančios sielos prašo už jas pasimelsti, atlikti tam tikrus darbus, kurių nenuveikus, ryšys, prikaustantis jas prie žemiškojo pasaulio, nebus nutrauktas. Mirusieji imami sieti su pragaru.

Poema „Vėlinės“ Poetas yra sakęs, kad pradinė poemos idėja yra buvu si „tikėjimas neregimojo,

Poema „Vėlinės“ Poetas yra sakęs, kad pradinė poemos idėja yra buvu si „tikėjimas neregimojo, nematerialiojo pasaulio įtaka žmonių veiklos ir mąstymo sferai“. Tai romantizmo žy mė – bandymas prasiskverbti už jutiminės realybės ribų. dail. Renata Laučkienė

Antroje dalyje per Vėlinių apeigas iššauktos vėlės pasakoja savo istorijas atskleisdamos svarbiausius žmogaus gyvenimo

Antroje dalyje per Vėlinių apeigas iššauktos vėlės pasakoja savo istorijas atskleisdamos svarbiausius žmogaus gyvenimo principus. VĖLINĖS II dalis „Kas tos žemės vargų nepatyrė, Tas saldybių dangaus neragaus“.

Poemos „Vėlinės“ IV dalis Adomas Mickevičius Atsiskyrėlio Gustavo monologas, kuriame jis apmąsto dramatišką savo

Poemos „Vėlinės“ IV dalis Adomas Mickevičius Atsiskyrėlio Gustavo monologas, kuriame jis apmąsto dramatišką savo likimą, meilės ir kančios istoriją: jis ieškojo idealios meilės, rado ją, bet mylimoji pasirinko žemiškus turtus. Taigi Gustavas yra šio ir anapusinio, antgamtinio pasaulio gyventojas, gebantis jausti tai, ko negali pajausti eilinis mirtingasis.

Marilė • Meilė - fatalinė, naikinanti metafizinė galybė, galinti nuvesti ligi beprotystės ir savižudybės.

Marilė • Meilė - fatalinė, naikinanti metafizinė galybė, galinti nuvesti ligi beprotystės ir savižudybės. • Jausmo fazės: konfliktai, pakilimas ir nusiminimas, laimė ir kentėjimas, džiaugsmas ir skausmas, jautrumas ir neapykanta.

Drama vyksta vaiduoklio—Gustavo vidiniame pasaulyje • Valentinas Masalskis – Atsiskyrėlis Gustavas Konradas. Adomo Mickevičiaus

Drama vyksta vaiduoklio—Gustavo vidiniame pasaulyje • Valentinas Masalskis – Atsiskyrėlis Gustavas Konradas. Adomo Mickevičiaus „Vėlinės“. Režisierius – Jonas Vaitkus. Lietuvos valstybinis akademinis (dabar – nacionalinis) dramos teatras • KUNIGAS Vaiduokli, šmėkla, ak, sakyk, ko reikalinga… GUSTAVAS • Aš? Nieko man nereik – juk prašančių tiek daug! (Gaudo prie žvakės drugelį) Tai tu, drugy, čia? Na, palauk! (Kunigui, rodydamas drugelį) Ta knypava vabzdžių taipogi nelaiminga: Jie nekentė šviesos, gesino, draudė ją88, Užtat po teismo ir prasmegs jie tamsoje. Tuo tarpu sielos jų, kentėdamos be galo, Nekęsdamos šviesos, į šviesą skrist privalo.

O aš nūnai vienais atsiminimais sotus. Jau pats gyvenimas pakankama bausmė. Aš nubaustas esu,

O aš nūnai vienais atsiminimais sotus. Jau pats gyvenimas pakankama bausmė. Aš nubaustas esu, o gal apdovanotas? Nes jei ant žemės tu jau rojuje buvai, Jei antrą pusę ten radai savos esybės, Jei pakilai viršum gyvenimo tuštybės, Jei mylimo širdy kaip lašas pražuvai, Jo mintimis mąstei, jo oru alsavai, Tai tapsi po mirties šešėlis tos būtybės, Sekiosi iš paskos, netekęs pats savęs, Kur mylimasis ves. Jei, gyvas būdamas, aukščiausiam tarnavai, Dangaus džiaugsmais kartu su juo dalinsies, O jei šėtonui artimas buvai, Tai pragare kartu su juo kankinsies. Bet, laimė, vergas angelo esu, Mums ateity abiem bus linksma ir šviesu. Tuo tarpu iš paskos tam angelui sekioju, Tai danguje būnu, tai pragare vaitoju. Kai prisiminusi ji atsidus giliai, Aš prisiartinsiu, kedensiu plaukus jai, Sumišiu su kvapu ir užvaldysiu ją, Ir būsiu danguje! Tačiau kada!. . Užjaus, kurie yra mylėję Ir tas baisias kančias pavydo iškentėję! Dar daug reikės klajoti man, deja, Pakol ją viešpats pasišauks į rojų, – Tada šešėlis mano paskui ją Vogčiom atšliauš prie visagalio kojų. (Laikrodis pradeda mušti valandas)

Namas Vilniuje, Bernardinų g. 12, kuriame gyveno Adomas Mickevičius

Namas Vilniuje, Bernardinų g. 12, kuriame gyveno Adomas Mickevičius

Juozas Kamarauskas: Bernardinų kapinės, 1912 m. , Lietuvos dailės muziejus

Juozas Kamarauskas: Bernardinų kapinės, 1912 m. , Lietuvos dailės muziejus

Vavelio pilis Krokuvoje

Vavelio pilis Krokuvoje

ADOMO MICKEVIČIAUS KAPAS KROKUVOS PILYJE

ADOMO MICKEVIČIAUS KAPAS KROKUVOS PILYJE