Wolontariat Niesiemy pomoc innym 5 grudnia Dzie Wolontariusza

  • Slides: 10
Download presentation
Wolontariat Niesiemy pomoc innym.

Wolontariat Niesiemy pomoc innym.

5 grudnia - Dzień Wolontariusza W tym dniu każdy z nas może nim zostać.

5 grudnia - Dzień Wolontariusza W tym dniu każdy z nas może nim zostać. Wystarczy tylko pomagać innym, tym którzy nas potrzebują.

Co to jest wolontariat? Wolontariat to dobrowolna pomoc innym. Może polegać na pomocy, zarówno

Co to jest wolontariat? Wolontariat to dobrowolna pomoc innym. Może polegać na pomocy, zarówno ludziom, jak i zwierzętom.

Co Można Robić? Będąc w wolontariacie można pomagać wielu ludziom oraz zwierzętom. Wtedy właśnie

Co Można Robić? Będąc w wolontariacie można pomagać wielu ludziom oraz zwierzętom. Wtedy właśnie stajesz się wolontariuszem

JAK MOŻEMY STAĆ SIĘ Wolontariuszem? Wspierając schroniska dla zwierząt. Oferując swoją pomoc w hospicjach

JAK MOŻEMY STAĆ SIĘ Wolontariuszem? Wspierając schroniska dla zwierząt. Oferując swoją pomoc w hospicjach i domach opieki. Prowadząc zbiórki na rzecz fundacji. Pomagając starszym ludziom lub osobom na kwarantannie w czasach pandemii, np. wyprowadzając psa lub robiąc zakupy.

Wolontariuszem możesz być także w twojej szkole. Oto 10 sposobów jak to zrobić: 1.

Wolontariuszem możesz być także w twojej szkole. Oto 10 sposobów jak to zrobić: 1. Możesz pomagać w bibliotece. 2. Możesz uczestniczyć w akcjach wolontariatu w swojej szkole. 3. Możesz przynosić do szkoły rzeczy, które są potrzebne jej do funkcjonowania. 4. Możesz pomagać w organizowaniu apeli szkolnych. 5. Możesz organizować własne akcje charytatywne. 6. Możesz pomagać nauczycielom. 7. Możesz pomagać innym uczniom w nauce. 8. Możesz pomagać sprzątać szkołę. 9. Możesz zapisać się lub stworzyć własne koło wolontariuszy. 10. Możesz przynosić swoje stare zabawki do świetlicy szkolnej.

Dom Aniołów Stróżów Są w Polsce takie miejsca, jak domy dla dzieci, które nie

Dom Aniołów Stróżów Są w Polsce takie miejsca, jak domy dla dzieci, które nie mają zapewnionej opieki rodziców. Tam wolontariusze dzielą się swoimi pasjami z podopiecznymi stowarzyszenia, mogą prowadzić zajęcia z wybranej przez siebie tematyki, ale także pomóc w odrabianiu zadań domowych. Także wolontariat akcyjny prężnie tutaj działa podczas różnych wydarzeń, które organizują “Anioły” lub w których biorą udział.

Dlaczego warto zostać wolontariuszem w schronisku? Wolontariusze oraz wolontariuszki, którzy angażują się w pomoc

Dlaczego warto zostać wolontariuszem w schronisku? Wolontariusze oraz wolontariuszki, którzy angażują się w pomoc biednym i bezdomnym zwierzętom, zwykle decydują się na długą współpracę ze schroniskiem. Czasami praca tam trwa około 6 miesięcy. To zrozumiałe – psy i koty, znajdujące się w placówce, mają często przykre doświadczenia, przez co trudno jest im zaufać człowiekowi. Relacja, próbują budować z jaką zwierzaki wolontariuszem, stanowi pierwszy punkt, który ułatwia adopcję. Wolontariusz w trakcie kontaktów ze swoim pupilem może zaobserwować zachowanie psa lub kota na spacerach bądź w kontakcie z ludźmi oraz innymi zwierzętami. Spotkania z wolontariuszem są dla zwierzaków bardzo ważne ponieważ zwierzak może się wtedy wyleczyć z jego traumy oraz złych przeżyć. Spotkania mają też ogromną wartość dla wolontariuszy/a, zajmują czas wolny, który można spędzić właśnie w ten lepszy sposób.

Dziękujemy za uwagę. Prezentacja przygotowana przez klasę 7 a i Anitę Mączkę z 7

Dziękujemy za uwagę. Prezentacja przygotowana przez klasę 7 a i Anitę Mączkę z 7 b