Arvuti toiteplokk RIHARD SIMMER 11 LJ Arvuti toiteplokk

  • Slides: 9
Download presentation
Arvuti toiteplokk RIHARD SIMMER 11 LJ

Arvuti toiteplokk RIHARD SIMMER 11 LJ

 Arvuti toiteplokk on seade, mis muundab elektrivõrgust saadava toitepinge arvuti elektroonikakomponentide toiteks sobivateks

Arvuti toiteplokk on seade, mis muundab elektrivõrgust saadava toitepinge arvuti elektroonikakomponentide toiteks sobivateks alalispingeteks. Tuntuim Eestis kavandatud ja toodetutest on Juku toiteplokk, mida kriitikud hindasid töökindlaks ka võrgupinge kõikumise korral.

Sisendpinge Arvuti toiteplokkide sisendpingeks ehk toitepingeks on Põhja-Ameerikas, osati Lõuna-Ameerikas, Jaapanis ja Taiwanis 100–

Sisendpinge Arvuti toiteplokkide sisendpingeks ehk toitepingeks on Põhja-Ameerikas, osati Lõuna-Ameerikas, Jaapanis ja Taiwanis 100– 127 V ning suuremas osas ülejäänud maailmast 220– 240 V. Toiteplokid võib saada kahjustada kui seda vale pinge juures kasutada. Enamik kaasaegseid arvuteid suudavad töötada nii 110 V kui ka 220 V pingega.

Jahutus Toiteploki sees on tavaliselt üks, harva kaks ventilaatorit, jahutamaks seadme sees olevaid detaile,

Jahutus Toiteploki sees on tavaliselt üks, harva kaks ventilaatorit, jahutamaks seadme sees olevaid detaile, et need üle ei kuumeneks.

Standardid Enamus toiteplokkidest on ehitatud ATX emaplaadi spetsifikatsioonile. ATX toiteplokid on disainitud nii, et

Standardid Enamus toiteplokkidest on ehitatud ATX emaplaadi spetsifikatsioonile. ATX toiteplokid on disainitud nii, et nad suudavad lülituda sisse ja välja kasutades emaplaadilt saabuvaid signaale. Samuti suudavad ATX toiteplokid kasutada erinevaid kaasaegseid funktsioone nagu näiteks puhkerežiim. Kõige uuemaks ATX-i toiteplokkide spetsifikatsiooniks on versioon 2. 31.

Toiteplokki võimsus Toiteplokkide hindamisel on põhiliseks parameetriks toiteploki maksimaalne väljundvõimsus. Tänapäeval on tavalise koduarvuti

Toiteplokki võimsus Toiteplokkide hindamisel on põhiliseks parameetriks toiteploki maksimaalne väljundvõimsus. Tänapäeval on tavalise koduarvuti keskmiseks toiteploki väljundvõimsuseks 300– 500 W. Mängurite ja teiste jõudlust vajavate arvutite toiteplokkide väljundivõimsusteks võib olla 800– 1400 W. Kõige võimsamate toiteplokkide väljundivõimsusteks on kuni 2 k. W ja need on mõeldud serverite või ekstreemsete jõudlusarvutite toiteks.

Kontaktide värvide tähendus Must – +0 V, maandus Punane – pingega +5 V Valge

Kontaktide värvide tähendus Must – +0 V, maandus Punane – pingega +5 V Valge – pingega − 5 V Kollane – pingega +12 V Sinine – pingega − 12 V Oranž – pingega +3, 3 V Lilla – +5 V SB ehk puhkerežiimi pinge. Pinge, mis säilib ka arvuti väljalülitamisel esipaneeli lülitist. Roheline – PS_ON, pinge, mis võimaldab toitepingeid tarkvaraliselt sisse ja välja lülitada. Kui PS_ON signaal on suurem kui 2 V. Hall – Pinged korras signaal, mis näitab kas kõik väljundpinged on jõudnud nominaalsete väärtusteni.

Kasutatud kirjandus http: //et. wikipedia. org/wiki/Arvuti_toiteplokk

Kasutatud kirjandus http: //et. wikipedia. org/wiki/Arvuti_toiteplokk

Tänan kuulamast!!

Tänan kuulamast!!