Paliatyvios prieiros organizavimas ir valdymas Vokietijos sveikatos prieiros

  • Slides: 44
Download presentation
Paliatyvios priežiūros organizavimas ir valdymas Vokietijos sveikatos priežiūros įstaigose – geras pavyzdys ir siekiamybė

Paliatyvios priežiūros organizavimas ir valdymas Vokietijos sveikatos priežiūros įstaigose – geras pavyzdys ir siekiamybė mums VšĮ Biržų ligoninės Direktoriaus pavaduotoja slaugai Audronė Gaigalienė Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Paliatyvi pagalba (PP) - tai visapusiška ir aktyvi pagalba ligoniui, sergančiam progresuojančia, nepagydoma, neįveikiama

Paliatyvi pagalba (PP) - tai visapusiška ir aktyvi pagalba ligoniui, sergančiam progresuojančia, nepagydoma, neįveikiama liga, bei pagalba jo šeimos nariams, gerinanti šių asmenų gyvenimo kokybę: pasitelkiant profilaktiką, kentėjimų išvengimą ir sumažinimą, skausmo ir kitų (psichosocialinių) problemų ankstyvą atpažinimą, tikslų įvertinimą, gydymą bei sprendimų priėmimą. Tai unikalus gydymo būdas ir pagalba, nes į priežiūrą įtraukiami patys ligoniai, savanoriai, šeima ir artimieji, teikiamos paslaugos tarpdisciplininės komandos principu, parama šeimai ir po artimojo mirties. Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Paliatyvios pagalbos (PP) judėjimas kilo iš prieglaudų, slaugos namų veiklos. Modernaus PP ligoninių judėjimo

Paliatyvios pagalbos (PP) judėjimas kilo iš prieglaudų, slaugos namų veiklos. Modernaus PP ligoninių judėjimo steigėja laikoma Cicely Saunders, kuri 1967 m. Londone atidarė Švento Kristoforo PP ligoninę vadinamą hospisu, skirtą mirštančių ligonių slaugai. Tai buvo pirmoji šios srities ligoninė (tapusi pasauliniu pavyzdžiu), kur pradėtas taikyti integruotas pagalbos modelis, apimantis klinikinę pagalbą, mokslinius tyrimus ir personalo mokymą. Cicely Saunders savo profesinį ir asmeninį gyvenimą skyrė pacientų, sergančių mirtinomis ir progresuojančiomis ligomis, priežiūrai ir tyrimui. Ji visada gilinosi į specifinius ir unikalius kiekvieno paciento ir jo šeimos poreikius (holistinis požiūris). Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Žodis „paliatyvus“ kilęs iš lotynų kalbos žodžio pallium, kuris reiškia apsiaustą, kaukę, apvalkalą arba

Žodis „paliatyvus“ kilęs iš lotynų kalbos žodžio pallium, kuris reiškia apsiaustą, kaukę, apvalkalą arba apdangalą. Oksfordo anglų kalbos žodynas šį terminą apibūdina padėti, išvaduoti, netaikant gydymo. Tai yra aktyvios priežiūros teikimas asmeniui, kuriam įprasta medicinos pagalba jau nepajėgia padėti. Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

PSO 1990 m. apie PP kalbėjo taip: tai yra ligonio, sergančio neįveikiama liga, visapusiška

PSO 1990 m. apie PP kalbėjo taip: tai yra ligonio, sergančio neįveikiama liga, visapusiška ir aktyvi pagalba. Svarbiausia yra - skausmo ir kitų simptomų kontrolė, socialinių, dvasinių bei psichologinių problemų sprendimas. Šis apibrėžimas yra labiau orientuotas į pacientą, pabrėžiantis įvairiapusę žmogaus prigimtį ir laikantis gyvenimo kokybę aukščiausiu tikslu. Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Naujesnis PP apibrėžimas PSO pateiktas 2002 m. , kuris akcentavo kančios profilaktiką. . .

