Praktinis usimimas INTERNETO TYRJAS UDUOTIES ANKETA Tikslin grup

  • Slides: 5
Download presentation
Praktinis užsiėmimas INTERNETO TYRĖJAS

Praktinis užsiėmimas INTERNETO TYRĖJAS

UŽDUOTIES ANKETA Tikslinė grupė 9 -12 klasių moksleiviai Užsiėmimo tikslas Supažindinti jaunuolius su skaitmeninėje

UŽDUOTIES ANKETA Tikslinė grupė 9 -12 klasių moksleiviai Užsiėmimo tikslas Supažindinti jaunuolius su skaitmeninėje erdvėje esančiais pavojais ir aptarti, kaip jie priklauso nuo mūsų pačių elgesio internete. Grupės dydis Viena klasė, apie 20 -25 mokiniai Trukmė apie 45 min. Veiklai reikalingos priemonės Spausdintuvas, rašymo priemonės, popieriaus lapai pastaboms pasižymėti.

ŽAIDIMO PRISTATYMAS INTERNETE BŪK TYRĖJU Praktinė užduotis, kviečianti atkreipti dėmesį į skirtingus interneto vartotojų

ŽAIDIMO PRISTATYMAS INTERNETE BŪK TYRĖJU Praktinė užduotis, kviečianti atkreipti dėmesį į skirtingus interneto vartotojų įpročius, kurie nėra saugūs. Užduoties turinys kviečia kritiškai vertinti dažnai kasdieniškomis atrodančias situacijas internete, kuomet dėl neatsargaus elgesio galima patekti į nemalonias, nesaugias ar nuostolingas situacijas.

TAISYKLĖS • Į užsiėmimą atvykę moksleiviai suskirstomi į penkias komandas, po 4 -5 dalyvius

TAISYKLĖS • Į užsiėmimą atvykę moksleiviai suskirstomi į penkias komandas, po 4 -5 dalyvius (asmenų skaičius grupėse gali kisti, priklausomai nuo dalyvaujančios grupės). • Moksleiviams trumpai pristatoma užduotis: kiekviena iš grupių gauna užduoties lapą su skirtingomis situacijomis bei popieriaus užrašams (situacijos pateikiamos priede pdf). Užduoties lapuose atskleidžiamas konkretus elgesys internete. Moksleiviai komandose kviečiami išanalizuoti tekstą, pasižymėti tas vietas, kuriose į situaciją patekęs personažas internete elgiasi neteisinga/neteisingai ir kodėl, pažymėti, kokios grėsmės dėl tokio elgesio iškilo arba gali iškilti. • Dalyviams suteikiama 15 -20 minučių užduočiai atlikti. • Praėjus skirtam laikui, užduoties vedėjas kiekvienos komandos atstovą kviečia perskaityti situaciją ir akcentuoti istorijoje buvusius nesaugaus elgesio internete pavyzdžius, pakomentuoti, kokios grėsmės dėl to iškilo arba gali iškilti (pridedamame pdf faile yra pažymėti nesaugaus elgesio aspektai situacijose). • Po kiekvienos išanalizuotos situacijos dalyviai kartu apibendrina, ko galima pasimokyti iš personažams nutikusios istorijos.

SĖKMĖS!

SĖKMĖS!