• Slides: 26
Download presentation
Sporty świata ● Kacper Otwinowski

Piłka nożna Piłkę nożną wymyślono około 1850 roku. To gra drużynowa. Piłka nożna polega

Piłka nożna Piłkę nożną wymyślono około 1850 roku. To gra drużynowa. Piłka nożna polega na tym aby strzelić drużynie przeciwnej gola. Do tego przydadzą się różne zwody. W tej grze każdy zawodnik ma swoją pozycję na boisku. Na boisko wchodzi 11 zawodników: bramkarz, obrońcy, pomocnicy i napastnicy. Każdy trener może zrobić 3 zmiany w trakcie meczu. Mecz trwa 90 minut czyli półtorej godziny.

Piłka nożna

Piłka nożna

Piłka nożna 12 10 8 6 4 2 0 Wiersz 1 Wiersz 2 Wiersz

Piłka nożna 12 10 8 6 4 2 0 Wiersz 1 Wiersz 2 Wiersz 3 Wiersz 4

Siatkówka ● Siatkówka to gra drużynowa na boisko wychodzi 6 zawodników w każdej z

Siatkówka ● Siatkówka to gra drużynowa na boisko wychodzi 6 zawodników w każdej z drużyn. Trzeba zaserwować piłkę na drugą stronę siatki, wtedy drużyna przeciwna musi odbić z powrotem. Można dotknąć piłkę tylko 3 razy po jednej stronie siatki. Zawodnicy moa biegać po swojej stronie i robić różne kombinacie podbić. Można robić bloki. Kiedy zdobędzie się 25 punktów wygrywa się seta. Kto pierwszy wygra 3 sety wygrywa mecz.

Siatkówka

Siatkówka

Siatkówka Polacy są Mistrzami Świata w siatkówce

Piłka ręczna ● ● ● Jest to gra drużynowa. Gracze grający w piłkę ręczną

Piłka ręczna ● ● ● Jest to gra drużynowa. Gracze grający w piłkę ręczną nazywani są szczypiornistami. W piłce ręczne gra się rzucając piłkę rękami do bramki. Na pole gry wychodzi 7 zawodników na pozycjach: bramkarz, obrotowy, rozgrywający i skrzydłowi. Można zrobić 3 kroki bez kozłowania piłki.

Piłka ręczna

Hokej ● Hokej to gra drużynowa na boisko wchodzi 6 zawodników. Gra się za

Hokej ● Hokej to gra drużynowa na boisko wchodzi 6 zawodników. Gra się za pomocą kija, kasku, łyżew i ochraniaczy. W hokeju zamiast grać piłką gra się krążkiem kauczukowym. Mecz trwa 60 minut i podzielony jest na 3 części- tercje po dwadzieścia minut. Plac gry stanowi lodowisko otoczone bandami.

Hokej

Hokej

Koszykówka ● Koszykówka polega na tym żeby trafić piłką do kosza przeciwnika. Można zrobić

Koszykówka ● Koszykówka polega na tym żeby trafić piłką do kosza przeciwnika. Można zrobić 1 krok bez kozłowania inaczej jest błąd. Rzuty punktowane są : rzut normalny 2 punkty rzut za 6 metrów 3 punkty. Są jeszcze rzuty wolne – nazywane osobistymi za 1 punkt. Z każdej drużyny na boisko wychodzi 5 zawodników. Koszykówkę wymyślono około 1891 roku.

Koszykówka

Koszykówka

Pływanie ● Pływać można różnymi stylami jak: kraul, styl zmienny, styl dowolny, styl klasyczny{

Pływanie ● Pływać można różnymi stylami jak: kraul, styl zmienny, styl dowolny, styl klasyczny{ żabka} , styl grzbietowy, styl motylkowy{ motyl, motylek, delfin.

Pływanie

Pływanie

Lekkoatletyka • Lekkoatletyko to wiele dyscyplin takich jak: • biegi: – na krótkim dystansie,

Lekkoatletyka • Lekkoatletyko to wiele dyscyplin takich jak: • biegi: – na krótkim dystansie, do 400 metrów, inaczej sprinterskie: 60 m, 100 m, 200 m i 400 m, – na średnim dystansie, od 600 do 2000 metrów: 600 m, 800 m, 1000 m, 1500 m, 1 mila, 2000 m, – na długim dystansie: 3000 m, 3000 m z przeszkodami, 5000 m i 10 000 m. – przez płotki na dystansach: 60 m, 100 m, 110 m, 400 m, – uliczne: – maraton (42 195 metrów), półmaraton i ultramaratony (dłuższe niż maraton), – sztafetowe: – 4 × 100 m, 4 × 400 m

Lekkoatletyka • skoki: – skok wzwyż, – skok w dal, – trójskok, – skok o tyczce,

Lekkoatletyka • wieloboje: – czwórbój lekkoatletyczny, – pięciobój lekkoatletyczny, – siedmiobój lekkoatletyczny, – dziesięciobój lekkoatletyczny.

Kolarstwo górskie • • kolarstwo szosowe - uprawiane na drogach publicznych; kolarstwo torowe -

Kolarstwo górskie • • kolarstwo szosowe - uprawiane na drogach publicznych; kolarstwo torowe - uprawiane na specjalnych owalnych torach; kolarstwo górskie (MTB) - do którego zalicza się m. in. : – kolarstwo zjazdowe (DH) - polega wyłącznie na zjazdach z gór, bez podjazdów (konkurencja nieolimpijska) – kolarstwo Cross-Country (XC) - mieszanka kolarstwa zjazdowego z przełajowym (konkurencja olimpijska); kolarstwo BMX - uprawiane na torach Moto-Cross

Boks • W boksie chodzi oto żeby uderzać przeciwnika. Walka podzielona jest na części

Boks • W boksie chodzi oto żeby uderzać przeciwnika. Walka podzielona jest na części zwane rundami. Każda runda trwa 3 minuty. • Boks dzieli się na dwie grupy amatorską i zawodową. Amatorska jest łagodniejsza, ma się tam kask lżejsze rękawicę i osłonę na brzuch. Walka trwa do 3 rund. Zawodowa jest groźniejsza nie ma kasków i osłony na brzuch. Rękawice są twardsze więc cios bardziej boli. Walka trwa do 12 rund.