JAUNOJO TEISININKO AKADEMIJA KAS YRA JAUNOJO TEISININKO AKADEMIJA

  • Slides: 11
Download presentation
JAUNOJO TEISININKO AKADEMIJA

JAUNOJO TEISININKO AKADEMIJA

KAS YRA JAUNOJO TEISININKO AKADEMIJA? JTA - tai bendrųjų teisinių paskaitų ciklas jauniems žmonėms,

KAS YRA JAUNOJO TEISININKO AKADEMIJA? JTA - tai bendrųjų teisinių paskaitų ciklas jauniems žmonėms, siekiantiems susipažinti su teisinės valstybės pagrindais ir principais; siekiantiems analizuoti savo teises ir pareigas bei sužinoti galimus jų gynimo būdus.

KODĖL JTA TAU REIKALINGA? n n n Teisė – neatskiriama mūsų kasdieninio gyvenimo dalis.

KODĖL JTA TAU REIKALINGA? n n n Teisė – neatskiriama mūsų kasdieninio gyvenimo dalis. Kad ir kokią specialybę pasirinksi, teisė yra visur, visur todėl svarbu turėti bent teisinių žinių pagrindus, kad galėtum geriau įgyvendinti savo teises ir mokėti apginti savo interesus. Teisinių aktų yra gausybė, todėl reikia mokėti juose nepasimesti ir žinoti kaip juos taikyti.

KAM SKIRTA JTA? JTA skirta visos Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų 10 – 12 klasių

KAM SKIRTA JTA? JTA skirta visos Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų 10 – 12 klasių moksleiviams, norintiems įgyti bendruosius teisinius pagrindus ir ketinantiems juos aktyviai panaudoti ateityje, net ir nepasirinkus teisės studijų.

KĄ GAUS JTA STUDENTAS? JTA suteiks savo studentams teisės pagrindus, kurie padės jiems įgyvendinti

KĄ GAUS JTA STUDENTAS? JTA suteiks savo studentams teisės pagrindus, kurie padės jiems įgyvendinti bei ginti savo pažeistas teises, suteiks žinių, kur kreiptis pagalbos ar galbūt netgi patys išmoks savarankiškai išspręsti iškilusias problemas ir klausimus.

JTA PASKAITŲ CIKLAS: Per 16 paskaitų moksleiviai bus supažindinti su teisės teorijos, teisės istorijos,

JTA PASKAITŲ CIKLAS: Per 16 paskaitų moksleiviai bus supažindinti su teisės teorijos, teisės istorijos, konstitucinės teisės, žmogaus teisių sampratos, Lietuvos teisėsaugos institucijų, civilinės teisės, civilinio proceso teisės, baudžiamosios teisės, baudžiamojo proceso teisės, kriminalistikos, kriminologijos, administracinės teisės, darbo teisės, vartotojų teisės, tarptautinės teisės bei Europos Sąjungos teisės pagrindais. Paskaitos vyksta kiekvieno mėnesio trečiąjį šeštadienį.

Paskaitos grindžiamos ne sausu teorijos dėstymu, bet siekiant supažindinti su praktinėmis situacijomis, tai yra

Paskaitos grindžiamos ne sausu teorijos dėstymu, bet siekiant supažindinti su praktinėmis situacijomis, tai yra išaiškinti kaip valstybėje galiojantys įstatymai susiję su žmonių (ypač – jaunų žmonių) kasdieniniu gyvenimu, kaip reikia elgtis konkrečioje situacijoje, kad nebūtų pažeistos galiojančios teisės normos ir aplinkinių interesai. JTA studentai ne tik klauso paskaitas, bet ir dirba savarankiškai studijuodami rekomenduotiną literatūrą, konsultuodamiesi su dėstytojais sprendžia jiems paskirtas namų užduotis.

JTA atidarymas ir pirmosios dvi paskaitos – jau spalio 20 d. (šeštadienį) Mykolo Romerio

JTA atidarymas ir pirmosios dvi paskaitos – jau spalio 20 d. (šeštadienį) Mykolo Romerio universitete (Ateities g. 20, Vilnius)

NORI TAPTI JTA STUDENTU? I. Užpildyk JTA dalyvio paraiškos formą: 1. Vardas, pavardė 2.

NORI TAPTI JTA STUDENTU? I. Užpildyk JTA dalyvio paraiškos formą: 1. Vardas, pavardė 2. Miestas, mokykla 3. Klasė 4. Elektroninio pašto adresas 5. Kodėl norite tapti JTA klausytoju/-a? 6. Ko tikitės iš JTA? II. Užpildytą formą siųsk adresu: jta@mruni. eu Dalyvio paraiškos formą galima rasti tinklapyje: http: //jta. home. mruni. eu/

Iškilus bet kokiems klausimams kreiptis: jta@mruni. eu arba telefonu 8 674 40897 – JTA

Iškilus bet kokiems klausimams kreiptis: jta@mruni. eu arba telefonu 8 674 40897 – JTA kuratorė Aurelija Šeduikytė

Iki susitikimo

Iki susitikimo