EMOCIJOS IR INFORMACIJOS SANTYKIS VIZUALIZUOJANT STATISTIK JONAS MALINAUSKAS

  • Slides: 21
Download presentation
EMOCIJOS IR INFORMACIJOS SANTYKIS VIZUALIZUOJANT STATISTIKĄ JONAS MALINAUSKAS, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos grafinio

EMOCIJOS IR INFORMACIJOS SANTYKIS VIZUALIZUOJANT STATISTIKĄ JONAS MALINAUSKAS, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos grafinio dizaino studijų programos vadovas Vilnius, 2018

Apie ką mes čia? Iš pirmo Kurlink Infografikos projektų INFORMACIJOS PATEIKIMO SCHEMA žvilgsnio turi

Apie ką mes čia? Iš pirmo Kurlink Infografikos projektų INFORMACIJOS PATEIKIMO SCHEMA žvilgsnio turi būti aišku, apie ką pasakoja infografikos darbas vyksta? Iš karto turi matytis procesų dinamika (didėjimas, mažėjimas etc. ) Kaip pasiskirsto Nagrinėjant turi būti ? aiškiai matomas procesų pasiskirstymas (funkcinis, geografinis, organizacinis)

Bendraudami su žmonėmis, atminkite, kad Jūs bendraujate ne su loginiais sutvėrimais, bet su emocinėmis

Bendraudami su žmonėmis, atminkite, kad Jūs bendraujate ne su loginiais sutvėrimais, bet su emocinėmis būtybėmis, veikiamomis išankstinių nuostatų, sukeltų garbės ir tuštybės. Dale Carnegie FAKTORIAI, formuojantys informacijos ir emocijos balansą infografikos darbuose: 1. Objektų bei fono spalva ir faktūra. 2. Dramatiškumą atskleidžiantis kontrastas. 3. Vizualinio pateikimo struktūros aiškumas. 4. Grafikos iliustratyvumo arba apibendrinimo laipsnis.

EMOCIJŲ DEFICITAS IR PERTEKLIUS Viktorija Pačkovska DD 17 D, 2016 m.

EMOCIJŲ DEFICITAS IR PERTEKLIUS Viktorija Pačkovska DD 17 D, 2016 m.

EMOCIJŲ DEFICITAS IR PERTEKLIUS Spalva kuria nuotaiką, bet neatlieka jokios Informatyvinės funkcijos Erika_Jarmolovska, DD

EMOCIJŲ DEFICITAS IR PERTEKLIUS Spalva kuria nuotaiką, bet neatlieka jokios Informatyvinės funkcijos Erika_Jarmolovska, DD 27 D, 2018 m.

EMOCIJŲ DEFICITAS IR PERTEKLIUS Darbo kompozicija paaiškina proceso eigą. Spalvos kuria nuotaiką, bet jų

EMOCIJŲ DEFICITAS IR PERTEKLIUS Darbo kompozicija paaiškina proceso eigą. Spalvos kuria nuotaiką, bet jų informacinės dedamosios pasirinkimas nėra motyvuotas Benas Mažeika, DD 27 D, 2018 m.

EMOCIJŲ DEFICITAS IR PERTEKLIUS Spalvinio kodavimo atsisakymas vardan kolorito vienovės ir unifikuotų formų naudojimas

EMOCIJŲ DEFICITAS IR PERTEKLIUS Spalvinio kodavimo atsisakymas vardan kolorito vienovės ir unifikuotų formų naudojimas apsunkina apskričių identifikavimą ir mažina informatyvinę darbo vertę. Marija Daunytė, DD 16 D, 2017 m.

EMOCIJŲ DEFICITAS IR PERTEKLIUS Subtilaus spalvinio kodavimo įvedimas ir unikalių formų naudojimas leidžia aiškiai

EMOCIJŲ DEFICITAS IR PERTEKLIUS Subtilaus spalvinio kodavimo įvedimas ir unikalių formų naudojimas leidžia aiškiai identifikuoti miestus ir pagerina informacijos suvokimą, neprarandant emocinės išraiškos. Milda Piliukaitytė, DD 16 D, 2017 m.

Priemonės: SPALVA IR FAKTŪRA Faktūrų ir spalvų dermė kuria minorinę nuotaiką Ir pabrėžia negatyvų

Priemonės: SPALVA IR FAKTŪRA Faktūrų ir spalvų dermė kuria minorinę nuotaiką Ir pabrėžia negatyvų pateikiamos Informacijos pobūdį Goda_Kindurytė, DD 15 D, 2016 m.