Naujesnis PP apibrėžimas PSO pateiktas 2002 m. , kuris akcentavo kančios profilaktiką. . . PP būdai gerinantys gyvenimo kokybę pacientams ir jų šeimos nariams, susiduriantiems su problemomis, kylančiomis dėl gyvybei gręsiančių ligų, pasitelkiant profilaktiką, kentėjimų išvengimą ir sumažinimą, skausmo ir kitų (psichosocialinių) problemų ankstyvą atpažinimą, tikslų įvertinimą, gydymą bei sprendimų priėmimą. Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

LR Sveikatos apsaugos ministerijos 2007 m. sausio 11 d. įsakyme Nr. V-14 „Dėl Paliatyvios

LR Sveikatos apsaugos ministerijos 2007 m. sausio 11 d. įsakyme Nr. V-14 „Dėl Paliatyvios pagalbos paslaugų suaugusiems ir vaikams teikimo reikalavimų aprašo patvirtinimo“, priimtos PP sampratos: tai ligonio, sergančio pavojinga gyvybei, nepagydoma, progresuojančia liga, ir jo artimųjų gyvenimo kokybės gerinimo priemonės, užkertančios kelią kančioms ar jas lengvinančios, padedančios spręsti kitas fizines, psichologines ir dvasines problemas. Kalbant apie PP svarbu atminti, jog ji apima du pagrindinius pagalbos vienetus: paliatyvų ligonį ir jo artimuosius. Pagalba jiems teikiama lygiagrečiai. Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Šiandieninės paliatyvios pagalbos (PP) tikslas yra: 1. Mažinti fizines kančias ir/ar jų išvengti. 2.

Šiandieninės paliatyvios pagalbos (PP) tikslas yra: 1. Mažinti fizines kančias ir/ar jų išvengti. 2. Tiksliai nustatyti ligonius varginančius simptomus, juos kontroliuoti ir mažinti. 3. Nustatyti psichologines ir socialines ligonio bei jo artimųjų problemas, padėti jas spręsti stiprinant norą gyventi, o mirtį laikant natūraliu procesu. 4. Pagerinti ligonio ir jo artimųjų gyvenimo kokybę. 5. Padėti ligonio šeimai ar jo artimiesiems netekties laikotarpiu. Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Šie PP principai išplaukia iš 2002 m. PSO pateikto PP apibrėžimo : • ji

Šie PP principai išplaukia iš 2002 m. PSO pateikto PP apibrėžimo : • ji mažina skausmą ir kitus simptomus; • teigia gyvenimą ir laiko mirimą normaliu procesu; • nesiekia nei paspartinti, nei atidėti mirties; • integruoja psichologinius ir dvasinius paciento priežiūros aspektus; • siūlo paramos sistemą, padedančią pacientui gyventi kuo aktyvesnį gyvenimą iki pat mirties; • siūlo padėti šeimai susidoroti su paciento liga ir netektimi; • taiko interdisciplininį požiūrį ir stengiasi patenkinti paciento ir jo šeimos poreikius, įskaitant konsultavimą netekties atvejais, jeigu to reikia; • gerina gyvenimo kokybę, gali teigiamai veikti ligos eigą; • taikoma ankstyvosioms ligos stadijoms kartu su kitais gydymo būdais, kurių reikia pailginti gyvenimą – chemoterapija, spindulinė terapija, atlieka tyrimus, kurių reikia geriau suvokti ir kontroliuoti ligos komplikacijas. Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Didžiojoje dalyje Europos valstybių PP paslaugos yra teikiamos ir jų poreikį nulemia daugelis veiksnių

Didžiojoje dalyje Europos valstybių PP paslaugos yra teikiamos ir jų poreikį nulemia daugelis veiksnių : • besikeičianti sveikatos apsaugos sistema; • medicininių paslaugų teikimo prioritetai namuose, bendruomenėje, bet ne ligoninėje; • alternatyvių gydymo ir slaugos būdų paieškos; • ekonomiškai pagrįstų sprendimų poreikis; • etikos dilemos apie mirimo procesą; • didėjantis vyresnio amžiaus žmonių skaičius; • poreikis ir suvokimas branginti likusį laiką (gyvenimą); • daugėjantis asmenų, kuriems reikalinga PP, skaičius; • gyvenimo kokybės gerinimas. Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Musu šalyje vyraujantis senjimo fenomenas, kaip ir Europoje didelis mirtingumas nuo kraujotakos sistemos ligu

