Ismteljk t mivel ismerkedtnk meg az elz alkalommal

  • Slides: 13
Download presentation
Ismételjük át, mivel ismerkedtünk meg az előző alkalommal! Megtudtuk, hogy minden weblap egy szövegfájl.

Ismételjük át, mivel ismerkedtünk meg az előző alkalommal! Megtudtuk, hogy minden weblap egy szövegfájl. Minden utasítást < > jelek közé kell tennünk. (Ezeket nevezik tag-eknek. ) Az utasításoknak van záró tagjuk </ >, amiket ott kell elhelyeznünk, ahol az utasítás hatásának végének kell lenni.

Mentéskor figyelni kell, hogy a fájlformátum HTML legyen. Az eddig megismert utasítások (ezek kikísérletezése

Mentéskor figyelni kell, hogy a fájlformátum HTML legyen. Az eddig megismert utasítások (ezek kikísérletezése volt a házi feladat): • <B> félkövér</B> • <I> dőlt </I> • <U>aláhúzott</U> • <SUP>felső index</SUP> • <SUB>alsó index</SUB> Ezek az utasítások a füzetedbe is kerüljenek be!

Indítsd el a Jegyzettömb programot, majd gépeld be a következő szöveget! Péter nem csak

Indítsd el a Jegyzettömb programot, majd gépeld be a következő szöveget! Péter nem csak a hatványozásnál hiányzott – így nem tudja, hogy a 25 miért 32 -vel egyenlő -, hanem akkor is, amikor a kénsav képletét tanultuk (H 2 SO 4).

Végezd el a következő formázásokat: • • • a 25 -ben az 5 legyen

Végezd el a következő formázásokat: • • • a 25 -ben az 5 legyen felső index A H 2 SO 4 -ben a 2 és a 4 legyen alsó index Péter legyen aláhúzva Csak a hatványozás legyen dőlt betűvel Csak a képlet legyen vastag betűvel írva A kénsav félkövér és dőlt is legyen A monogramodon mentsd el a munkádat!

A következőképpen érhetted ezt el: <U>Péter</U> nem csak a <I>hatványozás</I>nál hiányzott – így nem

A következőképpen érhetted ezt el: <U>Péter</U> nem csak a <I>hatványozás</I>nál hiányzott – így nem tudja, hogy a 2<SUP>5</SUP> miért 32 -vel egyenlő -, hanem akkor is, amikor a <B><I>kénsav</I> képlet</B>ét tanultuk (H<SUB>2</SUB>SO<SUB>4</SUB>).

Töltsd le a vajdaval. hu-ról a nyers 0429 állományt, nyisd meg a Jegyzettömbbel, majd

Töltsd le a vajdaval. hu-ról a nyers 0429 állományt, nyisd meg a Jegyzettömbbel, majd mentsd el weblapként monogram 2 néven. Indíts el egy böngészőt, és nyisd meg a weblapot!

Mint látjátok, a böngészők nem értelmezik a szövegben elhelyezett ENTER-t! Épp ezért nekünk kell

Mint látjátok, a böngészők nem értelmezik a szövegben elhelyezett ENTER-t! Épp ezért nekünk kell a böngésző számára meghatároznunk, hol kezdődjék az új bekezdés! Ennek utasítása: <P> (Nincs záró tagja!) Ott kell elhelyeznünk, ahol új bekezdést szeretnénk kezdeni.

Háromszögek <P> A háromszög egy olyan sokszög, melynek három oldala van. A három oldalból

Háromszögek <P> A háromszög egy olyan sokszög, melynek három oldala van. A három oldalból következően pedig három csúcsa is van. A csúcsokat nagybetűvel (A, B, C) szokták jelölni. A csúcsokat az óramutató járásával ellenkező irányban szokás elnevezni. A háromszög oldalait kisbetűvel (a, b, c) jelöljük. Az erre vonatkozó szabály szerint úgy, hogy az A csúccsal szemközti oldalt a-val, a B csúccsal szemközti oldalt b-vel, a C csúccsal szemközti oldalt pedig c-vel. <P> A háromszögek csoportosítása <P> A szögeik szerint a háromszögek lehetnek: <P> Hegyesszögű háromszög (minden szöge kisebb mint 90°) Derékszögű háromszög (egy szöge pontosan 90°) Tompaszögű háromszög (egy szöge nagyobb mint 90°) <P> Oldalaik hossza szerint a háromszögek lehetnek: <P> Általános háromszög (minden oldala különböző hosszúságú) Egyenlő szárú háromszög (két szára azonos hosszúságú) Szabályos háromszög (minden oldala azonos hosszúságú) <P> A háromszögek nevezetes vonalai <P> Magasság, az a szakasz, ami a háromszög egyik csúcsából indul, és a csúccsal szemközti oldal egyenesére merőleges. Súlyvonal, az a szakasz, ami a háromszög egyik csúcsát összeköti a csúccsal szemközti oldal felezőpontjával. Középvonal, az a szakasz, ami a háromszög két oldalának felezőpontját köti össze. Helyezzük el az új bekezdés utasításokat a következő helyekre Mentsétek el a változásokat, frissítsétek a weblapot!

