OZONA IESPJAS VRUSU UN MIKROORGANISMU IZNCINAN www ozonalietas

  • Slides: 10
Download presentation
OZONA IESPĒJAS VĪRUSU UN MIKROORGANISMU IZNĪCINĀŠANĀ www. ozonalietas. lv

OZONA IESPĒJAS VĪRUSU UN MIKROORGANISMU IZNĪCINĀŠANĀ www. ozonalietas. lv

Ozona veidošanās dabā Ozons dabā veidojas: 1) saules ultravioletā starojuma un 2) zibens koronizlādes

Ozona veidošanās dabā Ozons dabā veidojas: 1) saules ultravioletā starojuma un 2) zibens koronizlādes rezultātā Koronizlāde ir viens no elektriskās izlādes veidiem. Koronizlāde sadala skābekļa molekulu divos skābekļa brīvos atomos. Brīvie atomi savienojas ar citām skābekļa molekulām, šādi radot ozonu.

Ozona ģeneratoru koronizlādes princips ir pielīdzināts dabā ozona veidojošam principam 1)Skābeklis tiek saspiests starp

Ozona ģeneratoru koronizlādes princips ir pielīdzināts dabā ozona veidojošam principam 1)Skābeklis tiek saspiests starp augstsprieguma plāksnēm, lai simulētu koronizlādi. 2)Ar enerģiju skābeklis tiek sašķelts divos brīvos skābekļa atomos. 3)Brīvais skābekļa atoms pievienojas citai skābekļa molekulai, kas veido nestabilu ozona molekulu ar trim skābekļa atomiem.

Ozona ģeneratora darbība ar gaisa padevi

Ozona ģeneratora darbība ar gaisa padevi

Ozons ir 100% naturāls produkts, ozons nav ķīmiski iegūta viela. Ozona molekula sastāv no

Ozons ir 100% naturāls produkts, ozons nav ķīmiski iegūta viela. Ozona molekula sastāv no trim skābeļa atomiem, kas veidojusies ārējas enerģijas ietekmē. Ozona priekšrocības Ozona molekula ir nestabila, ozons pats sadalās 30 minūšu laikā. Ozons ir visspēcīgākais oksidants gaisa, ūdens un virsmu dezinfekcijai. Ozonu nevar uzkrāt glabāšanai, vai to transportēt. Pēc ozona iedarbības nepaliek kaitīgu blakusproduktu, palikušie skābekļa atomi savienojas atpakaļ par skābekli.

Ozona iedarbība uz baktērijām un vīrusiem 1. Baktērijas šūnapvalks 4. Ozona radītais caurums sieniņā

Ozona iedarbība uz baktērijām un vīrusiem 1. Baktērijas šūnapvalks 4. Ozona radītais caurums sieniņā izārda baktēriju 2. Zilā ozona molekula uzbrūk baktērijas sieniņai 5. Baktērija sāk zaudēt savu formu, bet ozona molekulas turpina radīt caurumus šūnās 3. Ozona molekulām iekļūstot baktērijas sieniņā rada oksidatīvo eksploziju 6. Pēc tūkstošiem ozona sadursmju, tikai pēc dažām sekundēm, baktēriju sienas vairs nespēj saglabāt savu formu un šūna mirst OZONS NEATGRIEZENISKI IZNĪCINA VISUS ORGANISKOS MIKROORGANISMUS 10 SEKUNDĒS ! NEEKSISTĒ PRET OZONU IZTURĪGI MIKROORGANISMI !

Ozons un smaku iznīcināšana Ozons reaģē un noārda radušos smakas baktēriju. Veidojas jauna molekula,

Ozons un smaku iznīcināšana Ozons reaģē un noārda radušos smakas baktēriju. Veidojas jauna molekula, kura vairs nesatur pirmatnējo smaku. Tiklīdz ozons saskaras ar smaku baktēriju, smaka ir iznīcināta, paliek tikai skābekļa molekula. Spēcīgākas smakas nozīmē vairāk smaku molekulas (smaku baktērijas) - līdz ar to nepieciešama lielāka ozona koncentrācija. cigarešu smakas; dzīvnieku radītās smakas; cilvēku radītās smakas; urīna smakas; ēdiena smakas; medikamentu radīto smaku; fekāliju smaku u. c.

 Ozonēšanas priekšrocības Iedarbojas uz visiem zināmajiem vīrusiem un baktērijām 300 -3000 reižu ātrāk,

Ozonēšanas priekšrocības Iedarbojas uz visiem zināmajiem vīrusiem un baktērijām 300 -3000 reižu ātrāk, nekā citi dezinfektanti; Iedarbojas uz visām grūti pieejamām virsmām; Nekavējoša iedarbība arī nelielā ozona koncentrācijā; Nepieciešamas 30 minūtes vienas iekštelpas ozonēšanai, lai zinīcinātu vīrusus; Nav iespējama ozona pārdozēšana, jo ozonam piemīt pašsabrukšanas īpašība. 30 minūšu laikā pēc ozona ražošanas, tas sadalās par skābekli. Pēc ozonēšanas neveidojas kaitīgi blakusprodukti un nosēdumi, palikušie skābekļa atomi savienojas atpakaļ par skābekli; Ekonomiska un efektīva mikrobioloģiskā apstrāde; Ozons ir 100% naturāls produkts, ozons nav ķīmiska viela. Neeksistē pret ozonu izturīgi mikroorganismi.

Ozonēšanas laikā apstrādajamās telpās nedrīkst atrasties cilvēki un dzīvnieki. Ozonēšanas mīnusi Telpām un priekšmetiem

Ozonēšanas laikā apstrādajamās telpās nedrīkst atrasties cilvēki un dzīvnieki. Ozonēšanas mīnusi Telpām un priekšmetiem jābūt nomazgātām no netīrumiem. Ozons iedarbojas tikai uz virsmām. Ozonēšanas laikā jākontrolē ozona līmenis ārpus apstrādājmām telpām. Pēc ozonēšanas jāgaida vismaz 30 minūtes, kamēr ozons sadalās, vai telpas aktīvi jāizvēdina.

SIA “OZONE TECH” Ķīmiski brīvi risinājumi zaļai dzīvei www. ozonalietas. lv Valdes loceklis Juris

SIA “OZONE TECH” Ķīmiski brīvi risinājumi zaļai dzīvei www. ozonalietas. lv Valdes loceklis Juris Brūveris E-pasts: juris. bruveris@ozonalietas. lv Tālrunis: +371 29223654