Musu šalyje vyraujantis senjimo fenomenas, kaip ir Europoje didelis mirtingumas nuo kraujotakos sistemos ligu ir nuolat didjantis onkologiniu susirgimu skaicius bei traumu ir apsinuodijimu skaicius privercia susimastyti apie PP paslaugu poreikio butinuma/didjima. Svarbu atkreipti dmesi, kad daugjant asmenu, kuriems reikalinga PP, kartu daugja ir artimuju, kuriems reikalinga profesionali pagalba, padedanti apsaugoti juos nuo fiziniu, psichologiniu, socialiniu sveikatos sutrikimu. Todl PM turi buti viena iš prioritetiniu sveikatos priežiuros sriciu, siekianciu ne tik gerinti gyvenimo kokybe sergantiesiems, bet ir ju artimiesiems. Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Paliatyvios pagalbos organizavimas Vokietijoje Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą

Paliatyvios pagalbos organizavimas Vokietijoje Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Liegt eine behandelbare Ursache vor ?

Liegt eine behandelbare Ursache vor ?

Fizinių poreikių vertinimas. Visi poreikiai yra svarbūs, tačiau nė vieno iš jų negalima pradėti

Fizinių poreikių vertinimas. Visi poreikiai yra svarbūs, tačiau nė vieno iš jų negalima pradėti tenkinti, kol neišspręstos fizinės ir funkcinės problemos (simptomai). Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Psichologinių poreikių vertinimas. Apima ligonio artimųjų emocines problemas, pvz. pyktį, nerimą, neigimą, depresiškumą, liūdesį.

Psichologinių poreikių vertinimas. Apima ligonio artimųjų emocines problemas, pvz. pyktį, nerimą, neigimą, depresiškumą, liūdesį. Labai svarbu išsiaiškinti, kaip paliatyvių ligonių artimieji jaučiausi, kokie jausmai, kokios mintys, kokia reakcija į ligą, kaip planuoja savo tolimesnį gyvenimą ir pan. Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Socialinių poreikių vertinimas. Socialiniai poreikiai gali veikti artimųjų gyvenimo kokybę. Šie poreikiai gali būti

Socialinių poreikių vertinimas. Socialiniai poreikiai gali veikti artimųjų gyvenimo kokybę. Šie poreikiai gali būti susiję su sveikatos sutrikimais, pakitusiais santykiais su žmonėmis ir socialine izoliacija, finansinėmis problemomis, darbo netekimu ir socialinės padėties praradimu, informacijos apie pagalbos tarnybas, ligonio būklę ir slaugą. Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Dvasinių poreikių vertinimas. Į bet kurį su sveikata susijusį gyvenimo kokybės vertinimą reikia įtraukti

Dvasinių poreikių vertinimas. Į bet kurį su sveikata susijusį gyvenimo kokybės vertinimą reikia įtraukti ir dvasinius, egzistencinius rūpesčius. Labai svarbu atrasti gyvenimo prasmę, paskirtį ir vertingumą, kančios ir mirties prasmę bei paskirtį, turėti viltį ir troškimą gyventi, tikėti ir pasitikėti savimi bei kitais, tikėti kitomis galiomis ir Dievu. Prasmės radimas gyvenime yra svarbus kriterijus, artimai susijęs su artimųjų gyvenimo kokybės suvokimu. Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Situacijos veiksniai. Nors kiekvieno žmogaus, patiriančio artimojo netektį, patirtis yra individuali, tačiau ligai tęsiantis

Situacijos veiksniai. Nors kiekvieno žmogaus, patiriančio artimojo netektį, patirtis yra individuali, tačiau ligai tęsiantis ilga laiką – mėnesiais ar metais – ir jos eigai esant nepastoviai ir nenuspėjamai, artimųjų gebėjimas susidoroti su išgyvenimais labai sumažėja. Tai paaiškina pavyzdys: „Tai buvo baisus laikotarpis. Manau, būčiau lengviau susitaikiusi, jei būtų ištikęs širdies smūgis ir mirtis. Man būtų liūdna ir aš sielvartaučiau, tačiau tai, ką patiriu dabar, yra baisiausias dalykas, kuris kada nors gali atsitikti. Todėl, kad mes žinom, jog niekas jau nepadės. Galų gale, visai tai bus perniek. . Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Aplinkos veiksniai. PP ligoninės aplinka artimiesiems gali turėti bauginantį poveikį. Slaugos pastangos, siekiančios palatą

