KAUNO KOLEGIJA EKONOMIKOS IR TEISS FAKULTETAS TEISS KATEDRA

  • Slides: 8
Download presentation
KAUNO KOLEGIJA EKONOMIKOS IR TEISĖS FAKULTETAS TEISĖS KATEDRA ĮSTATYMO VIRŠENYBĖS PRINCIPAS Andželika Norkutė TS-0

KAUNO KOLEGIJA EKONOMIKOS IR TEISĖS FAKULTETAS TEISĖS KATEDRA ĮSTATYMO VIRŠENYBĖS PRINCIPAS Andželika Norkutė TS-0

Lietuvos Respublikos Viešojo Administravimo įstatyme įstatymo viršenybės principas apibudinamas taip: “Šis principas reiškia, kad

Lietuvos Respublikos Viešojo Administravimo įstatyme įstatymo viršenybės principas apibudinamas taip: “Šis principas reiškia, kad viešojo administravimo subjektų įgaliojimai atlikti viešąjį administravimą turi būti nustatyti teisės aktuose, o veikla turi atitikti šiame įstatyme išdėstytus teisinius pagrindus. Administraciniai aktai, susiję su asmenų teisių ir pareigų įgyvendinimu , visais atvejais turi būti pagrįsti įstatymais. ”

Įstatymo viršenybės principas – neatskiriamas teisės viešpatavimo elementas

Įstatymo viršenybės principas – neatskiriamas teisės viešpatavimo elementas

Įstatymų viršenybė reiškia, kad nei viena valstybės institucija, pareigūnas, kolektyvas, valstybinė ar visuomeninė organizacija,

Įstatymų viršenybė reiškia, kad nei viena valstybės institucija, pareigūnas, kolektyvas, valstybinė ar visuomeninė organizacija, nei vienas žmogus neatleidžiamas nuo įstatymų laikymosi.

ĮSTATYMO VIRŠENYBĖS PRINCIPAS KAIP ĮSTATYMO IR POĮSTATYMINIO TEISĖS AKTO SANTYKIS 1. 2. 3. Poįstatyminis

ĮSTATYMO VIRŠENYBĖS PRINCIPAS KAIP ĮSTATYMO IR POĮSTATYMINIO TEISĖS AKTO SANTYKIS 1. 2. 3. Poįstatyminis norminis aktas-tai valdymo aktas; Poįstatyminiu teisės aktu realizuojamos įstatymo normos; Poįstatyminis aktas neturi pakeisti ar panaikinti įstatymo, kurį jis realizuoja, normų ar reglamentuoti tokius socialinius santykius, kuriems reguliuoti Konstitucija reikalauja įstatymo lygmens teisės akto formos.

KITAS POŽIŪRIS Į ĮSTATYMO VIRŠENYBĖS PRINCIPĄ: Pareigūnai, valstybės tarnautojai ir kiti asmenys negali viršyti

KITAS POŽIŪRIS Į ĮSTATYMO VIRŠENYBĖS PRINCIPĄ: Pareigūnai, valstybės tarnautojai ir kiti asmenys negali viršyti įstatymuose nustatytos kompetencijos ribų.