UNIVERSITETO ATEITIES VIZIJA ir STRATEGINS PLTROS SCENARIJAI Antanas

  • Slides: 8
Download presentation
UNIVERSITETO ATEITIES VIZIJA ir STRATEGINĖS PLĖTROS SCENARIJAI Antanas Buračas Įvadinės prielaidos

UNIVERSITETO ATEITIES VIZIJA ir STRATEGINĖS PLĖTROS SCENARIJAI Antanas Buračas Įvadinės prielaidos

Strategija per alternatyvas: Ø Ar siekti tapti Europinio mega-universiteto regioniniu branduoliu? Ø Ar, priešingai,

Strategija per alternatyvas: Ø Ar siekti tapti Europinio mega-universiteto regioniniu branduoliu? Ø Ar, priešingai, likti specializuotu Baltijos /Centrinės Europos socialinių mokslų centru (pirmiausia - teisės ir ekonomikos srityse)? Juk tarp labiausiai paklausių – verslo, finansų, bankrotų, kultūros teisės ir panašios specializacijos ant sandūros sričių !

Strategijos tikslų alternatyvumas: Kaip Universiteto augimo tempus derinti Ø su studijų kokybe, Ø su

Strategijos tikslų alternatyvumas: Kaip Universiteto augimo tempus derinti Ø su studijų kokybe, Ø su interaktyvių studijų technologijų plėtra, Øsu individualių gebėjimų diversifikavimu per neformalias ir savaimines studijas?

Strategijos parametrų suderinamumas Kaip inovacijas studijose ir mokslo tyrimuose užtikrinti disponuojant gan ribotais ištekliais

Strategijos parametrų suderinamumas Kaip inovacijas studijose ir mokslo tyrimuose užtikrinti disponuojant gan ribotais ištekliais ?

Strategijos priemonių alternatyvumas • Kaip didelės Universiteto sistemos modernią vadybą suderinti su fakultetų ir

Strategijos priemonių alternatyvumas • Kaip didelės Universiteto sistemos modernią vadybą suderinti su fakultetų ir tyrimo centrų verslumu, su ūkinio savarankiškumo galimybėm, suinteresuotumu ?

Diskusijos paskirtis: • Susipažinti su Rektoriaus profesoriaus A. PUMPUČIO, Pasaulio universitetų asociacijos Tarybos tikrojo

Diskusijos paskirtis: • Susipažinti su Rektoriaus profesoriaus A. PUMPUČIO, Pasaulio universitetų asociacijos Tarybos tikrojo nario, programinėm strateginėm nuostatom. Kartu perdiskutuoti ir geriau suvokti mūsų Universiteto galimybes ir grėsmes, mūsų pranašumus ir plėtros problemas.

KAS PASIEKTA? Rektoriaus 5 metų ataskaitoje visapusiškai atspindėta milžiniška pažanga: Ø Ir kuriant modernią

KAS PASIEKTA? Rektoriaus 5 metų ataskaitoje visapusiškai atspindėta milžiniška pažanga: Ø Ir kuriant modernią Universiteto vadybos sistemą, Ø Ir plėtojant bei racionalizuojant jo infrastruktūrą, Ø Ir pirmaujant studijų reformos įgyvendinime, Ø Ir internacionalizuojant jo bendruomenę

TARP NEIŠNAUDOTŲ INFRASTRUKTŪRINIŲ MŪSŲ ĮVAIZDŽIO GALIMYBIŲ: • Nesujungtos informacinės duomenų bazės, atspindinčios Universiteto nuveiktus

TARP NEIŠNAUDOTŲ INFRASTRUKTŪRINIŲ MŪSŲ ĮVAIZDŽIO GALIMYBIŲ: • Nesujungtos informacinės duomenų bazės, atspindinčios Universiteto nuveiktus darbus ir publikacijas; pvz. , nebepanaudojama racionali ir raiški monitoringo sistema; ji nebuvo susieta su MRU publikacijų DB; nei viena jų nesusieta su respublikine publikacijų DB. Iki šiol prastai vykdomos nuostatos sukurti visaverčius MRU tinklapius gera anglų k. , reprezentuojančius mus pasaulyje • Be to, esamų tinklapių adresai lietuviški. • Kaip susigaudyti, kur ir ką rasti?