Aplinkos veiksniai. PP ligoninės aplinka artimiesiems gali turėti bauginantį poveikį. Slaugos pastangos, siekiančios palatą paversti mažiau bauginančia ir labiau svetinga, patogia pagerina artimųjų gebėjimą bendrauti. Artimųjų įtampa yra mažesnė, kai jie gali būti su savo mirštančiu mylimu žmogumi tylioje, konfidencialioje aplinkoje. Vokietijoje ir slaugančiai šeimai suteikiami patogumai poilsiui. Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Socialiniai ir ekonominiai veiksniai. Šeimos, susiduriančios su progresuojančia liga, neretai patiria finansinę įtampą. Dažnos

Socialiniai ir ekonominiai veiksniai. Šeimos, susiduriančios su progresuojančia liga, neretai patiria finansinę įtampą. Dažnos kelionės į ligoninę ir atgal, pajamų praradimas gali padidinti artimųjų patiriamą įtampą. Svarbus pasitikėjimas personalu. Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Šeimos bendravimo ypatumai. Socialinė aplinka turi didelį poveikį bendravimui mirties ir mirštančiojo aplinkoje. Bendravimas

Šeimos bendravimo ypatumai. Socialinė aplinka turi didelį poveikį bendravimui mirties ir mirštančiojo aplinkoje. Bendravimas mirtinos ligos atvejais dažnai atskleidžia sudėtingą įvairių susidorojimų būdų tinklą, naudojamą tų, kurie yra patekę į minėtą situaciją. Pagrindinis bruožas veikiantis bendravimo būdą, yra tai, ar artėjanti mirtis yra pripažįstama ir priimama. Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Apibendrinant galima pasakyti, kad reikšmingiausi mirštančių ligonių artimųjų poreikiai galutinės ligos stadijos ar mirties

Apibendrinant galima pasakyti, kad reikšmingiausi mirštančių ligonių artimųjų poreikiai galutinės ligos stadijos ar mirties metu yra: buvimas su mirštančiu žmogumi kiek nori ir kada nori; ligonio aplinkos apsauga nuo triukšmo ir šurmulio, jo patogumo, privatumo garantavimas, ligos simptomų kontroliavimas; slaugymo aplinkos pastovumas; žinojimas, jog personalas pripažįsta ligonio „ypatingą padėtį“; nuošali vieta poilsiui, netoli ligonio; noras gauti informaciją apie slaugos planus ir apie artėjančią mirtį; ligoniui ir artimiesiems pažįstamas slaugytojas; pagalba, rūpinimasis fiziniais poreikiais; galimybė išreikšti emocijas; paguoda, parama iš artimųjų, draugų bei sveikatos priežiūros personalo. Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Tėvas grįžo iš laidotuvių ceremonijos. Jo septynmetis sūnus stovėjo prie lango, plačiai atmerkęs akis,

Tėvas grįžo iš laidotuvių ceremonijos. Jo septynmetis sūnus stovėjo prie lango, plačiai atmerkęs akis, ant kaklo pasikabinęs auksinį mamos amuletą, paskendęs mintyse, kurios buvo sunkios jo amžiui. Tėvas paėmė jį, ir berniukas paklausė: „Kur mama? “. „Danguje“, atsakė tėvas, rodydamas pirštu į viršų. Berniukas pakėlė akis ir ilgai žiūrėjo tylėdamas. Tą naktį sumišusiam vaikui kilo klausimas: „Kur yra dangus? “ Atsakymo nesulaukė: žvaigždės atrodė tarsi karštos nebylios tylios ašaros. R. Tagore, Bėglys, II dalis, XXI Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Europos šalys jau keliolika metų turi integruotas PP paslaugas į nacionalinę sveikatos apsaugos sistemą,

Europos šalys jau keliolika metų turi integruotas PP paslaugas į nacionalinę sveikatos apsaugos sistemą, kur veikia adaptuotos PP ligoninės, skyriai, teikiamos paslaugos namuose, dirba kvalifikuoti specialistai ir savanoriai. Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Ačiū už dėmesį Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą

Ačiū už dėmesį Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.