VRTUSED JA MEEDIA Annely Hindrikson Plva G Vrtused

  • Slides: 6
Download presentation
VÄÄRTUSED JA MEEDIA Annely Hindrikson Põlva ÜG

VÄÄRTUSED JA MEEDIA Annely Hindrikson Põlva ÜG

Väärtused Teatud üldistatud valikuline hinnangu kriteerium, kujutlus sellest, mis on soovitatav, hea. Üldine arusaam

Väärtused Teatud üldistatud valikuline hinnangu kriteerium, kujutlus sellest, mis on soovitatav, hea. Üldine arusaam seisunditest, mis on usaldusväärne, mille poole tasub püüda. Väärtuskujutlused muutuvad kultuuris. On ajalooliselt tekkinud. Väärtustesüsteem – valikute tegemise süsteem.

Väärtused ilmnevad meedias otse: Meedia taandab hinnangud väärtusteks. kujundatakse oma suhtumised pikaajaline suhtumine kujundab

Väärtused ilmnevad meedias otse: Meedia taandab hinnangud väärtusteks. kujundatakse oma suhtumised pikaajaline suhtumine kujundab mustri pattern Väärtused esitatakse otse, mittevarjatud hinnangutena teatud isikud esitatakse väärtuste kehastusena negatiivne eeskuju Hinnangud esitatakse sümboolselt (emotsionaalsed üldistused, võrdlused, metafoorid)

Maine. Imidž. Stereotüüp. Maine – ootus prognoositava käitumise suhtes; üldine positiivne või negatiivne hoiak

Maine. Imidž. Stereotüüp. Maine – ootus prognoositava käitumise suhtes; üldine positiivne või negatiivne hoiak Imidž – metafoor, pole ühemõtteliselt hea või halb. Üldistab teatud omadusi, toob välja detaile. Seotud mingi kindla traditsioonilise sümboliga. Stereotüüp – ette hindamine, kinnistunud omadused. Müüdiga kaasaminek.

Imago on meist kujunenud pilt, mille kaasinimesed loovad selle põhjal, mida me ise enda

Imago on meist kujunenud pilt, mille kaasinimesed loovad selle põhjal, mida me ise enda kohta ütleme, mida teised meiega suheldes on kogenud ja mida meist kõnelevad kolmandad allikad. Tänapäeval on kolmandaks allikaks sageli ajakirjandus. Imago teket saab inimene mõjutada: me saadame sõnumeid kogu aeg, kas teadlikult või mitte. Teised saavad meie silmavaatest, kellamargist või keelekasutusest sõnumi, seega saame oma käitumisega otseselt mõjutada muljet, mis teistel meist jääb. Ja kolmandate allikate puhul kehtib lihtne tõde: pane head inimesed endast head rääkima. Imago ei ole tegelikkus, aga need, kellega me suhtleme, võtavad meid just vastavalt sellele. sest imago aitab kiiresti vastata küsimusele, kes ta on.

“Positiivsed ja negatiivsed kangelased eesti meedias” Müüdid ja imidžid. Kodune essee Ideaalne mees/naine eesti

“Positiivsed ja negatiivsed kangelased eesti meedias” Müüdid ja imidžid. Kodune essee Ideaalne mees/naine eesti ajakirjanduse põhjal. Perekonna mudel eesti ajakirjanduse põhjal. Poliitika meedia peeglis. Ärimehe/ ärinaise mudel/ ideaal. vms Peaks olema hästi näitlik. Kasutada võiks fotosid, tsitaate, visuaalseid kujundeid, reklaame, erinevaid tekste. Võib võrrelda erinevaid kanaleid, võib vaadelda ka üht kanalit. Töö esitamise aeg 2 nädalat. Töö pikkus 2 -4 lk.