Painkime save ir kitus 3 savait Pareng Socialin

  • Slides: 19
Download presentation
Pažinkime save ir kitus 3 savaitė Parengė Socialinė pedagogė Jūratė Švaplėnienė

Pažinkime save ir kitus 3 savaitė Parengė Socialinė pedagogė Jūratė Švaplėnienė

Filmukas: „Ančiukas, kuris nemokėjo žaisti futbolo“ Peržiūrėkite filmuką su vaiku: https: //www. vaikams. lt/filmukai/anciukas-kuris-nemokejo-zaisti-futbolo.

Filmukas: „Ančiukas, kuris nemokėjo žaisti futbolo“ Peržiūrėkite filmuką su vaiku: https: //www. vaikams. lt/filmukai/anciukas-kuris-nemokejo-zaisti-futbolo. html Pagalvokite kartu su vaikučiu: Kodėl ančiuką visi vadino nevykėliu? (nemokėjo žaisti futbolo) Ką mokėjo šis ančiukas? (groti dūdele) Ar būtina mokėti viską? (kiekvienas mokame tai, kas mums patinka ir ką gebame. Vienas moka. . . , kitas moka. . . Svaru turėti savo mėgiamą dalyką ir mokėti jį gerai. . . Jei norime, galime išmokti. . . Kaip ančiukas padėjo statantiems stadioną? (jis grojo dūdele, visiems pakėlė nuotaiką ir darbas pavyko. . . ); rungtynių metu jo muzika padėjo laimėti prieš žąsiukus. . . Mėgiama veikla, atliekama noriai (ir iš širdies), gali pasitarnauti bendram labui. . . Nemokėti kažko nėra gėda, galima išmokti, jei yra svarbu ir turim tam gabumų. . Nežinoti kažko – nėra gėda, galima rasti informacijos ir sužinoti, kai yra svarbu ir yra noras. . .

Pavaizduok Pavaizduok, koks veikėjas tau labiausiai patiko: Piešiniu, Lipdiniu, Karpiniu, Savitu būdu. . .

Pavaizduok Pavaizduok, koks veikėjas tau labiausiai patiko: Piešiniu, Lipdiniu, Karpiniu, Savitu būdu. . . Atsiųskite darbo nuotrauką ir vaiko išsakytas mintis el. paštu: Juvenoss@gmail. com

UŽDUOTIS: „Kad geriau tave pažinčiau“

UŽDUOTIS: „Kad geriau tave pažinčiau“

Žaidimas šeimai Žaidime tegul dalyvauja vienas šeimos vaikas ir vienas tėvas. Susėskite kartu prie

Žaidimas šeimai Žaidime tegul dalyvauja vienas šeimos vaikas ir vienas tėvas. Susėskite kartu prie stalo ir paprašykite, kad vaikas pasakytų 4 -8 dalykus, ką jisai norėtų, kad tėtis ar mama jam padarytų. Iš šių visų dalykų, išsirinkite 4 -is ir užrašykite juos kairėje popieriaus lapo pusėje. Tada, tegul vaikas paprašo, kad jūs pasakytumėte 4 -8 dalykus, ką norėtumėte, kad jums padarytų vaikas. Iš visų variantų, išsirinkę 4 -ias užduotis, surašykite jas dešinėje lapo pusėje. Stenkitės, kad užduotys būtų kuo įdomesnės, neapsiribotų kasdieniniais veiksmais, ką ir taip jūs darote šeimoje. Pavyzdžiui, tai galėtų būti: išrinkti naują deserto receptą ir padėti mamai ar tėčiui jį pagaminti, išmėginti naują aktyvią veiklą – važinėjimą riedučiais, čiuožimą, svarbu, kad darytumėte tai kartu. Ir kai ateis sekmadienio 11. 00 valanda (ar kitas laikas, skirtas tik tėvams ir vaikui), vieną darykite tai, ką nori jūsų vaikas, o kitą – tai, ką norite jūs, paeiliui iš tų užduočių, kurias užsirašėte ant lapo. Žaidimas tęsiasi 2 mėnesius. O jūs, kartu su savo vaiku, atliekate 8 -ias užduotis. Galbūt, šis žaidimas jums taip patiks, kad norėsite jį pakartoti.