Van, amikor nem új bekezdést szeretnénk kezdeni, hanem csak egy új sort. Ennek parancsa

Van, amikor nem új bekezdést szeretnénk kezdeni, hanem csak egy új sort. Ennek parancsa a <BR> (Nincs záró tagja. ) Ott kell elhelyeznünk, ahol új bekezdést szeretnénk kezdeni. Alakítsd át szövegünket az alábbiak szerint:

Háromszögek <P> A háromszög egy olyan sokszög, melynek három oldala van. A három oldalból

Háromszögek <P> A háromszög egy olyan sokszög, melynek három oldala van. A három oldalból következően pedig három csúcsa is van. A csúcsokat nagybetűvel (A, B, C) szokták jelölni. A csúcsokat az óramutató járásával ellenkező irányban szokás elnevezni. <BR> A háromszög oldalait kisbetűvel (a, b, c) jelöljük. Az erre vonatkozó szabály szerint úgy, hogy az A csúccsal szemközti oldalt a-val, a B csúccsal szemközti oldalt b-vel, a C csúccsal szemközti oldalt pedig c-vel. <P> A háromszögek csoportosítása <P> A szögeik szerint a háromszögek lehetnek: <P> Hegyesszögű háromszög (minden szöge kisebb mint 90°) <BR> Derékszögű háromszög (egy szöge pontosan 90°) <BR> Tompaszögű háromszög (egy szöge nagyobb mint 90°) <P> Oldalaik hossza szerint a háromszögek lehetnek: <P> Általános háromszög (minden oldala különböző hosszúságú) <BR> Egyenlő szárú háromszög (két szára azonos hosszúságú) <BR> Szabályos háromszög (minden oldala azonos hosszúságú) <P> A háromszögek nevezetes vonalai <P> Magasság, az a szakasz, ami a háromszög egyik csúcsából indul, és a csúccsal szemközti oldal egyenesére merőleges. <BR> Súlyvonal, az a szakasz, ami a háromszög egyik csúcsát összeköti a csúccsal szemközti oldal felezőpontjával. <BR> Középvonal, az a szakasz, ami a háromszög két oldalának felezőpontját köti össze.

Mint látod, a bekezdések után van hely kihagyva, sortörések után nincs. A bekezdések igazítását

Mint látod, a bekezdések után van hely kihagyva, sortörések után nincs. A bekezdések igazítását ugyanúgy tudjuk állítani, mint a word-ben. A bekezdések igazítását a <P> utasításban elhelyezett ALIGN opcióval tudjuk beállítani. Az utasítás hatása mindig a következő bekezdésre vonatkozik!

<P ALIGN= CENTER > Háromszögek <P> A háromszög egy olyan sokszög, melynek három oldala

<P ALIGN= CENTER > Háromszögek <P> A háromszög egy olyan sokszög, melynek három oldala van. A három oldalból következően pedig három csúcsa is van. A csúcsokat nagybetűvel (A, B, C) szokták jelölni. A csúcsokat az óramutató járásával ellenkező irányban szokás elnevezni. <BR> A háromszög oldalait kisbetűvel (a, b, c) jelöljük. Az erre vonatkozó szabály szerint úgy, hogy az A csúccsal szemközti oldalt a-val, a B csúccsal szemközti oldalt b-vel, a C csúccsal szemközti oldalt pedig c-vel. <P> A háromszögek csoportosítása <P> A szögeik szerint a háromszögek lehetnek: <P> Hegyesszögű háromszög (minden szöge kisebb mint 90°) <BR> Derékszögű háromszög (egy szöge pontosan 90°) <BR> Tompaszögű háromszög (egy szöge nagyobb mint 90°) <P> Oldalaik hossza szerint a háromszögek lehetnek: <P> Általános háromszög (minden oldala különböző hosszúságú) <BR> Egyenlő szárú háromszög (két szára azonos hosszúságú) <BR> Szabályos háromszög (minden oldala azonos hosszúságú) <P> A háromszögek nevezetes vonalai <P> Magasság, az a szakasz, ami a háromszög egyik csúcsából indul, és a csúccsal szemközti oldal egyenesére merőleges. <BR> Súlyvonal, az a szakasz, ami a háromszög egyik csúcsát összeköti a csúccsal szemközti oldal felezőpontjával. <BR> Középvonal, az a szakasz, ami a háromszög két oldalának felezőpontját köti össze. Ha azt szeretnénk, hogy az első bekezdés (Háromszögek) középen legyen, akkor előtte kell megadnunk ezt! Írjuk is be elé, hogy <P ALIGN= CENTER >

Formázd meg a mintának megfelelően a weblapot, és az első weblappal együtt küldd el

Formázd meg a mintának megfelelően a weblapot, és az első weblappal együtt küldd el címemre! Jó munkát kívánok! A következő alkalommal ezt a weblapot szeretném folytatni veletek!!!