VYJMENOVAN SLOVA Mgr Jitka Vlkov VY32INOVACE0812vyjmenovan slova Dopl

  • Slides: 7
Download presentation
VYJMENOVANÁ SLOVA Mgr. Jitka Vlková VY_32_INOVACE_08_12_vyjmenovaná slova

VYJMENOVANÁ SLOVA Mgr. Jitka Vlková VY_32_INOVACE_08_12_vyjmenovaná slova

Doplň správná i –y, í –ý: MY Naše rodina Na obrázku jsme m -

Doplň správná i –y, í –ý: MY Naše rodina Na obrázku jsme m - mam a já – Toník. Když se m M všichni sejdeme, je nám do zpěvu. máme rádi zpěv. V neděli chodíme na výlety, m máme rádi přírodu. M nka, tatínek, sestřička Terezka jsme turisté. Vy také? M si vzájemně pomáháme. Kdy jste někomu pomohli a s čím? MI - MNĚ Doplň správná i –y, í –ý: Dnes je m M pět let. Mam nka m dala k narozeninám kn je budou číst před spaním. Tatínek m ku. Na dortu plápolá pět svíček. Kdo m žku pohádek. Rodiče dal nový míč. Terezka m je pomůže sfouknout? dala pusin-

Nespleteš se? Není m- dobře. M- jsme kamarádi. Kdo m- uklidil sešit ? Vy

Nespleteš se? Není m- dobře. M- jsme kamarádi. Kdo m- uklidil sešit ? Vy mnepomůžete? M- se nikdy nenudíme. To jsme m-, děti. M- jsme byli v divadle. M- se nehádáme. Podejte m-, prosím, vodu. Tatínek mopravil kolo. M- se práce nebojíme. Babička mupekla buchty. my, my mi, mi

MÝT – UMÝT ale MÍT – někdo něco má Doplň chybějící písmena: M t

MÝT – UMÝT ale MÍT – někdo něco má Doplň chybějící písmena: M t si před jídlem ruce. um t M t štěstí. M t zablácené boty. um várna M t někoho rád. um vadlo M t milého kamaráda. Ovoce se musí m t. M t špinavou podlahu. m dlo M t pevné zdraví. M t zaprášený nábytek. m dliny Je hezké m t bratříčka.

Zkus doplnit správná i –y, í –ý. Nespleteš se? Toník bude m t podlahu.

Zkus doplnit správná i –y, í –ý. Nespleteš se? Toník bude m t podlahu. Volá: , , Kdo m Kybl k a hadr jsou v um M M lá bab dlo? “ várce na zemi. Až bude hotový, Um je si ruce m dlem u um Chtěl b přinese m vadla. Pak bude m t čas. napsat dopis. Už ví, co napíše. čko, jsme všichni zdrávi a vzpom náme na tebe. Před chvílí jsem dom Až dopíšu dopis, budu m t k svačině ovoce. M l podlahu. máme rádi ovoce. Víme, že před jídlem se musí m t. Bab čka bude m t z dopisu značnou radost a určitě m také napíše, myslí si Toník.

Popis Prezentace je určená k osvojení vyjmenovaných slov po , , M“ – MY,

Popis Prezentace je určená k osvojení vyjmenovaných slov po , , M“ – MY, MÝT a k procvičení učiva. v V prvním, druhém a čtvrtém cvičení žáci doplňují i –y, í – ý tak, že kliknou levým tlačítkem myši na rámeček a chybějící písmeno doplní pomocí klávesnice. v V druhém cvičení žáci třídí kartičky do sloupečků podle pravopisu. Přesun , , cedulek“ se provádí kliknutím levým tlačítkem myši do rohu kartičky a následně posunem myši se současným držením levého tlačítka.

Zdroje Myšlenková mapa – dle návrhu autorky Snímky 2 , 5 - obrázky dle

Zdroje Myšlenková mapa – dle návrhu autorky Snímky 2 , 5 - obrázky dle návrhu autorky Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jitka Vlková.