Dvok Radek 9 A Popis D esk drhy

  • Slides: 13
Download presentation
Dvořák Radek 9. A

Dvořák Radek 9. A

Popis ČD České dráhy jsou národní železniční společnost v České republice. Skupina České dráhy

Popis ČD České dráhy jsou národní železniční společnost v České republice. Skupina České dráhy zahrnuje České dráhy, a. s. a její dceřiné společnosti včetně ČD Cargo, a. s. V Česku je dominantním dopravcem v osobní i nákladní železniční dopravě. Skupina ČD je s 25 tisíci zaměstnanců jednou z největších českých firem jak podle počtu zaměstnanců (ještě v roce 2010 největší), tak podle konsolidovaných tržeb.

Klíčoví lidé Generální ředitelé Českých drah, a. s. Dalibor Zelený Petr Kousal Josef Bazala,

Klíčoví lidé Generální ředitelé Českých drah, a. s. Dalibor Zelený Petr Kousal Josef Bazala, přešel do dceřiné společnosti ČD Cargo Petr Žaluda Dalibor Zelený Daniel Kurucz, od 21. února 2014 ->

Osobní železniční doprava České dráhy a SŽDC tradičně rozlišují kategorie vlaků (spojů) pro přepravu

Osobní železniční doprava České dráhy a SŽDC tradičně rozlišují kategorie vlaků (spojů) pro přepravu cestujících: osobní vlak (Os), spěšný vlak (Sp), rychlík (R) a expresní vlaky. Expresní vlaky (vlaky vyšší kvality) se rozlišují na expres (Ex), Intercity (IC, mezi něž patří i vlaky s obchodním označením SC, Super. City), Euro. City (EC) a Euro. Night (EN). Tradiční osobní vlaky k vidění po celé ČR.

Vozový park ČD ČD nově vlastní jednotky ČD Rail. Jet, které vyrábí rakouská společnost

Vozový park ČD ČD nově vlastní jednotky ČD Rail. Jet, které vyrábí rakouská společnost Siemens. ČD Rail. Jet se postupně nasazují na spoje EC na trase Praha hlavní nádraží -> Wiener Neustadt Hbf. ČD celkem objednalo 7 jednotek. Od Österreichische Bundesbahnen (ÖBB, rakouský národní dopravce) si ČD pronajali více systémové lokomotivy 1216, zvané Taurus. Rail. Jet patří mezi nejmodernější vlaky Českých drah.

ČD Rail. Jet ČD Taurus

ČD Rail. Jet ČD Taurus

Korporátní nátěr ČD mají svůj vlastní lak, který je označen názvem Najbrt. Lak je

Korporátní nátěr ČD mají svůj vlastní lak, který je označen názvem Najbrt. Lak je pojmenován podle autora studia Najbrt Aleše Najbrta.

Lak ČD Cargo Vychází z laku Českých drah z Najbrtu, ale od ČD se

Lak ČD Cargo Vychází z laku Českých drah z Najbrtu, ale od ČD se liší.

PESA POLAND ČD si nechali u polského výrobce PESA Poland zrekonstruovat vozy na rychlíkové

PESA POLAND ČD si nechali u polského výrobce PESA Poland zrekonstruovat vozy na rychlíkové spoje na trase Brno – Olomouc a Kolín – Ústí. Dále si nechali vyrobit motorové jednotky řady 844 zvavé Regio. Shark.

ŽOS Vrútky I u slovenských kolegů si ČD nechali zrenovovat vozy. Jedná se o

ŽOS Vrútky I u slovenských kolegů si ČD nechali zrenovovat vozy. Jedná se o bistro vozy řady ARmpee, které jsou složené z 1. vozové třídy a bistro oddělení.

Pars nova Šumperk V Šumperku si ČD nechali zrekonstruovat vozy pro zlepšení dálkových spojů.

Pars nova Šumperk V Šumperku si ČD nechali zrekonstruovat vozy pro zlepšení dálkových spojů. Jedná se o velkoprostorový vůz Bdmpee a servisní vůz řady Bbdgmee.

ŠKODA Plzeň Samozřejmě i u Škody Plzeň si ČD nechali zhotovit nějaké vlaky jako

ŠKODA Plzeň Samozřejmě i u Škody Plzeň si ČD nechali zhotovit nějaké vlaky jako jsou: Regio. Panter a elektrická lokomotiva 380.

Zdroje http: //www. k-report. net/ukazobrazek. php? soubor=882051. jpg&httpref= http: //cs. wikipedia. org/wiki/Najbrt_%28%C 5%BEeleznice%29 http:

Zdroje http: //www. k-report. net/ukazobrazek. php? soubor=882051. jpg&httpref= http: //cs. wikipedia. org/wiki/Najbrt_%28%C 5%BEeleznice%29 http: //cs. wikipedia. org/wiki/%C 4%8 Cesk%C 3%A 9_dr%C 3%A 1 hy http: //upload. wikimedia. org/wikipedia/commons/f/f 0/Brno, _hlavn%C 3%AD_n%C 3%A 1 dra%C 5%BE%C 3%AD, _Den_%C 5%BEeleznice_2012, _jednotka_844. 003_%2802%29. jpg http: //www. zos-vrutky. sk/images/slides_bg. jpg http: //fasteners. fabory. com/Images/Czech%20 Republic/Pictues%20 NEWS/Pars_Page_1_Im age_0002. jpg http: //www. skodaspartak. cz/boleslav/logo_4_300 x 200. jpg