Priemonės: SPALVA IR FAKTŪRA Stereotipinis spalvinis sprendimas kuria pozityvią nuotaiką Ir pabrėžia optimistinį pateikiamos

Priemonės: SPALVA IR FAKTŪRA Stereotipinis spalvinis sprendimas kuria pozityvią nuotaiką Ir pabrėžia optimistinį pateikiamos informacijos pobūdį. Laura_Norbutaitė, DD 17 D, 2018 m.

Priemonės: SPALVA IR FAKTŪRA Spalvinis sprendimas derinamas su funkciniu kodavimu, tačiau dėl neteisingo formų

Priemonės: SPALVA IR FAKTŪRA Spalvinis sprendimas derinamas su funkciniu kodavimu, tačiau dėl neteisingo formų parinkimo nepilnai atlieka savo vaidmenį. Reda_Vaitkuvienė, DD 17 D, 2018 m.

Priemonės: DRAMATIZACIJA Dominykas Driukas DD 15 D 2016 m. Erika Vasilovič, DD 17 D,

Priemonės: DRAMATIZACIJA Dominykas Driukas DD 15 D 2016 m. Erika Vasilovič, DD 17 D, 2018 m.

Priemonės: DRAMATIZACIJA Spalvinis kontrastas užaštrina pateikiamų duomenų dramatiškumą Karolina Ivanauskaitė, DD 17 D, 2018

Priemonės: DRAMATIZACIJA Spalvinis kontrastas užaštrina pateikiamų duomenų dramatiškumą Karolina Ivanauskaitė, DD 17 D, 2018 m.

Priemonės: VIZUALINIO PATEIKIMO STRUKTŪROS AIŠKUMAS Struktūrinė schema nesutampa su geografine, dekoratyvūs elementai užgožia funkcinius

Priemonės: VIZUALINIO PATEIKIMO STRUKTŪROS AIŠKUMAS Struktūrinė schema nesutampa su geografine, dekoratyvūs elementai užgožia funkcinius Justina Bagdonaitė, DD 16 D, 2017 m.

Priemonės: ILIUSTRATYVUMAS Fotografijų panaudojimas užgožia grafikos informacinę dalį. Rugilė Lilytė DD 17 D, 2018

Priemonės: ILIUSTRATYVUMAS Fotografijų panaudojimas užgožia grafikos informacinę dalį. Rugilė Lilytė DD 17 D, 2018 m.

Priemonės: ILIUSTRATYVUMAS Išraiškingi pieštiniai elementai vaizdžiai paaiškina infografikos paskirtį. Ligita Petrauskaitė DD 16 D,

Priemonės: ILIUSTRATYVUMAS Išraiškingi pieštiniai elementai vaizdžiai paaiškina infografikos paskirtį. Ligita Petrauskaitė DD 16 D, 2017 m.

Priemonės: ILIUSTRATYVUMAS Smulkios iliustratyvios detalės formuoja naratyvinį siužetą, tačiau kartu suteikia grafikai tam tikro

Priemonės: ILIUSTRATYVUMAS Smulkios iliustratyvios detalės formuoja naratyvinį siužetą, tačiau kartu suteikia grafikai tam tikro „vaikiškumo“ Rugilė Lilytė DD 17 D, 2018 m.

Priemonės: ILIUSTRATYVUMAS Smulkios iliustratyvios detalės iliustruoja pokyčių struktūrą, bet trukdo nuskaityti duomenis. Justina Viliūtė

Priemonės: ILIUSTRATYVUMAS Smulkios iliustratyvios detalės iliustruoja pokyčių struktūrą, bet trukdo nuskaityti duomenis. Justina Viliūtė DD 16 D, 2017 m.

Priemonės: IRONIJA, HUMORAS Humoristinės detalės patraukia dėmesį Ir padeda įsidėmėti Informacijos detales. Milda Bandzeviciutė

Priemonės: IRONIJA, HUMORAS Humoristinės detalės patraukia dėmesį Ir padeda įsidėmėti Informacijos detales. Milda Bandzeviciutė DD 16 D, 2017 m.

Priemonės: IRONIJA, HUMORAS Humoristinės detalės patraukia dėmesį Ir padeda įsidėmėti Informacijos detales. Milda Bandzeviciutė

Priemonės: IRONIJA, HUMORAS Humoristinės detalės patraukia dėmesį Ir padeda įsidėmėti Informacijos detales. Milda Bandzeviciutė DD 16 D, 2017 m.

V isų svarbiausia – žiūrėkite į viską POZITYVIAI! Mąstant pozityviai, mokytis ir įsidėmėti informaciją

V isų svarbiausia – žiūrėkite į viską POZITYVIAI! Mąstant pozityviai, mokytis ir įsidėmėti informaciją visuomet tampa daug lengviau! Dėkoju už dėmesį!