Interaktyvi veikla Laikas prisijungus ir atsijungus Laikas prisijungus

  • Slides: 7
Download presentation
Interaktyvi veikla Laikas „prisijungus“ ir „atsijungus“

Interaktyvi veikla Laikas „prisijungus“ ir „atsijungus“

Laikas „prisijungus“ ir „atsijungus“ Tikslinė grupė Jaunesniųjų klasių mokiniai (1 -6 klasės) Užsiėmimo tikslas

Laikas „prisijungus“ ir „atsijungus“ Tikslinė grupė Jaunesniųjų klasių mokiniai (1 -6 klasės) Užsiėmimo tikslas Aptarti veiklas ir laiką, leidžiamą be technologijų: interneto, kompiuterio, telefono ir pan. Grupės dydis Apie 10 mokinių Trukmė Apie 20 -30 min. Veiklai reikalingos priemonės • lapeliai su užrašytomis įvairiomis veiklomis, iliustruojančiomis veiklas be technologijų

Pasiruošimas veiklai Pasiruošiama apie 10 -20 lapelių su įvairiomis veiklomis, ką galima veikti be

Pasiruošimas veiklai Pasiruošiama apie 10 -20 lapelių su įvairiomis veiklomis, ką galima veikti be technologijų. Veiklų pavyzdžiai: - atostogauju pas senelius kaime - žaidžiu žaidimų aikštelėje - atostogauju su šeima prie jūros - uogauju - grybauju - klausau muzikos (rokenrolo) - žvejoju - kepu bandeles - lipdau sniego senį -. .

Užsiėmimo eiga Veiklos koordinatorius pradeda nuo trumpos diskusijos su vaikais: - kiek laiko jie

Užsiėmimo eiga Veiklos koordinatorius pradeda nuo trumpos diskusijos su vaikais: - kiek laiko jie per dieną ar savaitgaliais praleidžia prie interneto (kompiuteryje, planšetėje, išmaniajame įrenginyje)? - ką internete veikia? - kokius žaidimus žaidžia, kokius socialinius tinklus naudoja, kokiu tikslu būna internete daugiausia? - ką veikia, kai nesinaudoja technologijomis? - ar žino, kad gali atsirasti ir priklausomybė nuo kompiuterio? - kokie naudojimosi internetu pliusai ir minusai?

Užsiėmimo eiga Vaikams skiriama praktinė užduotis – ŠARADŲ ŽAIDIMAS: - koordinatorius visą grupę padalija

Užsiėmimo eiga Vaikams skiriama praktinė užduotis – ŠARADŲ ŽAIDIMAS: - koordinatorius visą grupę padalija į dvi komandas (geriausia 5 -6 vaikai grupėje); - žaidžiamos šarados „Ką vasarą veikiu be kompiuterio? “; - kiekviena komanda traukia paruoštus lapelius su įvairių veiklų pavadinimais, tarpusavyje tyliai apsitaria ir turi suvaidinti užrašytą veiklą taip, kad kita komanda ją atspėtų; - esant jaunesniems vaikams koordinatorius padeda ir pataria vaikams sugalvojant, kaip geriausia suvaidinti; - žaidžiama tol, kol pasibaigia veiklai skirtas laikas. - veikla užbaigiama išvadomis, kad yra daug veiklos ir be technologijų, klausimais, ką vaikai tą dieną veiks po pamokų (ar naudosis technologijomis ar ne ) ir pan.

Praktiniai patarimai - Žaidimui reikia šiek tiek daugiau erdvės vaikų judėjimui; jei vaikų grupė

Praktiniai patarimai - Žaidimui reikia šiek tiek daugiau erdvės vaikų judėjimui; jei vaikų grupė didesnė nei 15 dalyvių, rekomenduojama ją dalinti į dvi dalis, ir šią veiklą vedant skirtingiems koordinatoriams atlikti grupėmis atskirai.

Sėkmės!

Sėkmės!