Wakacje to czas zabawy i nowych wrae Korzystajc

  • Slides: 17
Download presentation

Wakacje to czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności , nie zapominaj

Wakacje to czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności , nie zapominaj jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich! Zanim oddasz się wakacyjnej beztrosce : PAMIETAJ ! Wypoczynek podczas wakacji musi być przede wszystkim bezpieczny!

Oto kilka cennych rad i uwag jak spędzić bezpiecznie wakacje.

Oto kilka cennych rad i uwag jak spędzić bezpiecznie wakacje.

BEZPIECZNA em KĄPIEL 1. Pływaj tylko w miejscach strzeżonych , gdzie wywieszona jest BIAŁA

BEZPIECZNA em KĄPIEL 1. Pływaj tylko w miejscach strzeżonych , gdzie wywieszona jest BIAŁA FLAGA 2. Nie skacz do wody w miejscach nieznanych 3. Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich. 4. Nie spychaj nikogo z materacy. 5. W trakcie kąpieli nie wzywaj pomocy jeśli nie jest Ci ona potrzebna. 5. Jeśli zauważysz ze ktoś tonie – natychmiast wezwij pomoc lub zadzwoń pod numer 112

W GÓRACH 1. Nie wspinaj się na nieznanie szczyty. 2. Przed wyjściem zapoznaj się

W GÓRACH 1. Nie wspinaj się na nieznanie szczyty. 2. Przed wyjściem zapoznaj się z pogodą. 3. Załóż wygodne obuwie. 4. Nigdy nie wybieraj się w góry samotnie, bez opieki rodziców czy opiekunów.

W LESIE 1. Nigdy nie jemy nieznanych nam owoców. 2. Nie zapuszczamy się w

W LESIE 1. Nigdy nie jemy nieznanych nam owoców. 2. Nie zapuszczamy się w nieznane miejsca, ponieważ możemy zabłądzić. 3. Nie palimy ognisk. 4. Nie hałasujemy. 5. ”TO CO PRZYNIOSŁEŚ ZABIERZ ZE SOBĄ” -gdy na pozostawioną w lesie butelkę padają gorące promienie słoneczne może dojść do rozległego pożaru. W lesie jesteśmy gośćmi więc zachowujmy się jak goście.

Uważajcie także na zwierzęta w lesie , zarówno te dzikie jak i domowe Absolutnie

Uważajcie także na zwierzęta w lesie , zarówno te dzikie jak i domowe Absolutnie bierzemy ich na ręce – mogą nas ugryżć i wywołać wściekliznę.

UKĄSZENIA I UŻĄDLENIA PO KAŻDEJ LEŚNEJ WĘDRÓWCE NALEŻY SKONTROLOWAĆ CIAŁO I SPRAWDZIĆ CZY NIE

UKĄSZENIA I UŻĄDLENIA PO KAŻDEJ LEŚNEJ WĘDRÓWCE NALEŻY SKONTROLOWAĆ CIAŁO I SPRAWDZIĆ CZY NIE MA NA NIM KLESZCZA. *NALEŻY WYKRECIĆ GO PĘSETĄ. WSZYSTKIE RUMIENIE PO UKĄSZENIU NALE SKONSULTOWAĆ Z LEKARZEM.

„SAM W DOMU” ZACHOWAJ CZUJNOŚĆ! Gdy jesteś sam , nie wpuszczaj nikogo do domu.

„SAM W DOMU” ZACHOWAJ CZUJNOŚĆ! Gdy jesteś sam , nie wpuszczaj nikogo do domu. Zawsze możesz poprosić , by gość przyszedł , gdy wrócą rodzice.

Na ulicy, czy na placu zabaw, nie pozwól się zaczepić nieznajomym. Nigdy nie wsiadaj

Na ulicy, czy na placu zabaw, nie pozwól się zaczepić nieznajomym. Nigdy nie wsiadaj z obcym do samochodu!

BEZPIECZNA JAZDA NA ROWERZE 1. Używaj sprawnego roweru. 2. W czsie jazdy używaj kasku.

BEZPIECZNA JAZDA NA ROWERZE 1. Używaj sprawnego roweru. 2. W czsie jazdy używaj kasku. 3. Nigdy nie ścinaj zakrętów. 4. Przestrzegaj przepisów drogowych. 5. Nie rozmawiaj przez telefon podczas jazdy. 6. Sygnalizuj odpowiednio wcześnie wszystkie skręty. 7. Zawsze uważaj!

BEZPIECZNIE W GOSPODARSTWIE 1. Nie wsiadamy i nie bawimy się na maszynach rolnych 2.

BEZPIECZNIE W GOSPODARSTWIE 1. Nie wsiadamy i nie bawimy się na maszynach rolnych 2. Nie drażnimy zwierząt w gospodarstwie 3. Nie zaglądamy do studni. 4. Nie bawimy się zapałkami, szczególnie w pobliżu słomy , siana.

ZAPAMIĘTAJ TE NUMERY Gdy grozi Ci niebezpieczeństwo : DZWOŃ 112 -NUMER ALARMOWY- DO WSZYSTKICH

ZAPAMIĘTAJ TE NUMERY Gdy grozi Ci niebezpieczeństwo : DZWOŃ 112 -NUMER ALARMOWY- DO WSZYSTKICH SŁUŻB RATUNKOWYCH 997 -POLICJA 998 - STRAŻ POŻARNA 999 –POGOTOWIE RATUNKOWE

DRODZY RODZICE I DROGIE DZIECI ŻYCZYMY WSZYSTKIM RADOSNYCH ZDROWYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI. UDANEGO WYPOCZYNKU,

DRODZY RODZICE I DROGIE DZIECI ŻYCZYMY WSZYSTKIM RADOSNYCH ZDROWYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI. UDANEGO WYPOCZYNKU, SAMYCH SŁONECZNYCH DNI , DUŻO UŚMIECHU ORAZ WIELU PRZYGÓD. DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU