Profil matematyczny Dla kogo jest profil matematyczny Matematyka

  • Slides: 7
Download presentation
Profil matematyczny

Profil matematyczny

Dla kogo jest profil matematyczny? “Matematyka jest alfabetem przy pomocy Jakie przedmioty oferujemy w

Dla kogo jest profil matematyczny? “Matematyka jest alfabetem przy pomocy Jakie przedmioty oferujemy w rozszerzeniu? którego Bóg opisał wszechświat” - Galileusz Profil matematyczny jest odpowiedzią dla matematyka geografia lub fizyka język angielski osób, które wiążą swoją przyszłość z naukami ścisłymi, np. mechatroniką, budową maszyn, mechaniką lotnictwem, i robotyką, automatyką, elektrotechniką, budownictwem, matematyką stosowaną i ekonomią. Języki obce do wyboru: język francuski (podstawa lub kontynuacja) język niemiecki (podstawa lub kontynuacja) język włoski (podstawa)

Co otrzymujesz? Przedmioty dodatkowe: ● fizyka jądrowa, ● fizyka w doświadczeniach, ● C++ and

Co otrzymujesz? Przedmioty dodatkowe: ● fizyka jądrowa, ● fizyka w doświadczeniach, ● C++ and PYTHON programming basics Programy dodatkowe: ● ● podstawy statystyki, ekonomia w praktyce, zarządzanie firmą, podstawy ekonomii i biznesu

Co oferujemy? ● ● ● nowocześnie wyposażone i zmodernizowane pracownie: matematyczne i fizyczna dzięki

Co oferujemy? ● ● ● nowocześnie wyposażone i zmodernizowane pracownie: matematyczne i fizyczna dzięki uczestnictwu szkoły w projekcie finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 -2020 „Uczymy metodą eksperymentu”, zmodernizowana pracownia geograficzna, pracownia informatyczna wyposażona w najnowszy sprzęt komputerowy, zajęcia z robotyki prowadzone w oparciu o roboty edukacyjne oraz zestawy LEGO, zajęcia laboratoryjne w nowoczesnym laboratorium fizycznym, podczas których będziesz mógł samodzielnie wykonać doświadczenia, program „Klasa z ECDL”, który pozwala „przygotować uczniów do zdobycia uznanego na całym świecie certyfikatu ECDL, a tym samym do rozwoju i potwierdzenia niezbędnych w dzisiejszym społeczeństwie umiejętności komputerowych”

Z jakimi instytucjami współpracujemy? ● Narodowe Centrum Badań Jądrowych – co roku jeździmy z

Z jakimi instytucjami współpracujemy? ● Narodowe Centrum Badań Jądrowych – co roku jeździmy z wizytą, podczas której zwiedzamy reaktor Maria i uczestniczymy w wykładach i ćwiczeniach prowadzonych przez pracowników centrum, ● Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych oraz Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego – bierzemy udział w wykładach i warsztatach, ● Wydziały Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej – uczestniczymy w warsztatach i konkursach, ● Akademia Górniczo - Hutnicza – bierzemy udział w „Olimpiadzie o diamentowy Indeks AGH”, ● Państwowy Instytut Geologiczny – korzystamy z warsztatów prowadzonych przez pracowników Instytutu, ● Erasmus+ – bierzemy udział w projektach i wymianach międzynarodowych.

Co otrzymasz? ● Kompleksowo przygotujesz się do egzaminu maturalnego. ● Weźmiesz udział w konkursach,

Co otrzymasz? ● Kompleksowo przygotujesz się do egzaminu maturalnego. ● Weźmiesz udział w konkursach, np. konkurs „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”, Konkurs Fizyczny “Lwiątko”, „Olimpiada o diamentowy Indeks AGH”, Międzynarodowy Konkurs Matematyczny “Kangur”, “Zagłębiowski Konkurs Matematyczny”. ● Wyposażymy Cię w podstawowe umiejętności dla potrzeb dziedzin: finanse i ubezpieczenia, matematyka, nauki inżynierskie, nauki medyczne, geografia, nauki społeczne. ● Udział w wycieczkach przedmiotowych, dzięki którym rozwiniesz zainteresowania matematyczne, np. udział w “Święcie Liczby Pi”.

Dołącz do nas!!! Profil matematyczny w Plater

Dołącz do nas!!! Profil matematyczny w Plater