Velk Britnie Vlajka Znak Londn Rozloha 1577 km

  • Slides: 12
Download presentation
Velká Británie ® ☻ Vlajka ☻ Znak

Velká Británie ® ☻ Vlajka ☻ Znak

Londýn Rozloha: 1577 km 2 Počet obyvatel: 7 mil. Jazyk: angličtina Měna: Libra Starosta:

Londýn Rozloha: 1577 km 2 Počet obyvatel: 7 mil. Jazyk: angličtina Měna: Libra Starosta: Boris Johnson

Data-Velká Británie � � � � Hlavní město: Londýn Rozloha: 242 534 km 2

Data-Velká Británie � � � � Hlavní město: Londýn Rozloha: 242 534 km 2 Měna: Libra Jazyk: angličtina Obyvatelstvo: 58, 5 mil. Státní zřízení: království Řeka: Temže

Královská dynastie � � � � Alžběta 2, Filip Řecký Charles z Walesu, Camilla,

Královská dynastie � � � � Alžběta 2, Filip Řecký Charles z Walesu, Camilla, (manželka Charlese) Harry Windsor, William z Cambridge, Catharine (Middleton) z Cambridge

Podnebí Velká Británie obecně platí za uplakanou zemi, kde často prší. Podnebí je zde

Podnebí Velká Británie obecně platí za uplakanou zemi, kde často prší. Podnebí je zde mírné, což s sebou také přináší vlhké a často chladnější počasí. K tomu musíme připočítat častou mlhu. Hlavní vliv tu má Atlantský oceán. Ale to neznamená, že si Britové neužijí letních slunečných dní. V létě zde teploty šplhají až na 25 °C. Léto tu trvá od června do srpna. . Obecně se dá říci, že má Británie mírné zimy a chladnější léta. Na podzim a na jaře je počasí nevyzpytatelné a dost proměnlivé. V létě je průměrná teplota v Londýně okolo 18 °C, v zimě 4 °C. Na západním pobřeží jsou srážky na denním pořádku, východní pobřeží je proti tomu dost sušší.

Památky Londýnský parlament a jeho věž se zvonem zvaným Big Ben, 2. Nejvyšší budova

Památky Londýnský parlament a jeho věž se zvonem zvaným Big Ben, 2. Nejvyšší budova Londýna(224 m)mrakodrap Kanárských loděnic, 3. Londýnské oko je největším ruským kolem na světě, 4. Nejstaršími budovami Londýna je Tower of London a Westminsterské opatství 1.

1.

1.

2.

2.

3.

3.

4.

4.

Zajímavosti � Londýn je jedním z hlavních světových finančních center. V oblasti financí a

Zajímavosti � Londýn je jedním z hlavních světových finančních center. V oblasti financí a bankovnictví pracuje 700 000 lidí, to je nejvíce na světě. � Každý rok přijíždí do Londýna zhruba 8 mil. Turistů. � Spojené království politicky slučuje 4 zeměAnglii, Skotsko, Wales a severní Irsko.

Děkujeme za pozornost

Děkujeme za pozornost