Grauikai Pareng Kdaini Ryto pagrindins mokyklos 3 c

  • Slides: 8
Download presentation
Graužikai Parengė: Kėdainių “Ryto” pagrindinės mokyklos 3 c kl. mokinė Akvilė Jakutytė

Graužikai Parengė: Kėdainių “Ryto” pagrindinės mokyklos 3 c kl. mokinė Akvilė Jakutytė

Graužikai – gausias rūšių skaičiumi žinduolių būrys. Galūnės penkiapirštės, griaučiuose visada yra raktikauliai, kurie

Graužikai – gausias rūšių skaičiumi žinduolių būrys. Galūnės penkiapirštės, griaučiuose visada yra raktikauliai, kurie skirtingų graužikų grupių išsivystę nevienodai. Priekiniai dantys dideli, lenkti, kalto formos, gelsvų atspalvių, neturintys šaknų. Stambūs 2 viršutiniai ir apatiniai kandžiai, iltinių dantų nėra, todėl tarp kandžių ir skruostinių dantų yra tarpas (diastema). Dantys auga visą gyvenimą.

Upinis bebras • Upinis bebras – stambiausias Lietuvos graužikas, sveriantis 20– 26 kg. Vienu

Upinis bebras • Upinis bebras – stambiausias Lietuvos graužikas, sveriantis 20– 26 kg. Vienu metu Europoje praktiškai išnaikinti, daugiausia dėl kailio, taip pat sruoglių (muskusinių liaukų išskyrų), kurie, kaip manyta, turi gydomųjų savybių. Keletas tūkstančių gyvena Elbėje, Ronoje, Skandinavijoje. Aptinkami Bavarijoje, Nyderlanduose ir pastebima plitimo į kitus regionus tendencija.

Paprastoji voverė- voverinių šeimos graužikas. Galva plati, trumpa. Ausys, palenktos į priekį, siekia akis.

Paprastoji voverė- voverinių šeimos graužikas. Galva plati, trumpa. Ausys, palenktos į priekį, siekia akis. Jų viršūnėse styro ilgų plaukų šepetukas. Kailiukas vasarą ryškiai rudas, žiemą pilkšvas. Dantų 22. Paprastosios voverės daugiausiai gyvena spygliuočių miškuose, tačiau kartais įsikuria ir mišriuose ar lapuočių miškuose.

Naminė pelė -pelinių šeimos graužikas. Kūnas 7 -8 cm ilgio, svoris 1432 g. Kailiukas

Naminė pelė -pelinių šeimos graužikas. Kūnas 7 -8 cm ilgio, svoris 1432 g. Kailiukas pilkšvas, švelnus. Snukutis smailus. Užlenktos į priekį ausys siekia akis. Uodega beveik tokio pat ilgio kaip kūnas. Žiemą gyvena trobesiuose, vasarą aptinkama laukuose net už 1 -2 km nuo gyvenviečių. Trobesiuose minta žmogaus maisto produktais, gamtoje – grūdais, augalų sėklomis. Apgraužia baldus, knygas, drabužius. Įkyrus, todėl naikinamas nuodais ar gaudomas spąstais.

Nutrija- vienintelė nutrinių šeimos rūšis. Skirtingai nei upinio bebro, nutrijos uodega pjūvyje apvali, o

Nutrija- vienintelė nutrinių šeimos rūšis. Skirtingai nei upinio bebro, nutrijos uodega pjūvyje apvali, o ne plokščia. Ji padengta tamsiai pilkais žvyneliais ir retais šiurkščiais šereliais; uodegos ilgis – 25 - 35 cm. Nutrija sveria 5– 9 kg. Jos gyvena vidutiniškai 8 metus. Dėl vertingo kailio ir mėsos plačiai auginama daugelyje šalių, taip pat ir Lietuvoje.

Šaltiniai http: //lt. wikipedia. org/

Šaltiniai http: //lt. wikipedia. org/

Ačiū už dėmesį !

Ačiū už dėmesį !