TU TUR OPERATR TUI AG Eski adyla Touristik

  • Slides: 5
Download presentation
TUİ TUR OPERATÖRÜ

TUİ TUR OPERATÖRÜ

TUI AG Eski adıyla Touristik Union International AG merkezi Almanya'nın Hannover kentinde bulunan uluslararası

TUI AG Eski adıyla Touristik Union International AG merkezi Almanya'nın Hannover kentinde bulunan uluslararası bir turizm şirketidir. 1923 yılında kurulmuş olan bir madencilik şirketinin 1990'lı yıllarda turizm şekline dönüşmesi fikrinin bir sonucudur. Madenlerde çalışan işçiler için bir tatil imkânı sunma fikri ile doğmuştur.

 Günümüzde Avrupa'nın en büyük turizm şirketine dönüşmüştür. Anonim şirket olarak borsada hisse senetlerinin

Günümüzde Avrupa'nın en büyük turizm şirketine dönüşmüştür. Anonim şirket olarak borsada hisse senetlerinin bulunduğu TUI AG gurubunun bünyesinde 348'i Almanya dışında olmak üzere toplam 187 yan şirket vardır.

 TUI AG gurubunun sahibi olduğu şirketlerin arasında oteller, seyahat acentaları, uçak şirketleri ve

TUI AG gurubunun sahibi olduğu şirketlerin arasında oteller, seyahat acentaları, uçak şirketleri ve gemi şirketleri vardır. Ayrıca yüklü miktarda mal transfer eden yük gemilerini de bünyesinde bulunduran TUI AG (A. Ş. ) deniz taşımacılığında 141 filoluk yük taşıma gemisiyle dünya çapında 4. sırada bulunuyor.

2007 yılında First Choice-İngiltere ve TUI AGAlmanya’nın birleşmesi ile kurulan TUI Travel PLC, 150

2007 yılında First Choice-İngiltere ve TUI AGAlmanya’nın birleşmesi ile kurulan TUI Travel PLC, 150 marka ile 180 ülkede, 25’den fazla pazarda ve 30 milyon müşteriye hizmet vermektedir ve dünyanın önde gelen turizm şirketlerinden biridir.