Valmieras Prgaujas imnzijas 10 d klase EUROSCOLA projekt

  • Slides: 17
Download presentation
Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 10. d klase EUROSCOLA projektā

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 10. d klase EUROSCOLA projektā

Kas ir Eiropas Parlaments? n n n Eiropas Parlaments ir Eiropas Savienības galvenais likumdošanas

Kas ir Eiropas Parlaments? n n n Eiropas Parlaments ir Eiropas Savienības galvenais likumdošanas orgāns. Eiropas Parlaments ir vienīgā tiešās vēlēšanās ievēlētā Eiropas Savienības iestāde, kuras 736 deputāti pārstāv ES pilsoņus. Ik pēc pieciem gadiem tos 500 miljonu pilsoņu vārdā ievēlētāji no visām 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Kā notiekas Eiropas Parlamenta vēlēšanas? n n Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiekas ik pa pieciem

Kā notiekas Eiropas Parlamenta vēlēšanas? n n Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiekas ik pa pieciem gadiem. Eiropas parlamenta dalībvalstis ir iedalītās vienā vairākos pārstāvēšanas iecirkņos. Atšķirībā no Saeimas vēlēšanām un tautas nobalsošanas EP un pašvaldību vēlēšanās vēlētāju uzskaitei tiek lietots vēlētāju reģistrs un balsošana notiek, izmantojot vēlētāju sarakstus. Piedalīties EP un pašvaldību vēlēšanās Latvijā drīkstēja arī citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pilsoņi.

Kā grupējas EP deputāti? n n n Eiropas Parlamenta deputāti dalās EP parlamentāras grupās.

Kā grupējas EP deputāti? n n n Eiropas Parlamenta deputāti dalās EP parlamentāras grupās. Ir septiņas šādas grupas, bet 28 deputāti arī nesaistās ar nevienu. Lielākās no šīm ir Eiropas Tautas Partija (265 deputāti), Sociālisti un Demokrāti (184 deputāti) un Liberāļu -Demokrātu Alianse (85 deputāti).

Latvijas EP deputāti. Deputāts I. Godmanis S. Kalniete A. K. Kariņš I. Vaidere A.

Latvijas EP deputāti. Deputāts I. Godmanis S. Kalniete A. K. Kariņš I. Vaidere A. Mirsnis A. Rubiks T. Ždanoka R. Zīle Partija LPP/LC Vienotība SC SC PCTVL TB/LNNK Grupējums LDA ETP ETP SD Kreiso un zaļo EKR

EP uzdevumi. n n n Nodrošināt politiski stabilu likumdošanas orgānu priekš Eiropas Savienības. Reprezentēt

EP uzdevumi. n n n Nodrošināt politiski stabilu likumdošanas orgānu priekš Eiropas Savienības. Reprezentēt dalībvalstis godīgā un demokrātiskā veidā. Sagatavot projektus Eiropas Padomei un Komisijai.

Piedaloties EUROSCOLA konkursā, mūsu klase iepazinās ar vispārējo informāciju par Eiropas parlamentu, Latvijas EP

Piedaloties EUROSCOLA konkursā, mūsu klase iepazinās ar vispārējo informāciju par Eiropas parlamentu, Latvijas EP deputātiem. Iepazīstoties ar Eiropas Parlamenta vēlēšanas rezultātiem Latvijā, izlozējām skolēnu piederību EP pārstāvētajām partijām. Izveidojām šo partiju reklāmas plakātus, izstrādājām priekšvēlēšanu lozungus. Izveidojām Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas EP vēlēšanu likumu. Ievēlētie deputāti sagatavoja un uzstājās ar runu par tēmu “Jauniešu darbs Eiropā”.

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas Eiropas Parlamenta vēlēšanu nolikums

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas Eiropas Parlamenta vēlēšanu nolikums

Vēlēšanas sekos šādiem principiem n n n Vēlēšanas ir brīvas un demokrātiskas. Tās sekos

Vēlēšanas sekos šādiem principiem n n n Vēlēšanas ir brīvas un demokrātiskas. Tās sekos vienlīdzības principiem, kad katram cilvēkam ir vienlīdzīgi ietekmīga balss. Vēlēšanas būs aizklātas. Vēlēšanas būs tiešas vēlēšanas. Vēlēšanās var piedalīties visi Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 10 – 12 klašu skolēni, kuriem ir kādas Eiropas Savienības dalībvalsts pilsonība.

n n n Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolēnu Eiroparlamenta vēlēšanas notiks saskaņojot ar skolas direktori

n n n Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolēnu Eiroparlamenta vēlēšanas notiks saskaņojot ar skolas direktori un skolas administrāciju, līdzīgi kā skolas parlamenta vēlēšanas. Skolēni var veidot savas politiskās apvienības, kā arī var veidot reālu politisko partiju apvienības, kas balstās uz to programmām. Apvienībā vai partijā jābūt vismaz 10 dalībniekiem

Kāpēc balsot par mani? Klāvs: Jo esmu radošs, inovatīvs, uzklausu viedokļus un cenšos pieņemt

Kāpēc balsot par mani? Klāvs: Jo esmu radošs, inovatīvs, uzklausu viedokļus un cenšos pieņemt izdevīgākos lēmumus Jums, nevis sev. Eva: Ar zināšanām un darbu var panākt daudz, bet ir vajadzīga arī griba. Man tā ir! Juta: Parasti nākotnes problēmas jācenšas atrisināt katram pašam. Es palīdzēšu tās atrisināt, par prioritāti uzskatot Jūsu vēlmes un vajadzības.

Mūsu priekšvēlēšanu kampaņa

Mūsu priekšvēlēšanu kampaņa

Mūsu priekšvēlēšanu kampaņa

Mūsu priekšvēlēšanu kampaņa

Secinājumi n n Sākot veidot šo projekta darbu mācījāmies 10. klasē, tagad esam pārcelti

Secinājumi n n Sākot veidot šo projekta darbu mācījāmies 10. klasē, tagad esam pārcelti 11. klasē. Nākamajā mācību gadā sāksim mācīties politikas un tiesību kursu, šīs zināšanas mums ļoti pietrūka. Lielāko daļu darba veicām paši ar minimālu skolotāja iesaistīšanos. Centāmies noorganizēt savas vēlēšanas un debates par tēmu: “Jauniešu darba iespējas ES”

n n Uzzinājām daudz jauna par Eiropas parlamentu, tā darbību, vēlēšanu organizēšanu un norisi.

n n Uzzinājām daudz jauna par Eiropas parlamentu, tā darbību, vēlēšanu organizēšanu un norisi. Mūsu debašu paraugus iespējams atvērt ar dubultklikšķi.