Prandkultuur Soldina Hrmame mis Nimetatud 17 sajandi keskel

  • Slides: 9
Download presentation
Pärandkultuur Soldina

Pärandkultuur Soldina

Härmamäe mõis Nimetatud 17. sajandi keskel (sks. k. Hof Hermannsberg) Mõisahoones asus ka pruulikoda.

Härmamäe mõis Nimetatud 17. sajandi keskel (sks. k. Hof Hermannsberg) Mõisahoones asus ka pruulikoda. Mõisa kõrvalhooned 1749 olid valitseja töötuba telliskivist ahjuga, saun, rehi, 15 lauta, 2 hobusetalli ja vankrikuur 1945. a oli laudas vangilaager 1947 kuulus Narva ehitustrustile Seejärel kuni EV taastamiseni oli Nõukogude sõjaväeosa. Praegu kuulub pärijatele

Soldina rahvamaja Ehitatud 1921. a. Oli suur maja, puhvetiga ärklikorrusel. Ehitati üles Arumäe ja

Soldina rahvamaja Ehitatud 1921. a. Oli suur maja, puhvetiga ärklikorrusel. Ehitati üles Arumäe ja Soldina rahva rahadega, kui palju keegi pani pole teada. Majal oli võlg ja hoone anti üle Asundusametile. Seda hoonet ei purustanud sõda vaid see tassiti laiali.

Tuleviku asundus 1939. a kuivendati maa, rajati teed ja ehitati kõik 26 taluhoonet, majad

Tuleviku asundus 1939. a kuivendati maa, rajati teed ja ehitati kõik 26 taluhoonet, majad punasest kärgtellisest, katused punasest katusekivist, ruumid seest krohvitud, laut elamuga ühe katuse all. 26 -st ehitatud asundustalust on alles 7, teistest vundamendid, hästi on jälgitav algselt rajatud teedesüsteem.

Koitla Abeli maja Viimaseks elanikuks oli 1990. aastate alguses 90 aastane Koitla Aabel, tema

Koitla Abeli maja Viimaseks elanikuks oli 1990. aastate alguses 90 aastane Koitla Aabel, tema oli selles külas veel ainus, kes Pätsilt 1936. a. talu sai.

Soldina raudteejaam Vanast jaamahoonest sai otse üle raudtee Suur. Soldina mõisa ja lõunasse Soldina

Soldina raudteejaam Vanast jaamahoonest sai otse üle raudtee Suur. Soldina mõisa ja lõunasse Soldina rahvamajast mööda, Arumäe teele. Kui sõda oli purustanud vana jaama, ehitati uus hoone põhjapoole raudteed, see lagunes ning samale vundamendile rajati 1970 -ndatel praegune.

Suur-Soldina mõis Rajatud Rootsi ajal, esmamainitud koos külaga 1688. Mõisahoones asus kool, seal oli

Suur-Soldina mõis Rajatud Rootsi ajal, esmamainitud koos külaga 1688. Mõisahoones asus kool, seal oli ka Alutaguse vallamaja, hoone hävis sõjas.

Tuleviku-Hiiemetsa tee Rajatud koos Tuleviku asundusega, viimastel aastatel on suures osas remonditud, hädaga läbitav.

Tuleviku-Hiiemetsa tee Rajatud koos Tuleviku asundusega, viimastel aastatel on suures osas remonditud, hädaga läbitav. Kujunes Arumäe ja Soldina rahva kirikuteeks Vaivara kirikusse, nii teda rahva suus nimetatigi.

Asunduse näidistalu Ehitati algselt näidistaluna, maja teistest poole suurem, mansardkorrus võlvakendega, suur eeskujulikult korrastatud

Asunduse näidistalu Ehitati algselt näidistaluna, maja teistest poole suurem, mansardkorrus võlvakendega, suur eeskujulikult korrastatud ning parimate aednike projektide järgi kujundatud aed ümber maja. Majast on hävinud ca kolmandik, säilinud mansardkorruse aken.