V matemtikas un fizikas skolotja Aija Plsuma 2009

  • Slides: 8
Download presentation
ĀVĢ matemātikas un fizikas skolotāja Aija Plēsuma 2009

ĀVĢ matemātikas un fizikas skolotāja Aija Plēsuma 2009

Nevienmērīga kustība Inerce

Nevienmērīga kustība Inerce

Pārzīmē pierakstu kladē kustības iedalījuma shēmu! Mini piemērus katram kustības veidam! Pēc kustības ātruma

Pārzīmē pierakstu kladē kustības iedalījuma shēmu! Mini piemērus katram kustības veidam! Pēc kustības ātruma Vienmērīga Nevienmērīga (ātrums nemainās) (paātrināta vai palēnināta) Pēc kustības formas Taisnlīnijas Līklīnijas kustība

1. Aplūko zīmējumu! Atzīmē, kurš no lidostas pasažieriem kustas a) attiecībā pret zemi (A,

1. Aplūko zīmējumu! Atzīmē, kurš no lidostas pasažieriem kustas a) attiecībā pret zemi (A, B, C); b) attiecībā pret slīdošo celiņu (A, B, C). 2. Pārveido vienības pa horizontāli, aizpildot tukšās ailes! km/s 7, 9 m/s cm/s km/h 15 180

3. Grafikā parādīts vilciena veiktais ceļš atkarībā no laika. Vilciens pieturēja divās stacijās. Izanalizē

3. Grafikā parādīts vilciena veiktais ceļš atkarībā no laika. Vilciens pieturēja divās stacijās. Izanalizē grafiku un atbildi uz jautājumiem! a) Cik garš ceļš veikts no kustības sākumpunkta līdz 1. stacijai? b) b) Cik ilgā laikā vilciens veica šo ceļu? c) c) Cik liels bija vilciena ātrums šajā posmā (km/min)? d) d) Cik ilgi vilciens stāvēja 1. un 2. stacijā? e) e) Cik liels ir attālums starp 1. un 2. staciju? f) f) Cik liels bija vilciena ātrums posmā C-D (km/min)? g) g) Cik liels ir attālums no kustības sākuma līdz 2. stacijai? h) h) Pēc cik ilga laika no kustības sākuma vilciens iebrauca 2. stacijā? i) i) Cik liels bija vilciena kustības ātrums posmā A-D (km/min)?

4. Grafikā parādīts triju automašīnu kustības ātrums atkarībā no laika. Vilciens pieturēja divās stacijās.

4. Grafikā parādīts triju automašīnu kustības ātrums atkarībā no laika. Vilciens pieturēja divās stacijās. Izanalizē grafiku un atbildi uz jautājumiem! a) Vai automašīnu kustība ir vienmērīga? b) b) Kura automašīna kustas vislēnāk? c) c) Cik liels ir 2. automašīnas kustības ātrums? d) d) Kura (-as) automašīna (-as) ir pārsniegušas atļauto braukšanas ātrumu ārpus apdzīvotām vietām (90 km/h)? 5. Automašīna brauc ar ātrumu 54 km/h. Gājējs var šķērsot ielu 8 sekundēs. Cik lielā minimālajā attālumā no automašīnas ir droši šķērsot ielu? 6. Uz ASV autoceļiem maksimālais atļautais braukšanas ātrums ir 50 jūdzes stundā. Cik tas ir km/h? Viena jūdze ir 1, 609 km.

1. Aizpildi tabulu, izvēloties atbilstošo apzīmējumu ( ; v; T) un mērvienību (Hz, m/s;

1. Aizpildi tabulu, izvēloties atbilstošo apzīmējumu ( ; v; T) un mērvienību (Hz, m/s; s). Mini atbilstošās fizikālās parādības piemēru! Fizikālais lielums Apzīmējums Mērvienība Piemērs Ātrums Periods Frekvence 2. Atbildi uz jautājumiem! a) Cik liels ir pulksteņa rādītāja rotācijas periods? b) b) Cik liela ir pulksteņa sekunžu rādītāja frekvence? c) c) Cik apgriezienu minūtē veic pulksteņa minūšu rādītājs? 3. Ventilators veic 10 apgriezienus sekundē. Cik liela ir tā rotācijas frekvence un rotācijas periods? 4. Bērns, šūpojoties šūpolēs, 1 minūtē veic 12 svārstības. Cik liels ir svārstību periods un frekvence?

Izmantotā literatūra: • I. Vilks, E. Daņiloha, Fizika 9. klasei. Darba burtnīca. , R:

Izmantotā literatūra: • I. Vilks, E. Daņiloha, Fizika 9. klasei. Darba burtnīca. , R: Zvaigzne ABC, 2008