SLOVN DRUHY Podstatn jmna pro druhky Podstatn jmna

  • Slides: 8
Download presentation
SLOVNÍ DRUHY Podstatná jména pro druháky Podstatná jména - vyvození učiva, procvičování Vlastní jména

SLOVNÍ DRUHY Podstatná jména pro druháky Podstatná jména - vyvození učiva, procvičování Vlastní jména - vyvození učiva, procvičování Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

Podstatná jména jsou názvy OSOB tatínek ZVÍŘAT slon baletka chlapec VĚCÍ míč delfín kachna

Podstatná jména jsou názvy OSOB tatínek ZVÍŘAT slon baletka chlapec VĚCÍ míč delfín kachna kolo letadlo Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

Vymaluj názvy OSOB modře, názvy ZVÍŘAT zeleně a názvy VĚCÍ červeně. kominík zajíc kobra

Vymaluj názvy OSOB modře, názvy ZVÍŘAT zeleně a názvy VĚCÍ červeně. kominík zajíc kobra světlo žirafa slepice lékař motýl Alenka maminka stůl babička zpěvačka netopýr sloni tele kopretina kapr louka kotě užovka mravenec aktovka děti tatínek teta loďka žába letadlo beránek orel kamarád vrabec velryba mléko Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

Spoj nedokončené věty se správnými podstatnými jmény. V trávě kuňká Domy staví Na hrušni

Spoj nedokončené věty se správnými podstatnými jmény. V trávě kuňká Domy staví Na hrušni rostou V kleci chováme Po kolejích jezdí V peci se peče V rybníku plave Na střeše je Bratr mého tatínka je hrušky. rosnička. tramvaj. zedník. papouška. kapr. komín. strýc. chléb. Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

V ___L ___ A ___S ___T ___ N___Í ___ J M É ___ N

V ___L ___ A ___S ___T ___ N___Í ___ J M É ___ N ___ A ___ ___ jsou jména osob, zvířat, měst a vesnic. . . V Ě C Í L K Ý M V E P O S O U D S T A T N Á H L Á S K Y Í S V Y K Ř M E N O I Č N Í Ž Š Č Ř C B J F L Á O T K Věta začíná _____ písmenem. _____ jména jsou názvy osob, zvířat a věcí. Hlásky dělíme na samohlásky a _____. T Á Z A P Podstatná jména jsou názvy osob, zvířat a _____. C Í Na konci věty _____ napíšeme otazník. _____ je napsaná hláska. Na konci věty rozkazovací napíšeme tečku nebo _____. Ď Ť Ň Měkké souhlásky jsou: _____ M P S V Z Obojetné souhlásky jsou: _____. É Ý Ó Ú Dlouhé samohlásky jsou: _____. Í A Z N Í K Na konci věty tázací napíšeme _____. Z A Č Á T K U Na _____ věty píšeme velké písmeno. Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

VLASTNÍ JMÉNA píšeme s velkým písmenem na začátku OSOBY Petr, Terezka, Nováková, Vendulka, Michal

VLASTNÍ JMÉNA píšeme s velkým písmenem na začátku OSOBY Petr, Terezka, Nováková, Vendulka, Michal ZVÍŘATA Alík, Micka, Azor, Líza, Pecička MĚSTA A VESNICE Praha, Kašava, Hradec Králové, Dolní Lhota STÁTY, ŘEKY, HORY, ULICE. . . Slovensko, Vltava, Sněžka, Masarykova Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

Spojením roztřiď slova mezi osoby, zvířata, města a vesnice, státy a řeky. Jirka Česká

Spojením roztřiď slova mezi osoby, zvířata, města a vesnice, státy a řeky. Jirka Česká republika Alík Maruška Petruška Znojmo OSOBY ZVÍŘATA Micka Morava Brno MĚSTA A VESNICE Nováková Německo STÁTY Mourek Kašava Líza Janička Vltava Borek ŘEKY Praha Zlín Dřevnice Slovensko Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

Použité obrázky: Všechny uveřejněné odkazy [cit. 2010 -29 -06]. Dostupné pod licencí Public domain

Použité obrázky: Všechny uveřejněné odkazy [cit. 2010 -29 -06]. Dostupné pod licencí Public domain na http: //www. pdclipart. org SLON http: //www. pdclipart. org/displayimage. php? album=154&pos=52 DELFÍN http: //www. pdclipart. org/displayimage. php? album=18&pos=65 KACHNA http: //www. pdclipart. org/displayimage. php? album=19&pos=148 BALETKA http: //www. pdclipart. org/displayimage. php? album=89&pos=1 LETADLO http: //www. pdclipart. org/displayimage. php? album=77&pos=32 CHLAPEC http: //www. pdclipart. org/displayimage. php? album=84&pos=16 MÍČ http: //www. pdclipart. org/displayimage. php? album=148&pos=6 KOLO http: //www. pdclipart. org/displayimage. php? album=148&pos=9 TATÍNEK http: //www. pdclipart. org/displayimage. php? album=92&pos=33 Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.