Specialiosios mokymo priemons skirtos specialij ugdymosi poreiki turini

  • Slides: 17
Download presentation
Specialiosios mokymo priemonės, skirtos specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymui

Specialiosios mokymo priemonės, skirtos specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymui

Lietuvių kalbos ugdymui skirtos priemonės Priemonė , , Sakinių sudarymo ratas” Šios priemonės tikslas

Lietuvių kalbos ugdymui skirtos priemonės Priemonė , , Sakinių sudarymo ratas” Šios priemonės tikslas – mokyti suvokti sakinio struktūrą, žodžių jungimo į sakinį dėsningumus. Ši priemonė tinka mokant kalbos dalių ir jų gramatinių požymių, sakinio dalių, taip pat naudojama lavinant skaitymo įgūdžius bei ugdant mokinių žodyną. Priemonę sudaro trys skirtingo dydžio ratai, kurie yra sujungti, tačiau lengva juos pasukti ir sudaryti norimą sakinį iš triejų žodžių. Didžiąjame rate pateikti daiktavardžiai su juos atitinkančiais paveikslėliais, viduriniąjame – būdvardžiai, mažąjame – veiksmažodžiai. Ši priemonė parengta taip, kad gali būti pritaikyta naudoti skirtingų poreikių mokiniams.

1) Mokymasis, taikant šią priemonę pradedamas nuo daiktavardžių skaitymo, kai paveikslėliai uždengiami. Perskaitęs žodį,

1) Mokymasis, taikant šią priemonę pradedamas nuo daiktavardžių skaitymo, kai paveikslėliai uždengiami. Perskaitęs žodį, mokinys atidengia paveikslėlį ir pasitikrina, ar teisingai perskaitė. 2) Perskaitytą žodį (daiktavardį) mokinys turi apibūdinti savo paties sugalvotais būdvardžiais ir veiksmažodžiais. 3) Mokinys skaito būdvardžius, kurie pateikti priemonėje ir juos derina su daiktavardžiu. (Pvz. : pilkas vilkas, margas drugelis, darbščios bitės ir kt) 4)Mokinys skaito veiksmažodžius, kurie pateikti priemonėje ir juos derina su daiktavardžiais ir būdvardžiais. Sudaromi sakiniai iš triejų kalbos dalių. (Pvz. : Suplyšo odiniai batai. Taip pat gali būti Suplyšo rudi batai. Pravažiavo burzgianti autobusas. Arba Stovi didelis autobusas. ) 5)Sudarytų sakinių nurašymas į sąsiuvinius, sintaksinis jų nagrinėjimas.

Priemonė Sakinių sudarymo ratas

Priemonė Sakinių sudarymo ratas

Priemonė , , Kalbos dalių namelis” Šios priemonės tikslas – mokyti kalbos dalių (daiktavardžio,

Priemonė , , Kalbos dalių namelis” Šios priemonės tikslas – mokyti kalbos dalių (daiktavardžio, būdvardžio ir veiksmažodžio) ir jų gramatinių požymių. Priemonę sudaro medinės kaladėlės ant kurių užklijuotos įvairių žodžių kortelės. Šios kaladėlės trim eilėmis sudėtos į , , kalbos dalių namelį”. Ši priemonė parengta taip, kad gali būti pritaikyta naudoti skirtingų poreikių mokiniams.

1) Mokymasis, taikant šią priemonę pradedamas nuo daiktavardžio mokymo. Perskaitomi pateikti žodžiai ir medinės

1) Mokymasis, taikant šią priemonę pradedamas nuo daiktavardžio mokymo. Perskaitomi pateikti žodžiai ir medinės kaladėlės , , apgyvendinamos” I namelio aukšte. 2) Supažindinant su būdvardžiu skaitomi pateikti žodžiai ir medinės kaladėlės , , apgyvendinamos” II namelio aukšte 3) Daiktavardžiai derinami su būdvardžiais gimine ir skaičiumi. Sudaromi žodžių junginiai (smarkus vėjas, balta žiema ir kt. ), kuriuos galima mokytis ir linksniuoti. 4)Mokinys skaito veiksmažodžius, kurie pateikti priemonėje ir , , apgyvendinti” III namelio aukšte, juos derina su daiktavardžiais ir būdvardžiais. Sudaromi sakiniai iš triejų kalbos dalių. (Pvz. : Pražydo pirmosios gėlės. Nuvirto senas ąžuolas. ) 5)Mokinys pasirenka keletą kaladėlių, perskaito žodžius, įvardina kokios tai yra kalbos dalys ir sudėlioja kaladėles į atitinkamus namelio aukštus. 6)Šią priemonę galima panaudoti ir mokantis sakinio dalių. Sudarytų sakinių nurašymas į sąsiuvinius, sintaksinis jų nagrinėjimas.