Pokštas ar mokslas? Dažnai laikas žaidimams vaikams suteikiamas kaip atsipalaidavimas nuo rimto mokymosi. Bet

Pokštas ar mokslas? Dažnai laikas žaidimams vaikams suteikiamas kaip atsipalaidavimas nuo rimto mokymosi. Bet vaikams žaidimas ir yra rimtas mokslas. Gausūs žaidimai yra kiekvieno vaiko pareiga, atsakomybė, darbas ir pagrindinis mokslas. Fred Rogers

Karšta – šalta Vienas vaikas (šeimos narys) turi trumpam išeiti iš kambario, o kiti

Karšta – šalta Vienas vaikas (šeimos narys) turi trumpam išeiti iš kambario, o kiti paslepia kokį nors daiktą. Sugrįžęs mažylis (šeimos narys) turi jį surasti. Kai ieško toli nuo tos vietos, kur daiktas paslėptas, kiti garsiai šaukia: „Šalta. “ O kai artėja prie jo, sako: „Karšta, karšta. “

Buriuok vandenyne Pripūskite čiužinį ir patieskite jį ant grindų, pasiimkite du kastuvėlius ir jau

Buriuok vandenyne Pripūskite čiužinį ir patieskite jį ant grindų, pasiimkite du kastuvėlius ir jau esate sudužusio laivo keleiviai. Grindys yra vandenynas, čiužinys – valtis, kastuvėliai – irklai. Kai vandenynas yra ramus, dairotės, ar netoliese nepraplaukia laivai, akimis ieškokite tariamų žuvėdrų ir vandenyje šokinėjančių delfinų. O kai vandenyne kils audra, stipriai vienas kitą laikykite, kad neiškristumėte iš valties ir nepatektumėte rykliui tiesiai į nasrus. Iš pradžių, ko gero, jums teks vadovauti žaidimui, bet netrukus kapitono vaidmenį perims mažylis.

Persikelk per upę Upė, aišku, yra menama, kaip ir per ją nutiestas tiltelis. Kiekvienas

Persikelk per upę Upė, aišku, yra menama, kaip ir per ją nutiestas tiltelis. Kiekvienas žaidėjas privalo jį pereiti. Iš pažiūros žaidimas paprastas, bet kiekvienas dalyvis privalo kitokiu būdu įveikti tiltelį. Pirmam lengviausia. Antram jau reikia pasukti galvą, kaip tai padaryti (pavyzdžiui, peršokti upę arba pereiti atbulom). Trečiam dar kitaip, pavyzdžiui, pereiti keturiomis. Ketvirtam užduotis jau labai sudėtinga, mat negalima eiti taip, kaip ėjo ankstesni žaidėjai. Šis žaidimas bus linksmesnis, jeigu dalyvaus daugiau žaidėjų.

Kas čia šnypščia? Įsirašykite įvairių garsų: siurblio, atidaromos gėrimų skardinės, tualete nuleidžiamo vandens, katino

Kas čia šnypščia? Įsirašykite įvairių garsų: siurblio, atidaromos gėrimų skardinės, tualete nuleidžiamo vandens, katino kniaukimą, musės zvimbimą. Kartu su vaikais jų klausykitės ir spėliokite, ką reiškia koks garsas. Aišku, laimi tas mažylis, kuris pirmasis atspės.

Vaikščiok lynu Ant grindų priklijuokite ilgą kelių metrų lipnią juostą, kad vaikas pasimokytų vaikščioti

Vaikščiok lynu Ant grindų priklijuokite ilgą kelių metrų lipnią juostą, kad vaikas pasimokytų vaikščioti lynu. Pati taip pat pamėginkite. Jei pavyko išsilaikyti, pabandykite eiti šonu, užsimerkusi arba atsitūpusi.

