Yallar Haftas 18 24 Mart Haftas GENLKTEN MR

  • Slides: 4
Download presentation
Yaşlılar Haftası 18 -24 Mart Haftası "GENÇLİKTEN ÖMÜR SAKLAMAK HEPİMİZİN ELİNDE"

Yaşlılar Haftası 18 -24 Mart Haftası "GENÇLİKTEN ÖMÜR SAKLAMAK HEPİMİZİN ELİNDE"

Ülkemizin çeşitli yerlerinde her sene 1824 Mart arası Yaşlılar Haftası olarak kutlanmakta, kişiye göre

Ülkemizin çeşitli yerlerinde her sene 1824 Mart arası Yaşlılar Haftası olarak kutlanmakta, kişiye göre önemi değişen yaşlanma sürecinin ve bunun getirdiği zorlukların daha iyi anlaşılması ve bununla ilgili neler yapılabileceği konusunda çeşitli konuşmalar, etkinlikler ve faaliyetler düzenlenmektedir.

Yaşlılar Haftası, aynı zamanda da kendi yaşlanma sürecimizi bize düşündüren ve nasıl bir hayat

Yaşlılar Haftası, aynı zamanda da kendi yaşlanma sürecimizi bize düşündüren ve nasıl bir hayat yaşamak istediğimiz ve hayatımızın geç döneminde nasıl her yönden daha mutlu olabileceğimiz sorularını da bize hatırlatarak, yaşlı insanlarla ortak bir düşünce yapımız olduğunu ve bizim kendi yaşlılığımızda neler istediğimizi ve bunun ne kadarını bu insanlar için sağlayabildiğimizi ve onların nasıl daha rahat hissetmelerini ve hayata umutla bakmalarını sağlayabileceğimiz konularını da bize düşündürtüyor.

Yaşlılar Haftası kapsamında yaşlıların toplumla nasıl bütünleşebileceği ve daha aktif rol oynayabileceği ile ilgili

Yaşlılar Haftası kapsamında yaşlıların toplumla nasıl bütünleşebileceği ve daha aktif rol oynayabileceği ile ilgili düşünceler sunulmakta, bunların uygulanabilirliği araştırılmakta ve bu konudaki bilincimizin yükseltilmesini sağlayacak eğitimler, programlar, etkinliklerle bize yaşlıların dünyası anlatılmaktadır. Toplumu ve ülkesi adına çalışmış ve ömrünü en aktif kısmını harcamış her insanın yaşlılık döneminde saygı ve yaşamın asgari gereklerini yerine getirebileceği maddi imkanlara sahip olması kazanılmış bir haktır. Sevgiyle yaklaşılması gereken yaşlılarımız, bizim henüz öğrenemediğimiz bir çok dersi kendi hayatlarında görmüş geçirmiş ve aslında hayatlarıyla bize ışık tutmuşlardır. (Kaynak: yaslilarhaftasi. siirlerioku. com)