Žaidimas Žodeliai Priemonės tikslai: • ugdyti sakytinę, rašytinę kalbą; • mokyti pažinti raides, sudėti

Žaidimas Žodeliai Priemonės tikslai: • ugdyti sakytinę, rašytinę kalbą; • mokyti pažinti raides, sudėti iš jų žodžius; • mokyti atlikti garsinę žodžių analizę; • lavinti foneminę klausą; • mokyti skaityti, tobulinti skaitymo įgūdžius; Žaidimo eiga: mokinys ridena kubelį ir skuba į priekį per tiek langelių, kiek taškų išrideno. Jei atsistojo ant langelio su raidele: 1) reikia įvardinti raidelę; 2) reikia sugalvoti žodį, prasidedantį ta raide (žodžių kartoti negalima); 3)reikia atidžiai paklausyti spec. pedagogės tariamo žodžio su raide, kurią mokinys išsirinko, taisyklingai ištarti išgirstą žodį ir pasakyti kur yra reikiamas garsas: žodžio pradžioje, viduje, gale. 4) reikia pasakyti paveikslėlio, prasidedančio ta raide, pavadinimą, išvardinti žodžio garsus iš eilės ir užrašyti raides. 5) reikia perskaityti pateiktą žodį, kuriame yra ta raidė, kurią mokinys iširinko. Jei atsistojo ant langelio su mergaitės ar berniuko paveikslėliu turi teisę skubėti per 2 langelius į priekį.

Žaidimas Žodeliai

Žaidimas Žodeliai

Žaidimas Žodeliai

Žaidimas Žodeliai

Priemonės , , Mokausi skaityti” Kai mokinys pažįsta visas raides, geba jas jungti į

Priemonės , , Mokausi skaityti” Kai mokinys pažįsta visas raides, geba jas jungti į skiemenis, pradedamas skiemenų jungimas į žodį. Šį pratimą galima atlikti taikant įvairias papildomas priemones. Kaip matyti pirmoje pateiktoje priemonėje, mokinys turi sugrupuoti korteles pagal formą ir spalvą bei perskaityti susidariusius dviskiemenius žodžius.

Priemonė (1) , , Mokausi skaityti”

Priemonė (1) , , Mokausi skaityti”

Priemonės , , Mokausi skaityti” Taikant antrą priemonę, pirmiausia mokiniui perskaitomas tekstas (trumpa pasaka,

Priemonės , , Mokausi skaityti” Taikant antrą priemonę, pirmiausia mokiniui perskaitomas tekstas (trumpa pasaka, eilėraštukas ar pan. ). Klausimų pagalba tekstas aptariamas. Mokiniui pateikiamos kortelės (kurių forma susijusi su perskaityto teksto turiniu), jose pateikti suskiemenuoti nesudėtingi žodžiai, kuriuos mokiniui reikia perskaityti.

Priemonė (2) , , Mokausi skaityti”

Priemonė (2) , , Mokausi skaityti”

Matematikos mokymui skirta priemonė Priemonė – mintinas skaičiavimas , , Korys” Šios priemonės tikslas

Matematikos mokymui skirta priemonė Priemonė – mintinas skaičiavimas , , Korys” Šios priemonės tikslas – mokyti skaičiuoti mintinai, t. y. atlikti sudėties ir atimties veiksmus 20 ribose, neperžengiant ir peržengiant dešimtį. Priemonę sudaro didelis plakatas ir kortelės su skaičiais nuo 1 iki 20. Mokinys išsidėlioja korteles ant stalo, klauso užduoties (pvz. : 5+4, 8 -2, 9+5, 10+5 ir pan. ), mintyse suskaičiuoja ir kortelę su reikiamu atsakymu deda ant plakate esančio to paties skaičiaus.

Priemonė – mintinas skaičiavimas , , Korys”

Priemonė – mintinas skaičiavimas , , Korys”

Priemonė – mintinas skaičiavimas , , Korys”

Priemonė – mintinas skaičiavimas , , Korys”