Simas sako Simas paliepia, ką kiti žaidėjai privalo daryti. Pavyzdžiui, „Simas sako: palieskite savo

Simas sako Simas paliepia, ką kiti žaidėjai privalo daryti. Pavyzdžiui, „Simas sako: palieskite savo nosį“, „Simas sako: atsistokite ant vienos kojos“, „Simas sako: pašokinėkite viena koja. “ Kai vienu metu ištarsite „O dabar atsisėskite“ arba „Pasivaišinkite sausainiais“ ir nepridursite: „Simas sako“, vaikai jūsų paliepimo neturi vykdyti. Kas suklysta, iškrinta iš žaidimo.

Šokantys veidrodžiai Reikės įsirašyti įvairių trumpų melodijų. Gali būti trumpi roko, džiazo, repo, klasikinės

Šokantys veidrodžiai Reikės įsirašyti įvairių trumpų melodijų. Gali būti trumpi roko, džiazo, repo, klasikinės muzikos ir t. t. gabaliukai. Žaidėjai suskirstomi į šokėjus ir „veidrodžius“. Įjungus muziką jie ima šokti. Šokėjas stengiasi šokti muzikos ritmu, o „veidrodis“ kartoti kiekvieną jo judesį. Po minutės pasikeičiate vaidmenimis.

Matau, matau. . . kažką žalio Arba raudono, arba trikampį, arba prasidedančio raide A.

Matau, matau. . . kažką žalio Arba raudono, arba trikampį, arba prasidedančio raide A. Minčių gali būti daug. Šis žaidimas moko vaikus pažinti spalvas, formas, medžiagas ir raides. Galima jį pritaikyti prie vaikų amžiaus. Jis tinka ir dvejų metų mažyliams, ir šešiamečiams. Jūs sakykite: „Matau, matau kažką žalio. Kas gi tai? “, o vaikas turi atspėti, ką pamatėte.

Sugedęs telefonas Susėskite su vaikais ratu ir mažyliui, sėdinčiam iš dešinės, tyliai į ausį

Sugedęs telefonas Susėskite su vaikais ratu ir mažyliui, sėdinčiam iš dešinės, tyliai į ausį pašnabždėkite sakinį, pavyzdžiui, „Magdai patinka raudona spalva. “ Dabar mažylis šiuos žodžius į ausytę pašnibžda savo kaimynui, o šis dar kitam. Kas žino, ar paskutinis vaikas neišgirs, kad Agnei patinka spalvotas ruduo?

Pusryčiai ant grindų Jei mažylis nelabai valgus, galite pabandyti tokį žaidimą. Ant grindų pasitieskite

Pusryčiai ant grindų Jei mažylis nelabai valgus, galite pabandyti tokį žaidimą. Ant grindų pasitieskite antklodę, į kelioninį krepšelį įsidėkite maisto ir žaiskite iškylą. Galima prisisodinti meškiukų ir lėlių. O kai jau būsite „gamtoje“, apetitas turėtų atsirasti.

Gyvūnai Kiekvieną mažylį paverskite kokiu nors gyvūnu ir pradėkite sekti pasaką apie gyvūnus. Veiksmas

Gyvūnai Kiekvieną mažylį paverskite kokiu nors gyvūnu ir pradėkite sekti pasaką apie gyvūnus. Veiksmas gali vykti Afrikoje, džiunglėse arba kaime. Kaskart, kai pasakysite kokio nors gyvūno pavadinimą, mažylis turi pavaizduoti, kaip jis riaumoja, kvaksi, amsi ir t. t. Kuo dažniau sekdama pasakėlę minite gyvūnus, tuo linksmiau.

Juda – nejuda Paleiskite muziką ir pakvieskite vaikus šokti. Kol muzika groja, jie šoka,

Juda – nejuda Paleiskite muziką ir pakvieskite vaikus šokti. Kol muzika groja, jie šoka, o kai nutyla, privalo sustingti vietoje. Judėti negalima, kol muzika pradeda groti. Kuris neištveria, iškrenta iš žaidimo.

Smagaus laiko drauge

Smagaus laiko drauge