Langeli koordinats Formuls ir Funkcijos n n n

  • Slides: 9
Download presentation
Langelių koordinatės. Formulės ir Funkcijos.

Langelių koordinatės. Formulės ir Funkcijos.

n n n n Formulių kopijavimas Duomenų lentelėse dažnai tenka tą pačią formulę pavartoti

n n n n Formulių kopijavimas Duomenų lentelėse dažnai tenka tą pačią formulę pavartoti daug kartų, atliekant analogiškus veiksmus su vis kitomis lentelės eilutėmis ir stulpeliais. Tokiais atvejais MS Excel leidžia lengvai ir greitai nukopijuoti vieną kartą įvestą formulę į reikiamus lentelės langelius. MS Excel taiko universalų formulių kopijavimo būdą, automatiškai pakeičiantį langelių adresus. Trumpai paaiškinsime esmę. Langelio adresas yra trijų tipų: santykinis (relative), absoliutus (absolute) ir mišrus (mixed). Pavyzdžiui, A 1 – santykinis adresas, $A$1 – absoliutus adresas, $A 1 arba A$1 – mišrus adresas. Kopijuojamų formulių langelių adresai keičiami laikantis šių taisyklių: santykiniai adresai formulėje pakeičiami per tiek stulpelių ir eilučių, per kiek stulpelių ir eilučių perkeliama nukopijuotoji formulė; absoliutūs adresai formulėje nekeičiami; kopijuojant mišrius adresus, atitinkamai keičiamos tik santykinės dalys – tik stulpeliai arba tik eilutės. Norint, kad kopijuojant formulėje esančio langelio adresas nesikeistų, reikia suteikti jam absoliutų adresą – prieš eilutės ir stulpelio numerius įrašyti simbolį $. Tai padaryti patogiausia klaviatūros klavišu F 4. Formulių juostoje įrašius langelio adresą, kai žymeklis yra tuoj už jo, reikia paspausti klavišą F 4: vieną kartą – gaunamas absoliutus adresas (pavyzdžiui, $A$1); du arba tris kartus – mišrus adresas (A$1 arba $A 1). Dažniausiai taikomi šie formulių kopijavimo būdai: Formules į gretimas eilutes ir gretimus stulpelius patogiausia kopijuoti naudojant pelę. Pažymėjus langelį, kuriame yra kopijuojama formulė, pelės žymeklis nukeliamas ant aktyvaus langelio apatinio dešiniojo kampo (pelės žymeklis įgyja juodo pliuso pavidalą). Paspaudus kairįjį pelės klavišą ir jo neatleidžiant pažymima sritis, į kurią reikia nukopijuoti langelio turinį. Atleidus pelės klavišą bus matomas kopijavimo rezultatas. Kai formules reikia kopijuoti ne į gretimus langelius ar net į kitą darbo lakštą, naudojamos komandos Redagavimas->Kopijuoti ir Redagavimas->Įklijuoti arba atitinkami įrankių juostos mygtukai.

Koordinatės n n Absoliučiosios koordinatės – tai langelių (blokų) koordinatės, kurios nesikeičia formulę kopijuojant

Koordinatės n n Absoliučiosios koordinatės – tai langelių (blokų) koordinatės, kurios nesikeičia formulę kopijuojant į kitą vietą. Jos nurodomos prieš stulpelio raidę ir eilutės numerį rašant dolerio ženklą. (Galima spausti F 4 klavišą). Santykinės langelių (blokų) koordinatės kinta formulę kopijuojant į kitą vietą.

Uždavinio sprendimo pavyzdys n Bankas „Oras“ moka 5% metinių palūkanų. Palūkanos skaičiuojamos metų pabaigoje

Uždavinio sprendimo pavyzdys n Bankas „Oras“ moka 5% metinių palūkanų. Palūkanos skaičiuojamos metų pabaigoje nuo indėlio ir priaugusių palūkanų sumos. Reikia apskaičiuoti, kiek palūkanų litais už tam tikrą indėlį bankas mokės po 10 metų.

Uždavinio sprendimas

Uždavinio sprendimas

Uždavinio sprendimas

Uždavinio sprendimas

Uždavinys Nr. 1 - Automobilis

Uždavinys Nr. 1 - Automobilis

Uždavinys Nr. 2 - Kompiuteris

Uždavinys Nr. 2 - Kompiuteris

Uždavinys Nr. 3 – Ekologinis ūkis

Uždavinys Nr. 3 – Ekologinis ūkis