Savoir vivre Agata Kudla Gloria Stacherczak W kinie

  • Slides: 9
Download presentation
Savoir vivre Agata Kudla Gloria Stacherczak

Savoir vivre Agata Kudla Gloria Stacherczak

W kinie i teatrze Zachowanie w kinie i teatrze: Jeżeli wybieramy się do kina/teatru

W kinie i teatrze Zachowanie w kinie i teatrze: Jeżeli wybieramy się do kina/teatru sami bądź z osobą towarzyszącą nie należy się spóźniać, gdyż innym ludziom mogłoby to przeszkadzać. Zawsze do rzędu należy wchodzić przodem do siedzących. W kinie/teatrze nie wolno śmiecić, szeleścić papierkami, komentować na głos filmu/przedstawienia, a także nie należy wychodzić przed zakończeniem.

W deszczowy dzień Kiedy mężczyzna idzie z kobietą pod parasolem, powinien pamiętać o tym,

W deszczowy dzień Kiedy mężczyzna idzie z kobietą pod parasolem, powinien pamiętać o tym, żeby to on go utrzymywał nad głową partnerki.

Przywitanie i pożegnanie: Kto pierwszy się kłania? - Mężczyzna kobiecie - Młodszy starszemu -

Przywitanie i pożegnanie: Kto pierwszy się kłania? - Mężczyzna kobiecie - Młodszy starszemu - Uczennica nauczycielowi - Studentka profesorowi - Pracownik szefowi - Osoba idąca osobie stojącej - Ten, kto wyprzedza znajomego na ulicy - Ten, kto wchodzi do mieszkania A nadrzędną zasadą jest, że kłania się osoba grzeczniejsza i wychowana.

W mieście Kulturalny człowiek na ulicy nie śmieci i nie spluwa na chodnik. Nie

W mieście Kulturalny człowiek na ulicy nie śmieci i nie spluwa na chodnik. Nie może on pokazywać palcem niczego ani tym bardziej kogoś, bo ta osoba mogłaby się poczuć obrażona. Każdy wychowany człowiek powinien wiedzieć, że po chodniku powinien się poruszać prawą stroną a nigdy lewą, bo wtedy mogłoby dojść do zderzenia z osobą z naprzeciwka.

Przy dawaniu prezentu Osoba dająca prezent powinna trafić w gust solenizanta, aby on nie

Przy dawaniu prezentu Osoba dająca prezent powinna trafić w gust solenizanta, aby on nie poczuł się urażony. Najlepiej nie kupować bardzo drogich prezentów, gdyż obdarowana osoba nie mogłaby się zrewanżować idąc na urodziny do niej. Każda osoba dostająca prezent lub kwiaty powinna za nie podziękować. Natomiast prezent powinien zostać rozpakowany w obecności gości.

W rozmowach telefonicznych Nie wypada do nikogo dzwonić po godzinie 22. 00, gdyż mogłoby

W rozmowach telefonicznych Nie wypada do nikogo dzwonić po godzinie 22. 00, gdyż mogłoby się okazać, że dana osoba lub członek jej rodziny mógłby zostać obudzony. Rozmowę zawsze należy zacząć od słów: „dzień dobry”, „dobry wieczór” lub „cześć”, następnie należy się przedstawić. Rozmowę powinna skończy ta osoba, która dzwoniła oczywiście słowami „dobranoc” lub „cześć”.

Nowe znajomości Przy zawieraniu nowych znajomości ważne jest, aby na początku przedstawić osobę mniej

Nowe znajomości Przy zawieraniu nowych znajomości ważne jest, aby na początku przedstawić osobę mniej ważną osobie ważniejszej, np. Kiedy przyprowadzamy do domu koleżankę/kolegę to należy ich jako pierwszych przedstawić rodzicom.

Koniec : D Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji : D Mamy nadzieje, że wam

Koniec : D Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji : D Mamy nadzieje, że wam się spodoba : D